%43,7
AK PARTİ birinci
22.380 geçerli oy · katılım %79,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Akdağmadeni ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %43,7 ile birinci; 22.380 geçerli oy, katılım %79,9.
Kayıtlı seçmen 28.593 · Oy kullanan 22.850 (katılım %79,9) · Geçerli 22.380 · Geçersiz 470
Akdağmadeni Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 9.781 | %43,7 |
| MHP | 5.186 | %23,2 |
| İYİ | 4.895 | %21,9 |
| YRP | 1.468 | %6,6 |
| ZAFER | 269 | %1,2 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 263 | %1,2 |
| BBP | 141 | %0,6 |
| ANAP | 78 | %0,4 |
| MEMLEKET | 67 | %0,3 |
| DEM | 34 | %0,2 |
| TİP | 31 | %0,1 |
| VATAN | 31 | %0,1 |
| HKP | 25 | %0,1 |
| HAK-PAR | 23 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 23 | %0,1 |
| TKP | 19 | %0,1 |
| MİLLET | 14 | %0,1 |
| SOL | 11 | %0,1 |
| YP | 6 | %0,0 |
| TKH | 5 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 5 | %0,0 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Akdağmadeni mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdurrahmanlı Köyü | 1 | 129 | %84,5 | AKP | %37,0 |
| Ahishavi Mah. | 5 | 1.825 | %73,9 | AKP | %38,0 |
| Akbaş Köyü | 1 | 178 | %89,9 | MHP | %35,9 |
| Akçakışla Köyü | 1 | 161 | %83,2 | AKP | %53,2 |
| Akçakoyunlu Köyü | 1 | 58 | %103,5 | AKP | %84,5 |
| Altılı Köyü | 1 | 102 | %78,4 | AKP | %73,8 |
| Alicik Köyü | 1 | 271 | %81,6 | AKP | %49,3 |
| Ardıçalanı Köyü | 1 | 93 | %90,3 | İYİ | %88,6 |
| Arpalık Köyü | 1 | 171 | %90,6 | AKP | %54,2 |
| Arslanlı Köyü | 1 | 124 | %89,5 | AKP | %45,0 |
| Ağaçlı Köyü | 1 | 40 | %105,0 | AKP | %38,1 |
| Aşağıçulhalı Köyü | 1 | 117 | %89,7 | MHP | %52,0 |
| Bahçecik Köyü | 1 | 211 | %88,6 | AKP | %55,9 |
| Başçatak Köyü | 1 | 132 | %96,2 | MHP | %38,7 |
| Belekçahan-Merkez Mah. | 3 | 972 | %52,7 | AKP | %79,2 |
| Boyalık Köyü | 1 | 186 | %81,7 | AKP | %40,3 |
| Bozhüyük Köyü | 1 | 163 | %85,3 | İYİ | %89,9 |
| Boğazköy | 1 | 203 | %86,7 | AKP | %55,8 |
| Bulgurlu Köyü | 1 | 244 | %85,3 | AKP | %63,4 |
| Davulbaz Köyü | 1 | 120 | %87,5 | MHP | %39,6 |
| Davutlu Köyü | 1 | 114 | %88,6 | MHP | %57,0 |
| Dayılı Köyü | 1 | 269 | %77,0 | AKP | %70,4 |
| Demirşeyh Köyü | 1 | 67 | %77,6 | AKP | %76,9 |
| Dereyurt Köyü | 1 | 36 | %116,7 | İYİ | %69,1 |
| Dokuzköy | 1 | 55 | %98,2 | İYİ | %40,4 |
| Dolak Köyü | 1 | 93 | %93,6 | AKP | %47,7 |
| Emek Mah. | 6 | 2.133 | %80,3 | AKP | %39,9 |
| Evci Köyü | 1 | 85 | %90,6 | AKP | %38,4 |
| Eynelli Köyü | 1 | 177 | %79,1 | MHP | %43,4 |
| Gökdere Köyü | 1 | 119 | %82,4 | AKP | %51,1 |
| Güllük Köyü | 1 | 121 | %83,5 | AKP | %45,5 |
| Gültepe Mah. | 3 | 793 | %77,6 | AKP | %37,9 |
| Gümüşdibek Köyü | 1 | 110 | %78,2 | AKP | %39,3 |
| Gündüzler Köyü | 1 | 106 | %89,6 | AKP | %85,1 |
| Güneyli Mah. | 2 | 736 | %82,9 | AKP | %40,6 |
| Hacıfakılı Köyü | 1 | 122 | %97,5 | AKP | %78,2 |
| Halhacı Köyü | 1 | 55 | %81,8 | AKP | %47,7 |
| Hayran Köyü | 1 | 104 | %76,9 | AKP | %44,9 |
| Hüyüklüalanı Köyü | 1 | 55 | %90,9 | İYİ | %85,7 |
| Karaalikaçağı Köyü | 1 | 118 | %76,3 | AKP | %48,2 |
| Karacaören Köyü | 1 | 90 | %90,0 | AKP | %53,8 |
| Karadikmen Köyü | 1 | 183 | %82,0 | AKP | %48,3 |
| Karapir Köyü | 1 | 94 | %93,6 | AKP | %70,5 |
| Kartal Köyü | 1 | 106 | %72,6 | AKP | %85,7 |
| Kayabaşı Köyü | 1 | 59 | %76,3 | AKP | %42,2 |
| Kayakışla Köyü | 1 | 254 | %81,9 | MHP | %51,7 |
| Kılıçlı Köyü | 1 | 167 | %84,4 | AKP | %53,0 |
| Kırlar Köyü | 1 | 213 | %83,1 | AKP | %48,6 |
| Kızılcaova Köyü | 1 | 22 | %127,3 | İYİ | %82,1 |
| Kızıldağ Köyü | 1 | 35 | %102,9 | AKP | %47,1 |
| Kuşlukaçağı Köyü | 1 | 128 | %86,7 | AKP | %55,1 |
| Körük Köyü | 1 | 54 | %87,0 | AKP | %61,7 |
| Kirsinkavağı Köyü | 1 | 164 | %87,2 | AKP | %55,7 |
| Melikli Köyü | 1 | 330 | %85,2 | MHP | %41,1 |
| Muşalikalesi Köyü | 1 | 274 | %83,6 | AKP | %39,4 |
| Okçulu Köyü | 1 | 69 | %84,1 | AKP | %37,9 |
| Oluközü-Konacı Mah. | 1 | 309 | %77,7 | MHP | %41,1 |
| Oluközü-Merkez Mah. | 2 | 677 | %71,5 | AKP | %40,5 |
| Ortaköy | 1 | 177 | %95,5 | AKP | %43,7 |
| Pazarcık Köyü | 1 | 333 | %86,2 | AKP | %39,4 |
| Paşabey Köyü | 1 | 90 | %72,2 | AKP | %72,3 |
| Sarıgüney Köyü | 1 | 120 | %84,2 | AKP | %61,4 |
| Sazlıdere Köyü | 1 | 139 | %87,8 | AKP | %52,1 |
| Sağıroğlu Köyü | 1 | 47 | %93,6 | AKP | %68,2 |
| Sekikaşı Köyü | 1 | 33 | %87,9 | AKP | %55,2 |
| Seyrantepe Mah. | 6 | 2.035 | %86,1 | AKP | %38,3 |
| Tarhana Köyü | 1 | 199 | %78,9 | AKP | %47,8 |
| Taşpınar Köyü | 1 | 273 | %65,9 | AKP | %73,6 |
| Tekkegüney Köyü | 1 | 53 | %100,0 | AKP | %48,0 |
| Umutlu-Kale Mah. | 1 | 342 | %65,5 | AKP | %48,4 |
| Umutlu-Karahisartatlısı Mah. | 1 | 107 | %74,8 | AKP | %50,0 |
| Umutlu-Karaçokrak Mah. | 1 | 153 | %86,3 | MHP | %34,6 |
| Umutlu-Olucak Mah. | 1 | 235 | %72,8 | AKP | %84,2 |
| Umutlu-Umut Mah. | 1 | 306 | %64,1 | AKP | %43,2 |
| Uzakçay Köyü | 1 | 77 | %87,0 | AKP | %62,1 |
| Veziralanı Köyü | 1 | 126 | %88,1 | İYİ | %93,6 |
| Yazılıtaş Köyü | 1 | 57 | %96,5 | İYİ | %90,9 |
| Yedişehri Köyü | 1 | 72 | %86,1 | AKP | %55,7 |
| Yeni Mah. | 5 | 1.840 | %79,6 | AKP | %41,6 |
| Yeniyapan Köyü | 1 | 156 | %87,2 | YRP | %39,3 |
| Yeşildere Mah. | 2 | 588 | %75,9 | İYİ | %51,7 |
| Yeşiltepe Mah. | 5 | 1.597 | %76,4 | AKP | %50,2 |
| Yukarıçulhalı Köyü | 2 | 504 | %90,7 | AKP | %48,5 |
| Yünalanı Köyü | 1 | 189 | %87,8 | AKP | %77,1 |
| Çamlık Mah. | 2 | 529 | %83,4 | AKP | %37,1 |
| Çampınar Köyü | 1 | 121 | %69,4 | AKP | %52,4 |
| Çardak Köyü | 1 | 90 | %81,1 | AKP | %38,0 |
| Çaypınar Köyü | 1 | 134 | %85,1 | AKP | %33,6 |
| Çağlayan Köyü | 1 | 28 | %92,9 | İYİ | %88,5 |
| Çerçialanı Köyü | 1 | 21 | %123,8 | İYİ | %84,6 |
| Örenkale Köyü | 1 | 206 | %89,8 | AKP | %52,5 |
| Özer Köyü | 1 | 242 | %80,2 | AKP | %44,6 |
| Üçkaraağaç Köyü | 2 | 470 | %84,3 | MHP | %49,6 |
| İbrahim Ağa Mah. | 5 | 1.608 | %77,1 | İYİ | %34,6 |
| İbrahimağaçiftliği Köyü | 1 | 63 | %81,0 | AKP | %50,0 |
| İstanbulluoğlu Mah. | 3 | 986 | %73,2 | AKP | %42,6 |
| Şahnaderesi Köyü | 1 | 51 | %98,0 | İYİ | %50,0 |