%50,4
YEŞİL SOL PARTİ birinci
18.680 geçerli oy · katılım %72,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Muradiye ilçesinde Milletvekili oylamasında YEŞİL SOL PARTİ %50,4 ile birinci; 18.680 geçerli oy, katılım %72,1.
Kayıtlı seçmen 27.480 · Oy kullanan 19.809 (katılım %72,1) · Geçerli 18.680 · Geçersiz 1.129
Muradiye Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 9.419 | %50,4 |
| AKP | 4.207 | %22,5 |
| CHP | 3.806 | %20,4 |
| YRP | 357 | %1,9 |
| MHP | 236 | %1,3 |
| ZAFER | 163 | %0,9 |
| SOL | 141 | %0,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 72 | %0,4 |
| MEMLEKET | 67 | %0,4 |
| BBP | 67 | %0,4 |
| HKP | 42 | %0,2 |
| HAK-PAR | 28 | %0,2 |
| VATAN | 26 | %0,1 |
| TKP | 16 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 11 | %0,1 |
| TKH | 8 | %0,0 |
| MİLLET | 5 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
| Nazif Çetin (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| İdris Ahi (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Güven Turgul (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Zafer Şahin (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Muradiye mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adaklı Mah. | 1 | 133 | %60,9 | DEM | %56,6 |
| Akbulak Mah. | 1 | 234 | %70,1 | DEM | %42,8 |
| Akçaçay Mah. | 1 | 47 | %66,0 | DEM | %86,2 |
| Alkasnak Mah. | 2 | 733 | %73,1 | AKP | %50,0 |
| Açıkyol Mah. | 2 | 426 | %81,0 | AKP | %38,8 |
| Aşağıargıt Mah. | 2 | 393 | %67,7 | DEM | %48,0 |
| Babacan Mah. | 2 | 730 | %67,1 | DEM | %84,9 |
| Balaklı Mah. | 3 | 865 | %81,9 | CHP | %79,8 |
| Beydağı Mah. | 3 | 986 | %64,7 | DEM | %66,8 |
| Beşparmak Mah. | 1 | 184 | %86,4 | DEM | %95,6 |
| Dağören Mah. | 2 | 404 | %65,8 | DEM | %84,1 |
| Devetaş Mah. | 2 | 413 | %66,3 | DEM | %61,2 |
| Doğangün Mah. | 1 | 359 | %66,3 | DEM | %59,9 |
| Dürükkaş Mah. | 1 | 296 | %75,7 | CHP | %35,1 |
| Erişen Mah. | 1 | 16 | %100,0 | DEM | %75,0 |
| Esenkoç Mah. | 1 | 187 | %71,7 | DEM | %68,9 |
| Fatih Mah. | 2 | 439 | %79,0 | DEM | %68,1 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 2 | 642 | %75,6 | DEM | %33,2 |
| Gönderme Mah. | 2 | 635 | %66,1 | DEM | %50,7 |
| Görecek Mah. | 2 | 466 | %73,8 | DEM | %71,4 |
| Güllüçimen Mah. | 1 | 53 | %75,5 | DEM | %45,7 |
| Gültepe Mah. | 1 | 108 | %63,9 | DEM | %53,7 |
| Gümüştepe Mah. | 1 | 363 | %75,8 | DEM | %76,4 |
| Kandahar Mah. | 8 | 2.520 | %72,0 | DEM | %48,9 |
| Karahan Mah. | 2 | 596 | %69,1 | DEM | %38,0 |
| Karaoğlan Mah. | 3 | 840 | %72,5 | DEM | %59,9 |
| Kemerköprü Mah. | 1 | 337 | %72,4 | DEM | %55,2 |
| Keçikıran Mah. | 2 | 386 | %68,4 | AKP | %34,7 |
| Kocasaban Mah. | 1 | 231 | %71,4 | DEM | %80,5 |
| Kuşçu Mah. | 1 | 318 | %69,2 | DEM | %69,1 |
| Köşk Mah. | 1 | 231 | %70,1 | DEM | %54,8 |
| Otlakbaşı Mah. | 2 | 612 | %70,9 | DEM | %76,6 |
| Ovapınar Mah. | 3 | 827 | %59,1 | DEM | %37,8 |
| Sarımemet Mah. | 1 | 177 | %74,0 | DEM | %82,5 |
| Sürüyolu Mah. | 1 | 365 | %76,7 | DEM | %81,2 |
| Tansu Mah. | 1 | 241 | %68,9 | DEM | %57,8 |
| Topuzarpa Mah. | 2 | 588 | %70,6 | DEM | %67,8 |
| Uluşar Mah. | 3 | 867 | %68,4 | DEM | %61,6 |
| Yakıncak Mah. | 1 | 284 | %92,3 | CHP | %66,3 |
| Yalındüz Mah. | 2 | 419 | %75,9 | DEM | %48,0 |
| Yavuzselim Mah. | 5 | 1.436 | %74,0 | DEM | %50,7 |
| Yenişehir Mah. | 8 | 2.711 | %74,5 | DEM | %41,8 |
| Yukarıargıt Mah. | 4 | 789 | %72,2 | DEM | %60,0 |
| Yumaklı Mah. | 3 | 896 | %73,1 | DEM | %65,6 |
| Çakmak Mah. | 1 | 43 | %83,7 | DEM | %66,7 |
| Çiçekli Mah. | 1 | 49 | %89,8 | DEM | %45,5 |
| Ünseli Mah. | 6 | 1.583 | %72,7 | AKP | %58,8 |
| Şehitmehmetbey Mah. | 3 | 1.022 | %72,8 | DEM | %60,4 |