%70,0
YEŞİL SOL PARTİ birinci
19.768 geçerli oy · katılım %76,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Başkale ilçesinde Milletvekili oylamasında YEŞİL SOL PARTİ %70,0 ile birinci; 19.768 geçerli oy, katılım %76,8.
Kayıtlı seçmen 27.346 · Oy kullanan 21.010 (katılım %76,8) · Geçerli 19.768 · Geçersiz 1.242
Başkale Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 13.843 | %70,0 |
| AKP | 3.099 | %15,7 |
| CHP | 1.205 | %6,1 |
| MHP | 435 | %2,2 |
| ZAFER | 359 | %1,8 |
| YRP | 221 | %1,1 |
| SOL | 141 | %0,7 |
| MEMLEKET | 132 | %0,7 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 102 | %0,5 |
| HKP | 66 | %0,3 |
| BBP | 39 | %0,2 |
| VATAN | 27 | %0,1 |
| HAK-PAR | 26 | %0,1 |
| TKP | 22 | %0,1 |
| MİLLET | 16 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 14 | %0,1 |
| TKH | 7 | %0,0 |
| İdris Ahi (bağımsız) | 7 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
| Nazif Çetin (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Zafer Şahin (bağımsız) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Başkale mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akçalı Mah. | 1 | 146 | %65,8 | DEM | %86,4 |
| Albayrak Mah. | 2 | 632 | %74,4 | DEM | %73,2 |
| Atlılar Mah. | 2 | 408 | %84,3 | DEM | %45,1 |
| Aydemir Mah. | 1 | 197 | %59,9 | DEM | %81,3 |
| Azıklı Mah. | 2 | 424 | %72,2 | DEM | %88,4 |
| Açıkağıl Mah. | 1 | 76 | %89,5 | DEM | %92,3 |
| Aşalan Mah. | 1 | 251 | %72,1 | DEM | %85,0 |
| Aşağıküme Mah. | 1 | 374 | %85,3 | DEM | %88,2 |
| Barış Mah. | 2 | 421 | %79,1 | DEM | %54,1 |
| Belencik Mah. | 1 | 172 | %81,4 | DEM | %54,8 |
| Beşocak Mah. | 1 | 18 | %94,4 | DEM | %93,8 |
| Bölekli Mah. | 1 | 203 | %79,8 | DEM | %87,1 |
| Böğrüpek Mah. | 2 | 637 | %73,3 | DEM | %75,4 |
| Büklümdere Mah. | 1 | 186 | %88,7 | DEM | %85,4 |
| Bilgeç Mah. | 1 | 239 | %81,6 | DEM | %77,1 |
| Dereiçi Mah. | 1 | 102 | %82,4 | DEM | %59,0 |
| Deringeçit Mah. | 1 | 48 | %70,8 | DEM | %87,1 |
| Ekecek Mah. | 2 | 487 | %72,7 | DEM | %75,4 |
| Erek Mah. | 1 | 115 | %84,4 | DEM | %78,9 |
| Erkonağı Mah. | 1 | 9 | %100,0 | DEM | %66,7 |
| Esenyamaç Mah. | 3 | 1.124 | %79,1 | DEM | %80,1 |
| Evbakan Mah. | 1 | 290 | %85,2 | DEM | %89,4 |
| Eşmepınar Mah. | 2 | 434 | %57,1 | AKP | %62,9 |
| Gedikbaşı Mah. | 1 | 292 | %85,6 | DEM | %87,6 |
| Gelenler Mah. | 2 | 397 | %77,3 | DEM | %55,9 |
| Güleçler Mah. | 1 | 363 | %76,0 | DEM | %78,5 |
| Güroluk Mah. | 1 | 182 | %87,4 | DEM | %92,0 |
| Güvendik Mah. | 1 | 273 | %73,6 | DEM | %89,5 |
| Hafiziye Mah. | 6 | 2.091 | %70,6 | DEM | %53,2 |
| Hasanbey Mah. | 1 | 300 | %66,0 | DEM | %86,8 |
| Ilıcak Mah. | 3 | 875 | %73,3 | DEM | %77,7 |
| Işıklı Mah. | 1 | 35 | %100,0 | DEM | %51,4 |
| Kavurgalı Mah. | 1 | 138 | %90,6 | DEM | %80,2 |
| Kaşkol Mah. | 1 | 163 | %92,0 | DEM | %41,6 |
| Keçilioba Mah. | 1 | 42 | %123,8 | DEM | %58,0 |
| Kızılca Mah. | 2 | 387 | %75,5 | DEM | %75,6 |
| Kocaköy Mah. | 1 | 257 | %91,4 | DEM | %70,9 |
| Konuksayar Mah. | 1 | 80 | %98,8 | DEM | %83,5 |
| Kovalıpınar Mah. | 1 | 227 | %77,1 | DEM | %57,3 |
| Koçdağı Mah. | 1 | 266 | %77,1 | DEM | %49,2 |
| Köprüağzı Mah. | 1 | 377 | %70,8 | DEM | %80,6 |
| Mahmutabat Mah. | 1 | 97 | %81,4 | DEM | %77,2 |
| Ortayazı Mah. | 1 | 226 | %74,8 | DEM | %57,4 |
| Ortayol Mah. | 1 | 371 | %82,2 | DEM | %94,1 |
| Oğulveren Mah. | 3 | 798 | %72,9 | AKP | %56,1 |
| Sallıdere Mah. | 1 | 259 | %89,6 | DEM | %87,1 |
| Savaşköy Mah. | 1 | 330 | %79,4 | DEM | %88,1 |
| Saçan Mah. | 1 | 366 | %82,2 | DEM | %94,1 |
| Sualtı Mah. | 2 | 458 | %69,0 | DEM | %64,3 |
| Tahıl Mah. | 1 | 166 | %88,0 | DEM | %82,1 |
| Tepebaşı Mah. | 6 | 2.210 | %79,2 | DEM | %73,7 |
| Tınazlı Mah. | 1 | 53 | %109,4 | DEM | %75,4 |
| Uğurlu Mah. | 1 | 289 | %79,6 | DEM | %85,8 |
| Yanal Mah. | 1 | 205 | %98,1 | DEM | %74,2 |
| Yavuzlar Mah. | 1 | 327 | %83,2 | DEM | %91,9 |
| Yeni Mah. | 9 | 2.974 | %79,3 | DEM | %68,5 |
| Yolmaçayır Mah. | 1 | 245 | %69,0 | DEM | %67,3 |
| Yukarıdallı Mah. | 1 | 46 | %104,4 | DEM | %74,5 |
| Yukarıdarıca Mah. | 1 | 348 | %73,6 | DEM | %74,4 |
| Yukarıdikmen Mah. | 2 | 480 | %71,5 | DEM | %52,6 |
| Yurttepe Mah. | 2 | 543 | %90,4 | DEM | %85,5 |
| Çakırdoğan Mah. | 1 | 232 | %63,4 | DEM | %60,6 |
| Çaldıran Mah. | 3 | 652 | %73,5 | DEM | %44,8 |
| Ömerdağı Mah. | 1 | 223 | %76,2 | DEM | %72,6 |
| Öncüler Mah. | 2 | 574 | %61,2 | AKP | %45,1 |
| Örencik Mah. | 1 | 123 | %92,7 | DEM | %90,3 |
| Örenkale Mah. | 2 | 450 | %56,7 | DEM | %78,7 |
| Örmetaş Mah. | 1 | 283 | %87,3 | DEM | %85,5 |
| Özpınar Mah. | 1 | 280 | %75,7 | DEM | %70,3 |