%36,0
AK PARTİ birinci
170.403 geçerli oy · katılım %91,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Uşak Merkez ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %36,0 ile birinci; 170.403 geçerli oy, katılım %91,4.
Kayıtlı seçmen 191.112 · Oy kullanan 174.730 (katılım %91,4) · Geçerli 170.403 · Geçersiz 4.327
Uşak Merkez Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 61.281 | %36,0 |
| CHP | 43.896 | %25,8 |
| İYİ | 34.077 | %20,0 |
| MHP | 16.049 | %9,4 |
| ZAFER | 2.946 | %1,7 |
| DEM | 2.667 | %1,6 |
| YRP | 2.588 | %1,5 |
| MEMLEKET | 1.572 | %0,9 |
| BBP | 836 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 786 | %0,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 732 | %0,4 |
| TİP | 637 | %0,4 |
| AP | 508 | %0,3 |
| GENÇPARTİ | 439 | %0,3 |
| ANAP | 280 | %0,2 |
| VATAN | 246 | %0,1 |
| SOL | 220 | %0,1 |
| MİLLET | 162 | %0,1 |
| AB | 144 | %0,1 |
| HAK-PAR | 110 | %0,1 |
| HKP | 105 | %0,1 |
| TKP | 70 | %0,0 |
| TKH | 30 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 12 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 8 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Uşak Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbulak Köyü | 1 | 141 | %89,4 | AKP | %58,5 |
| Akse Mah. | 2 | 619 | %92,9 | CHP | %41,4 |
| Aktaş Köyü | 1 | 149 | %101,3 | AKP | %43,5 |
| Altıntaş Köyü | 1 | 169 | %92,3 | AKP | %47,0 |
| Atatürk Mah. | 48 | 17.079 | %91,0 | AKP | %36,2 |
| Aybey Mah. | 14 | 5.015 | %89,6 | AKP | %43,9 |
| Bağbaşı Köyü | 1 | 241 | %94,6 | AKP | %60,0 |
| Belkaya Köyü | 1 | 62 | %103,2 | AKP | %37,1 |
| Beylerhanı Köyü | 1 | 262 | %94,7 | AKP | %40,7 |
| Boyalı Köyü | 1 | 54 | %96,3 | AKP | %37,3 |
| Bozkurt Mah. | 3 | 1.060 | %92,1 | AKP | %44,2 |
| Bozkuş Köyü | 3 | 1.143 | %93,9 | CHP | %40,6 |
| Bozköy | 1 | 153 | %94,1 | AKP | %59,4 |
| Buğdaylı Köyü | 1 | 59 | %103,4 | AKP | %72,9 |
| Bölme Mah. | 3 | 1.048 | %88,3 | AKP | %46,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 69 | 25.002 | %91,9 | CHP | %36,2 |
| Ciğerdede Köyü | 1 | 359 | %97,8 | AKP | %59,6 |
| Dağdemirler Köyü | 1 | 180 | %95,6 | AKP | %38,3 |
| Dağyenice Köyü | 1 | 60 | %98,3 | AKP | %45,8 |
| Demirören Köyü | 1 | 63 | %93,7 | CHP | %41,4 |
| Derbent Köyü | 2 | 644 | %93,2 | AKP | %25,8 |
| Dışkaya Köyü | 1 | 86 | %103,5 | AKP | %41,0 |
| Durak Mah. | 9 | 3.299 | %88,0 | CHP | %31,1 |
| Dikilitaş Mah. | 35 | 12.320 | %91,0 | AKP | %46,2 |
| Elmacık Köyü | 1 | 226 | %90,7 | AKP | %38,2 |
| Elmalıdere Mah. | 17 | 6.296 | %91,1 | AKP | %38,8 |
| Emirfakılı Köyü | 1 | 128 | %93,8 | CHP | %32,2 |
| Eskigüney Köyü | 1 | 196 | %96,9 | AKP | %59,9 |
| Eskisaray Köyü | 1 | 263 | %96,6 | AKP | %61,3 |
| Eynehan Köyü | 1 | 123 | %95,1 | AKP | %64,0 |
| Eğlence Köyü | 1 | 224 | %92,4 | AKP | %54,7 |
| Fakılı Köyü | 1 | 118 | %94,1 | AKP | %61,7 |
| Fatih Mah. | 40 | 14.545 | %92,7 | AKP | %30,0 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 26 | 9.717 | %90,9 | AKP | %37,6 |
| Gökçedal Köyü | 1 | 166 | %91,6 | AKP | %63,6 |
| Gökçetepe Köyü | 1 | 46 | %108,7 | AKP | %63,3 |
| Göğem Köyü | 1 | 234 | %96,2 | CHP | %41,6 |
| Gücer Köyü | 1 | 173 | %97,1 | AKP | %43,0 |
| Güneli Köyü | 1 | 128 | %93,0 | CHP | %62,9 |
| Güre Köyü | 2 | 621 | %91,6 | AKP | %42,8 |
| Hacıkadem Mah. | 1 | 208 | %98,1 | AKP | %55,0 |
| Halilefendi Çiftliğiköyü | 1 | 23 | %117,4 | AKP | %44,4 |
| Hocalar Köyü | 1 | 82 | %95,1 | CHP | %40,5 |
| Hisar Köyü | 1 | 63 | %96,8 | İYİ | %38,3 |
| Işık Mah. | 9 | 3.129 | %90,6 | AKP | %44,0 |
| Kabaklar Köyü | 1 | 312 | %95,5 | AKP | %36,6 |
| Kalfa Mah. | 1 | 363 | %89,3 | CHP | %40,3 |
| Kapancık Köyü | 1 | 45 | %104,4 | AKP | %73,9 |
| Karaağaç Mah. | 27 | 9.511 | %92,8 | AKP | %49,5 |
| Karabeyli Köyü | 1 | 88 | %97,7 | AKP | %62,0 |
| Karacahisar Köyü | 2 | 769 | %87,8 | AKP | %46,1 |
| Karahasan Köyü | 1 | 147 | %92,5 | CHP | %45,8 |
| Karakuyu Köyü | 2 | 523 | %93,5 | CHP | %41,6 |
| Karaköse Köyü | 1 | 33 | %97,0 | CHP | %50,0 |
| Karlık Köyü | 1 | 222 | %91,4 | AKP | %33,7 |
| Kayaağıl Köyü | 1 | 329 | %90,0 | AKP | %57,3 |
| Kediyünü Köyü | 1 | 261 | %94,6 | AKP | %43,6 |
| Kemalöz Mah. | 81 | 29.397 | %92,1 | CHP | %30,3 |
| Kılcan Köyü | 2 | 403 | %95,3 | AKP | %33,7 |
| Kırka Köyü | 1 | 182 | %93,4 | AKP | %39,8 |
| Kısık Köyü | 1 | 111 | %95,5 | AKP | %33,7 |
| Koyunbeyli Köyü | 2 | 492 | %96,3 | AKP | %58,7 |
| Kurtuluş Mah. | 5 | 1.641 | %87,4 | CHP | %42,6 |
| Kurşunluk Mah. | 5 | 1.858 | %90,1 | AKP | %37,8 |
| Kuyucak Mah. | 2 | 471 | %94,7 | AKP | %32,1 |
| Köme Mah. | 3 | 943 | %87,8 | AKP | %37,1 |
| Köprübaşı Köyü | 1 | 60 | %105,0 | AKP | %52,5 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 21 | 7.536 | %91,4 | AKP | %43,4 |
| Mende Köyü | 3 | 931 | %95,9 | AKP | %61,3 |
| Mesudiye Köyü | 1 | 370 | %94,3 | AKP | %50,8 |
| Mollamusa Köyü | 1 | 97 | %95,9 | AKP | %44,4 |
| Muharremşah Mah. | 2 | 670 | %89,0 | AKP | %34,1 |
| Ormandamı Köyü | 1 | 38 | %100,0 | AKP | %55,6 |
| Ortabağ Köyü | 1 | 183 | %96,7 | AKP | %46,0 |
| Ortaköy | 1 | 348 | %88,8 | AKP | %28,6 |
| Ovademirler Mah. | 3 | 976 | %94,3 | AKP | %34,4 |
| Paçacılar Köyü | 1 | 346 | %90,5 | AKP | %70,7 |
| Sarayaltı Mah. | 18 | 6.258 | %90,2 | AKP | %39,4 |
| Sarıdere Köyü | 1 | 101 | %98,0 | AKP | %69,1 |
| Selviler Köyü | 1 | 25 | %112,0 | AKP | %35,7 |
| Selvioğlu Köyü | 1 | 285 | %91,6 | AKP | %50,8 |
| Selikler Köyü | 1 | 107 | %98,1 | AKP | %38,0 |
| Sorkun Köyü | 1 | 348 | %96,6 | AKP | %61,1 |
| Susuzören Köyü | 2 | 406 | %91,4 | AKP | %53,8 |
| Sirge Köyü | 1 | 189 | %88,4 | İYİ | %31,9 |
| Taşkonak Köyü | 1 | 173 | %95,4 | AKP | %47,8 |
| Ulucak Köyü | 1 | 263 | %89,0 | AKP | %54,6 |
| Yapağılar Köyü | 2 | 633 | %95,9 | AKP | %62,1 |
| Yavi Köyü | 1 | 190 | %94,2 | AKP | %28,6 |
| Yaşamışlar Köyü | 1 | 63 | %103,2 | AKP | %43,6 |
| Yeniköy | 1 | 225 | %91,1 | AKP | %60,7 |
| Yenişehir Köyü | 1 | 243 | %94,7 | AKP | %39,8 |
| Yeşil Karaağaç Mah. | 1 | 340 | %86,5 | AKP | %52,5 |
| Yeşildere Köyü | 1 | 165 | %97,0 | CHP | %42,5 |
| Yoncalı Köyü | 1 | 146 | %95,9 | CHP | %40,0 |
| Zahman Köyü | 1 | 120 | %89,2 | AKP | %54,6 |
| Çalıkhasan Köyü | 1 | 71 | %93,0 | AKP | %52,4 |
| Çamyazı Köyü | 1 | 132 | %96,2 | CHP | %60,0 |
| Çamyuva Köyü | 2 | 418 | %95,5 | AKP | %57,5 |
| Çarık Köyü | 1 | 358 | %95,0 | CHP | %37,1 |
| Çatalbayır Köyü | 1 | 108 | %92,6 | AKP | %52,5 |
| Çınarcık Köyü | 1 | 101 | %99,0 | AKP | %36,1 |
| Çukurağıl Köyü | 1 | 124 | %94,4 | AKP | %32,4 |
| Örencik Köyü | 1 | 91 | %90,1 | AKP | %73,4 |
| Özdemir Mah. | 2 | 413 | %89,4 | AKP | %32,2 |
| Ünalan Mah. | 27 | 9.910 | %87,1 | CHP | %30,7 |
| Ürün Köyü | 1 | 168 | %91,1 | AKP | %39,2 |
| Üçkuyular Köyü | 1 | 204 | %91,7 | AKP | %62,5 |
| İkisaray Mah. | 1 | 168 | %95,8 | AKP | %34,2 |
| İlyaslı Köyü | 4 | 1.333 | %92,4 | AKP | %61,6 |
| İslice Mah. | 4 | 1.470 | %85,2 | CHP | %34,6 |
| Şükraniye Köyü | 1 | 131 | %95,4 | AKP | %64,7 |