Ulubey · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiUlubey ilçesi
%38,2
CHP birinci
8.928 geçerli oy · katılım %91,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ulubey ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %38,2 ile birinci; 8928 geçerli oy, katılım %91,4.
Ulubey
Kayıtlı seçmen 10.185 · Oy kullanan 9.312 (katılım %91,4) · Geçerli 8.928 · Geçersiz 384
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 3.413 | %38,2 |
| AKP | 2.669 | %29,9 |
| İYİ | 1.330 | %14,9 |
| MHP | 665 | %7,5 |
| BBP | 206 | %2,3 |
| YRP | 150 | %1,7 |
| ZAFER | 95 | %1,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 60 | %0,7 |
| AP | 55 | %0,6 |
| MEMLEKET | 42 | %0,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 42 | %0,5 |
| DEM | 38 | %0,4 |
| ANAP | 29 | %0,3 |
| SOL | 26 | %0,3 |
| TİP | 25 | %0,3 |
| GENÇPARTİ | 19 | %0,2 |
| VATAN | 17 | %0,2 |
| AB | 14 | %0,2 |
| HAK-PAR | 13 | %0,2 |
| TKH | 5 | %0,1 |
| HKP | 5 | %0,1 |
| MİLLET | 4 | %0,0 |
| TKP | 4 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akkeçili Köyü | 1 | 86 | %100,0 | CHP | %37,5 |
| Aksaz Köyü | 1 | 163 | %98,8 | CHP | %44,7 |
| Avgan Mah. | 5 | 1.359 | %93,5 | CHP | %50,3 |
| Aşağı Mah. | 5 | 1.394 | %87,7 | CHP | %32,7 |
| Bekdemir Köyü | 1 | 65 | %96,9 | AKP | %40,3 |
| Büyükkayalı Köyü | 1 | 370 | %94,1 | CHP | %58,3 |
| Camikebir Mah. | 1 | 188 | %91,5 | AKP | %31,7 |
| Dutluca Köyü | 1 | 288 | %87,2 | CHP | %57,8 |
| Dilaver Mah. | 2 | 701 | %87,9 | AKP | %38,2 |
| Emirler Mah. | 1 | 341 | %89,4 | CHP | %32,4 |
| Gedikler Köyü | 1 | 269 | %90,7 | AKP | %54,6 |
| Gölbaşı Mah. | 1 | 345 | %92,2 | AKP | %34,2 |
| Gümüşkol Köyü | 1 | 244 | %93,4 | CHP | %46,1 |
| Hanyeri Köyü | 1 | 95 | %91,6 | CHP | %48,8 |
| Hasköy | 1 | 343 | %88,6 | CHP | %36,0 |
| Karacaahmet Köyü | 1 | 219 | %86,8 | CHP | %33,9 |
| Kıran Köyü | 1 | 164 | %89,0 | AKP | %55,7 |
| Kışla Köyü | 2 | 501 | %95,8 | CHP | %39,0 |
| Kurudere Köyü | 1 | 126 | %100,8 | AKP | %43,1 |
| Köseler Köyü | 1 | 163 | %95,7 | AKP | %46,0 |
| Külçen Köyü | 1 | 57 | %94,7 | CHP | %65,4 |
| Küçükkayalı Köyü | 1 | 262 | %88,2 | AKP | %37,0 |
| Küçükilyaslı Köyü | 1 | 46 | %91,3 | AKP | %45,0 |
| Omurca Köyü | 2 | 412 | %92,5 | CHP | %49,5 |
| Söğütlü Köyü | 1 | 32 | %103,1 | MHP | %30,3 |
| Sülümenli Köyü | 1 | 139 | %89,9 | CHP | %34,7 |
| Çamdere Köyü | 1 | 94 | %94,7 | AKP | %39,8 |
| Çamlıbel Köyü | 1 | 212 | %94,8 | AKP | %32,8 |
| Çardak Köyü | 1 | 109 | %89,9 | CHP | %35,6 |
| Çırpıcılar Köyü | 1 | 28 | %110,7 | CHP | %70,0 |
| Üyükbaşı Mah. | 2 | 721 | %92,2 | AKP | %36,5 |
| İnay Köyü | 3 | 541 | %89,3 | CHP | %52,5 |
| İshaklar Köyü | 1 | 108 | %96,3 | CHP | %55,8 |