Kleptokrasi
Menü

Sivaslı · Milletvekili

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiSivaslı ilçesi

%36,4

CHP birinci

13.410 geçerli oy · katılım %90,1

Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.

Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı

Sivaslı ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %36,4 ile birinci; 13.410 geçerli oy, katılım %90,1.

Sivaslı

Kayıtlı seçmen 15.532 · Oy kullanan 13.989 (katılım %90,1) · Geçerli 13.410 · Geçersiz 579

Sivaslı Milletvekili sonuçları
Parti / adayOyOran
CHP4.876%36,4
AKP4.671%34,8
İYİ1.411%10,5
MHP1.408%10,5
YRP158%1,2
ZAFER146%1,1
DEM115%0,9
BBP91%0,7
MEMLEKET87%0,7
CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu)76%0,6
MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu)65%0,5
AP56%0,4
GENÇPARTİ40%0,3
TİP40%0,3
ANAP37%0,3
VATAN30%0,2
AB28%0,2
SOL18%0,1
HKP15%0,1
MİLLET13%0,1
HAK-PAR13%0,1
TKP9%0,1
TKH7%0,1

Mahalle ve köyler

Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.

Sivaslı mahalle ve köy sonuçları
MuhtarlıkSandıkKayıtlı seçmenKatılımBirinciOran
Akarca Köyü170%95,7AKP%51,5
Akıncılar Mah.51.648%94,5CHP%41,1
Atatürk Mah.3921%88,0CHP%45,4
Azizler Köyü1230%90,4AKP%47,9
Ağaçbeyli Köyü2732%87,0CHP%48,2
Budaklar Köyü1372%94,9AKP%42,9
Cinoğlu Köyü1333%97,6AKP%55,1
Eldeniz Köyü2756%90,6AKP%43,5
Erice Köyü1296%91,2CHP%45,5
Evrenli Mah.41.502%90,0CHP%46,4
Gölbahçe Mah.2609%89,5CHP%47,3
Hacim Köyü1191%88,5CHP%44,3
Hanoğlu Köyü1167%97,6CHP%56,5
Karaboyalık Köyü1188%92,6AKP%39,0
Ketenlik Köyü1249%90,0AKP%37,5
Konak Mah.3775%91,4CHP%51,4
Kökez Köyü1235%90,6AKP%46,2
Pınarbaşı-Fatih Mah.3827%92,1CHP%45,2
Pınarbaşı-Pınar Mah.2711%87,9AKP%36,9
Salmanlar Köyü1165%94,6AKP%56,9
Samatlar Köyü1245%91,0AKP%36,1
Sazak Köyü1122%95,9CHP%38,9
Selçikler-Gülbey Mah.2717%92,1AKP%44,0
Selçikler-Yıldıztepe Mah.2629%91,3CHP%39,5
Tatar-Atatürk Mah.2527%74,2AKP%36,6
Tatar-Dedeballar Mah.2447%85,2AKP%41,2
Tatar-Fevzi Çakmak Mah.2510%72,6AKP%36,1
Yayalar Köyü31.198%93,1AKP%55,9
Yenierice Köyü167%97,0AKP%45,9
Özbeyli Köyü193%96,8AKP%56,6