%35,2
AK PARTİ birinci
23.995 geçerli oy · katılım %90,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Banaz ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %35,2 ile birinci; 23.995 geçerli oy, katılım %90,0.
Kayıtlı seçmen 27.949 · Oy kullanan 25.139 (katılım %90,0) · Geçerli 23.995 · Geçersiz 1.144
Banaz Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 8.446 | %35,2 |
| CHP | 7.759 | %32,3 |
| İYİ | 3.032 | %12,6 |
| MHP | 2.497 | %10,4 |
| ZAFER | 459 | %1,9 |
| BBP | 347 | %1,5 |
| YRP | 337 | %1,4 |
| MEMLEKET | 192 | %0,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 136 | %0,6 |
| AP | 127 | %0,5 |
| DEM | 112 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 96 | %0,4 |
| ANAP | 86 | %0,4 |
| VATAN | 56 | %0,2 |
| TİP | 55 | %0,2 |
| AB | 53 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 52 | %0,2 |
| HKP | 34 | %0,1 |
| MİLLET | 28 | %0,1 |
| HAK-PAR | 28 | %0,1 |
| TKP | 28 | %0,1 |
| SOL | 18 | %0,1 |
| TKH | 8 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 7 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Banaz mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Ağustos Mah. | 11 | 4.063 | %88,4 | CHP | %34,2 |
| Ahat Köyü | 2 | 498 | %90,4 | CHP | %45,3 |
| Alaba Köyü | 2 | 483 | %81,6 | AKP | %52,0 |
| Ayrancı Köyü | 1 | 371 | %93,0 | AKP | %50,2 |
| Bahadır Köyü | 2 | 447 | %92,8 | AKP | %51,3 |
| Balcıdamı Köyü | 1 | 72 | %98,6 | AKP | %55,7 |
| Baltalı Köyü | 1 | 194 | %92,3 | AKP | %32,1 |
| Banaz Köyü | 2 | 433 | %94,7 | CHP | %53,8 |
| Bağkonak Köyü | 1 | 177 | %92,7 | AKP | %36,0 |
| Burhaniye Köyü | 1 | 49 | %95,9 | CHP | %51,1 |
| Büyükoturak Köyü | 3 | 622 | %89,2 | CHP | %46,2 |
| Corum Köyü | 1 | 250 | %90,8 | AKP | %45,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 8 | 2.670 | %85,9 | CHP | %35,1 |
| Derbent Köyü | 3 | 1.086 | %95,2 | CHP | %37,2 |
| Dümenler Köyü | 1 | 186 | %94,1 | AKP | %58,9 |
| Düzkışla Köyü | 1 | 114 | %94,7 | MHP | %34,3 |
| Düzlüce Köyü | 1 | 127 | %92,9 | CHP | %61,5 |
| Dilek Mah. | 8 | 2.882 | %88,5 | CHP | %38,0 |
| Gedikler Köyü | 1 | 190 | %94,2 | CHP | %57,8 |
| Güllüçam Köyü | 1 | 247 | %96,0 | AKP | %37,7 |
| Gürlek Köyü | 2 | 583 | %93,0 | AKP | %47,0 |
| Halaçlar Köyü | 1 | 251 | %88,1 | CHP | %49,3 |
| Hamamboğazı Mah. | 1 | 38 | %102,6 | CHP | %38,5 |
| Hasanköy | 1 | 317 | %90,9 | AKP | %60,8 |
| Hatipler Köyü | 2 | 633 | %93,7 | AKP | %39,9 |
| Kaplangı Köyü | 1 | 301 | %93,4 | AKP | %54,0 |
| Karacahisar Köyü | 1 | 218 | %92,7 | AKP | %64,7 |
| Karaköse Köyü | 1 | 182 | %89,0 | AKP | %60,7 |
| Kavacık Köyü | 1 | 82 | %98,8 | AKP | %48,0 |
| Kayılı Köyü | 1 | 138 | %92,8 | AKP | %40,0 |
| Kızılcasöğüt-Barış Mah. | 2 | 479 | %93,7 | CHP | %47,9 |
| Kızılcasöğüt-Cumhuriyet Mah. | 2 | 629 | %94,3 | CHP | %42,0 |
| Kızılcasöğüt-Emek Mah. | 1 | 380 | %92,4 | CHP | %54,8 |
| Kızılcaören Köyü | 1 | 109 | %90,8 | AKP | %47,9 |
| Kızılhisar Köyü | 3 | 915 | %95,1 | AKP | %34,2 |
| Kuşdemir Köyü | 1 | 174 | %92,0 | AKP | %38,6 |
| Küçükler Köyü | 1 | 44 | %90,9 | AKP | %56,8 |
| Küçükoturak Köyü | 1 | 27 | %111,1 | AKP | %53,3 |
| Muratlı Köyü | 1 | 378 | %89,4 | AKP | %35,2 |
| Ovacık Köyü | 1 | 312 | %90,7 | AKP | %52,1 |
| Paşacık Köyü | 1 | 351 | %86,9 | CHP | %43,5 |
| Reşadiye Köyü | 1 | 22 | %109,1 | AKP | %37,5 |
| Susuz Köyü | 2 | 556 | %92,3 | CHP | %46,5 |
| Ulupınar Köyü | 1 | 101 | %95,1 | CHP | %34,8 |
| Yazıtepe Köyü | 1 | 309 | %85,1 | AKP | %59,0 |
| Yenice Köyü | 2 | 416 | %86,5 | AKP | %39,1 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 296 | %82,8 | CHP | %55,9 |
| Çamsu Köyü | 1 | 220 | %91,8 | AKP | %45,3 |
| Çöğürlü Köyü | 1 | 57 | %98,3 | AKP | %57,1 |
| Çiftlik Köyü | 1 | 320 | %90,9 | AKP | %46,7 |
| Öksüz Köyü | 1 | 319 | %95,0 | CHP | %36,0 |
| İmrez Köyü | 1 | 154 | %81,2 | AKP | %53,5 |
| İslam Mah. | 3 | 769 | %87,5 | AKP | %32,0 |
| Şaban Köyü | 1 | 265 | %94,7 | AKP | %66,5 |
| Şehitler Mah. | 8 | 2.443 | %87,5 | AKP | %34,5 |