%53,2
YEŞİL SOL PARTİ birinci
5.302 geçerli oy · katılım %85,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Mazgirt ilçesinde Milletvekili oylamasında YEŞİL SOL PARTİ %53,2 ile birinci; 5302 geçerli oy, katılım %85,3.
Kayıtlı seçmen 6.355 · Oy kullanan 5.422 (katılım %85,3) · Geçerli 5.302 · Geçersiz 120
Mazgirt Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 2.823 | %53,2 |
| CHP | 1.514 | %28,6 |
| AKP | 522 | %9,9 |
| MHP | 137 | %2,6 |
| İYİ | 66 | %1,2 |
| SOL | 65 | %1,2 |
| YRP | 63 | %1,2 |
| MEMLEKET | 23 | %0,4 |
| HAK-PAR | 22 | %0,4 |
| BBP | 13 | %0,3 |
| GBP | 9 | %0,2 |
| ANAP | 8 | %0,2 |
| TKP | 7 | %0,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 5 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 4 | %0,1 |
| YP | 4 | %0,1 |
| VATAN | 4 | %0,1 |
| TKH | 3 | %0,1 |
| AP | 3 | %0,1 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,1 |
| MİLLET | 2 | %0,0 |
| HKP | 1 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Mazgirt mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdüven Köyü | 1 | 160 | %98,1 | DEM | %58,3 |
| Akpazar-Elmalık Mah. | 2 | 499 | %85,4 | DEM | %64,0 |
| Akpazar-Güneşdere Mah. | 1 | 156 | %93,6 | DEM | %61,6 |
| Akpazar-Kepektaşı Mah. | 1 | 127 | %85,8 | DEM | %72,5 |
| Akpazar-Kuşçu Mah. | 1 | 156 | %84,0 | DEM | %45,4 |
| Akpazar-Çarşıbaşı Mah. | 3 | 636 | %80,2 | AKP | %33,1 |
| Akpazar-Örs Mah. | 1 | 251 | %92,4 | DEM | %57,5 |
| Aktarla Köyü | 1 | 60 | %86,7 | CHP | %52,9 |
| Alanyazı Köyü | 1 | 47 | %80,9 | DEM | %84,2 |
| Alhan Köyü | 1 | 322 | %82,0 | DEM | %59,1 |
| Aslanyurdu Köyü | 2 | 289 | %83,4 | DEM | %68,2 |
| Avunca Köyü | 1 | 44 | %93,2 | DEM | %57,5 |
| Ağaçardı Köyü | 1 | 98 | %93,9 | DEM | %73,0 |
| Aşağıoyumca Köyü | 1 | 14 | %121,4 | CHP | %50,0 |
| Balkan Köyü | 1 | 49 | %79,6 | DEM | %71,1 |
| Beylermezraası Köyü | 1 | 37 | %83,8 | DEM | %67,7 |
| Bulgurcular Köyü | 1 | 49 | %122,5 | AKP | %36,7 |
| Danaburan Köyü | 1 | 83 | %86,8 | DEM | %83,3 |
| Darıkent Köyü | 2 | 497 | %86,7 | DEM | %50,0 |
| Demirci Köyü | 1 | 144 | %81,9 | AKP | %54,9 |
| Demirkazık Köyü | 1 | 12 | %100,0 | DEM | %58,3 |
| Doğanlı Köyü | 1 | 49 | %98,0 | DEM | %50,0 |
| Eltihatun Mah. | 2 | 470 | %81,5 | DEM | %46,0 |
| Geçitveren Köyü | 1 | 230 | %86,5 | DEM | %58,0 |
| Göktepe Köyü | 1 | 175 | %98,9 | DEM | %69,4 |
| Gümüşgün Köyü | 1 | 94 | %93,6 | DEM | %53,4 |
| Kalaycı Köyü | 1 | 63 | %98,4 | DEM | %45,8 |
| Kızılcık Köyü | 1 | 77 | %92,2 | DEM | %69,6 |
| Kızılkale Köyü | 1 | 333 | %84,7 | DEM | %58,1 |
| Kuşhane Köyü | 1 | 10 | %90,0 | DEM | %44,4 |
| Otlukaya Köyü | 1 | 38 | %89,5 | CHP | %67,7 |
| Sülüntaş Köyü | 1 | 186 | %81,7 | DEM | %79,6 |
| Temürtaht Köyü | 1 | 84 | %81,0 | DEM | %73,1 |
| Yazeli Köyü | 1 | 53 | %71,7 | CHP | %73,7 |
| Yeni Mah. | 2 | 602 | %76,3 | DEM | %46,0 |
| Yenibudak Köyü | 1 | 11 | %109,1 | DEM | %83,3 |
| Yukarıoyumca Köyü | 1 | 21 | %104,8 | DEM | %85,7 |
| Öreniçi Köyü | 1 | 24 | %100,0 | DEM | %66,7 |
| İsmailli Köyü | 1 | 105 | %75,2 | DEM | %59,5 |