Vakfıkebir · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiVakfıkebir ilçesi
%45,5
AK PARTİ birinci
18.700 geçerli oy · katılım %89,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Vakfıkebir ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %45,5 ile birinci; 18.700 geçerli oy, katılım %89,9.
Vakfıkebir
Kayıtlı seçmen 21.462 · Oy kullanan 19.285 (katılım %89,9) · Geçerli 18.700 · Geçersiz 585
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 8.501 | %45,5 |
| İYİ | 3.125 | %16,7 |
| CHP | 2.571 | %13,8 |
| MHP | 2.294 | %12,3 |
| YRP | 1.212 | %6,5 |
| ZAFER | 272 | %1,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 143 | %0,8 |
| MEMLEKET | 126 | %0,7 |
| BBP | 96 | %0,5 |
| AP | 73 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 63 | %0,3 |
| Teoman Yılmaz (bağımsız) | 39 | %0,2 |
| HAK-PAR | 37 | %0,2 |
| TİP | 36 | %0,2 |
| DEM | 23 | %0,1 |
| HKP | 22 | %0,1 |
| MİLLET | 16 | %0,1 |
| TKP | 16 | %0,1 |
| VATAN | 14 | %0,1 |
| SOL | 10 | %0,1 |
| TKH | 4 | %0,0 |
| YP | 3 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
| Hüseyin Karahan (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akköy Mah. | 1 | 172 | %94,2 | AKP | %62,1 |
| Aydoğdu Mah. | 1 | 237 | %84,4 | AKP | %42,4 |
| Açıkalan Mah. | 1 | 154 | %96,1 | AKP | %66,4 |
| Bahadırlı Mah. | 1 | 90 | %96,7 | AKP | %33,3 |
| Ballı Mah. | 2 | 414 | %92,8 | AKP | %45,7 |
| Bozalan Mah. | 1 | 117 | %90,6 | CHP | %42,3 |
| Büyükliman Mah. | 3 | 979 | %88,3 | AKP | %41,1 |
| Caferli Mah. | 1 | 329 | %90,6 | AKP | %47,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 3 | 916 | %88,3 | İYİ | %36,6 |
| Demirci Mah. | 1 | 359 | %92,8 | AKP | %41,0 |
| Deregözü Mah. | 2 | 674 | %88,6 | MHP | %40,4 |
| Düzlük Mah. | 1 | 213 | %92,5 | AKP | %63,9 |
| Esentepe Mah. | 1 | 114 | %92,1 | CHP | %28,4 |
| Fethiye Mah. | 1 | 143 | %99,3 | AKP | %81,0 |
| Fevziye Mah. | 1 | 245 | %91,8 | AKP | %56,6 |
| Güneyköy Mah. | 1 | 228 | %86,8 | AKP | %34,2 |
| Güneysu Mah. | 1 | 214 | %94,9 | CHP | %48,5 |
| Hacıköy Mah. | 5 | 1.053 | %90,0 | AKP | %41,1 |
| Hamzalı Mah. | 2 | 450 | %92,7 | AKP | %59,8 |
| Hürriyet Mah. | 2 | 577 | %87,9 | AKP | %42,2 |
| Karatepe Mah. | 1 | 293 | %89,8 | AKP | %59,8 |
| Kemaliye Mah. | 13 | 4.508 | %89,8 | AKP | %43,1 |
| Kıranköy Mah. | 2 | 398 | %93,5 | AKP | %70,1 |
| Köprücek Mah. | 1 | 179 | %83,8 | AKP | %57,0 |
| Körez Mah. | 3 | 666 | %88,1 | AKP | %38,2 |
| Küçükdere Mah. | 2 | 544 | %91,2 | AKP | %59,8 |
| Kirazlık Mah. | 1 | 242 | %91,7 | AKP | %43,8 |
| Kirazlıkyeni Mah. | 2 | 545 | %89,7 | AKP | %40,5 |
| Mahmutlu Mah. | 1 | 226 | %88,9 | AKP | %55,3 |
| Mısırlı Mah. | 1 | 286 | %88,8 | AKP | %42,2 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 190 | %94,2 | AKP | %74,3 |
| Rıdvanlı Mah. | 2 | 330 | %93,3 | AKP | %47,5 |
| Sekmenli Mah. | 1 | 318 | %87,4 | AKP | %50,0 |
| Soğuksu Mah. | 1 | 189 | %84,1 | AKP | %46,4 |
| Sinanlı Mah. | 1 | 178 | %82,6 | AKP | %40,6 |
| Tarlacık Mah. | 1 | 313 | %88,8 | AKP | %34,3 |
| Yalıköy Mah. | 2 | 528 | %89,8 | AKP | %45,9 |
| Yaylacık Mah. | 1 | 206 | %91,8 | AKP | %69,4 |
| Yıldız Mah. | 1 | 150 | %96,7 | AKP | %47,5 |
| Çamlık Mah. | 1 | 199 | %88,4 | İYİ | %34,3 |
| Çamlık Sahil Mah. | 1 | 177 | %94,9 | İYİ | %37,6 |
| Çarşı Mah. | 5 | 1.781 | %87,4 | AKP | %42,6 |
| Çavuşlu Mah. | 2 | 551 | %89,8 | AKP | %56,2 |
| İlyaslı Mah. | 1 | 354 | %84,5 | AKP | %54,6 |
| İshaklı Mah. | 1 | 292 | %98,0 | AKP | %68,5 |
| Şenocak Mah. | 1 | 141 | %97,2 | AKP | %62,9 |