Beşikdüzü · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiBeşikdüzü ilçesi
%38,8
İYİ PARTİ birinci
15.222 geçerli oy · katılım %89,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Beşikdüzü ilçesinde Milletvekili oylamasında İYİ PARTİ %38,8 ile birinci; 15.222 geçerli oy, katılım %89,1.
Beşikdüzü
Kayıtlı seçmen 17.538 · Oy kullanan 15.625 (katılım %89,1) · Geçerli 15.222 · Geçersiz 403
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| İYİ | 5.906 | %38,8 |
| AKP | 4.305 | %28,3 |
| CHP | 2.787 | %18,3 |
| MHP | 1.189 | %7,8 |
| ZAFER | 220 | %1,5 |
| YRP | 198 | %1,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 139 | %0,9 |
| MEMLEKET | 91 | %0,6 |
| AP | 67 | %0,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 63 | %0,4 |
| BBP | 52 | %0,3 |
| TİP | 43 | %0,3 |
| DEM | 37 | %0,2 |
| MİLLET | 26 | %0,2 |
| HAK-PAR | 24 | %0,2 |
| VATAN | 19 | %0,1 |
| SOL | 15 | %0,1 |
| TKP | 9 | %0,1 |
| HKP | 8 | %0,1 |
| Teoman Yılmaz (bağımsız) | 8 | %0,1 |
| YP | 6 | %0,0 |
| TKH | 5 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
| Hüseyin Karahan (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adacık Mah. | 2 | 750 | %90,3 | İYİ | %37,3 |
| Akkese Mah. | 2 | 641 | %90,8 | İYİ | %37,5 |
| Aksaklı Mah. | 1 | 129 | %93,8 | İYİ | %41,7 |
| Anbarlı Mah. | 1 | 375 | %89,6 | İYİ | %29,9 |
| Ardıçatak Mah. | 1 | 121 | %91,7 | İYİ | %56,6 |
| Aruz Mah. | 1 | 157 | %90,5 | İYİ | %43,4 |
| Ağaçlı Mah. | 1 | 312 | %86,5 | İYİ | %36,6 |
| Bayırköy Mah. | 1 | 135 | %91,1 | İYİ | %35,0 |
| Beşikdağ Mah. | 3 | 1.058 | %88,0 | İYİ | %33,6 |
| Bozlu Mah. | 1 | 260 | %91,9 | İYİ | %39,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 9 | 2.899 | %88,6 | İYİ | %39,3 |
| Dağlıca Mah. | 1 | 243 | %80,3 | AKP | %42,9 |
| Denizli Mah. | 1 | 201 | %87,6 | CHP | %41,7 |
| Duygulu Mah. | 1 | 189 | %90,0 | AKP | %43,7 |
| Fatih Mah. | 9 | 3.213 | %88,8 | İYİ | %42,5 |
| Gürgenli Mah. | 1 | 65 | %95,4 | İYİ | %45,0 |
| Hünerli Mah. | 1 | 292 | %80,5 | İYİ | %32,0 |
| Kalegüney Mah. | 1 | 177 | %88,7 | AKP | %41,5 |
| Korkuthan Mah. | 1 | 312 | %90,1 | AKP | %34,8 |
| Kutluca Mah. | 2 | 362 | %94,5 | İYİ | %37,7 |
| Nefsişarlı Mah. | 2 | 623 | %92,0 | İYİ | %49,8 |
| Oğuz Mah. | 3 | 632 | %90,5 | İYİ | %40,8 |
| Resullü Mah. | 1 | 295 | %84,8 | İYİ | %40,4 |
| Sayvancık Mah. | 1 | 118 | %89,8 | CHP | %34,6 |
| Seyitahmet Mah. | 1 | 123 | %95,1 | CHP | %55,6 |
| Takazlı Mah. | 1 | 354 | %93,5 | İYİ | %40,3 |
| Vardallı Mah. | 4 | 1.317 | %88,8 | İYİ | %40,8 |
| Yenicami Mah. | 1 | 214 | %89,3 | AKP | %41,1 |
| Yeşilköy Mah. | 2 | 536 | %90,7 | AKP | %41,3 |
| Zemberek Mah. | 1 | 129 | %96,1 | İYİ | %49,2 |
| Çakırlı Mah. | 1 | 173 | %85,6 | İYİ | %44,1 |
| Çeşmeönü Mah. | 2 | 748 | %88,1 | İYİ | %40,2 |
| Çıtlaklı Mah. | 1 | 63 | %82,5 | İYİ | %38,5 |
| Şahmelik Mah. | 1 | 322 | %85,7 | İYİ | %30,9 |