%35,7
CHP birinci
37.961 geçerli oy · katılım %91,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Zile ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %35,7 ile birinci; 37.961 geçerli oy, katılım %91,2.
Kayıtlı seçmen 42.474 · Oy kullanan 38.737 (katılım %91,2) · Geçerli 37.961 · Geçersiz 776
Zile Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 13.543 | %35,7 |
| AKP | 11.107 | %29,3 |
| MHP | 7.342 | %19,3 |
| İYİ | 3.282 | %8,7 |
| YRP | 554 | %1,5 |
| ZAFER | 509 | %1,3 |
| BBP | 461 | %1,2 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 298 | %0,8 |
| TİP | 197 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 138 | %0,4 |
| DEM | 134 | %0,4 |
| MEMLEKET | 112 | %0,3 |
| ANAP | 79 | %0,2 |
| HAK-PAR | 32 | %0,1 |
| GBP | 32 | %0,1 |
| TKP | 31 | %0,1 |
| HKP | 31 | %0,1 |
| MİLLET | 28 | %0,1 |
| VATAN | 28 | %0,1 |
| SOL | 15 | %0,0 |
| TKH | 5 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Zile mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Acıpınar Köyü | 1 | 309 | %93,9 | CHP | %79,0 |
| Acısu Köyü | 1 | 327 | %99,7 | CHP | %91,4 |
| Akdoğan Köyü | 1 | 38 | %102,6 | AKP | %65,8 |
| Akgüller Köyü | 1 | 57 | %93,0 | CHP | %59,6 |
| Akkılıç Köyü | 1 | 125 | %88,0 | CHP | %82,6 |
| Alacamescitzir Mah. | 1 | 219 | %86,3 | CHP | %56,5 |
| Alamescitbala Mah. | 1 | 344 | %88,4 | AKP | %40,9 |
| Alayurt Köyü | 1 | 148 | %91,9 | CHP | %92,5 |
| Alıçözü Köyü | 1 | 163 | %95,1 | CHP | %93,6 |
| Alibağı Köyü | 1 | 108 | %99,1 | CHP | %81,7 |
| Alihoca Köyü | 1 | 149 | %87,9 | CHP | %72,1 |
| Alikadı Mah. | 2 | 427 | %87,6 | AKP | %46,2 |
| Armutalan Köyü | 1 | 52 | %94,2 | CHP | %79,6 |
| Ayvalı Köyü | 2 | 726 | %89,0 | MHP | %59,6 |
| Ağcakeçili Köyü | 1 | 127 | %96,9 | CHP | %80,8 |
| Ağılcık Köyü | 1 | 196 | %90,8 | AKP | %61,5 |
| Bahçelievler Mah. | 6 | 2.170 | %88,5 | AKP | %37,5 |
| Bayırköy | 1 | 93 | %96,8 | AKP | %75,3 |
| Belkaya Köyü | 1 | 209 | %97,1 | AKP | %69,3 |
| Belpınar Köyü | 1 | 72 | %100,0 | CHP | %65,7 |
| Boldacı Köyü | 2 | 470 | %96,6 | AKP | %47,0 |
| Büyükaköz Köyü | 1 | 39 | %94,9 | CHP | %91,9 |
| Büyükkarayün Köyü | 1 | 107 | %98,1 | CHP | %84,6 |
| Büyükkozluca Köyü | 1 | 171 | %95,3 | AKP | %54,1 |
| Büyüközlü Köyü | 1 | 201 | %93,5 | AKP | %44,0 |
| Binbaşıoğlu Köyü | 1 | 36 | %100,0 | AKP | %86,1 |
| Cedit Mah. | 1 | 293 | %81,2 | AKP | %28,1 |
| Derebaşı Köyü | 1 | 187 | %93,1 | AKP | %60,2 |
| Dutlupınar Mah. | 1 | 375 | %85,3 | AKP | %36,1 |
| Dinçerler Mah. | 3 | 996 | %89,5 | CHP | %30,2 |
| Edeköy | 1 | 281 | %94,3 | AKP | %55,9 |
| Elmacık Köyü | 1 | 62 | %87,1 | CHP | %94,2 |
| Emirören Köyü | 1 | 104 | %102,9 | CHP | %67,9 |
| Eskidağiçi Köyü | 1 | 71 | %97,2 | AKP | %36,8 |
| Eskiderbent Köyü | 1 | 106 | %92,5 | AKP | %67,0 |
| Evrenköy | 2 | 795 | %96,7 | AKP | %62,2 |
| Fatih Köyü | 1 | 95 | %103,2 | AKP | %50,5 |
| Gölcük Köyü | 1 | 35 | %94,3 | CHP | %87,5 |
| Göçenli Köyü | 1 | 89 | %98,9 | CHP | %89,5 |
| Gümüşkaş Köyü | 1 | 87 | %98,9 | CHP | %82,1 |
| Güngörmez Köyü | 1 | 39 | %102,6 | CHP | %69,2 |
| Güzelbeyli Köyü | 1 | 353 | %90,9 | CHP | %78,7 |
| Hacılar Köyü | 1 | 168 | %95,8 | AKP | %49,4 |
| Hacımehmet Mah. | 2 | 386 | %89,4 | AKP | %37,1 |
| Haramikışla Köyü | 1 | 65 | %93,9 | AKP | %77,6 |
| Hasanağa Köyü | 1 | 37 | %94,6 | AKP | %37,1 |
| Hatippınarı Köyü | 1 | 36 | %97,2 | AKP | %52,9 |
| Kahya Mah. | 5 | 1.677 | %90,3 | AKP | %40,0 |
| Karabalçık Köyü | 1 | 90 | %92,2 | CHP | %81,9 |
| Karacaören Köyü | 1 | 203 | %99,0 | CHP | %97,0 |
| Karakaya Köyü | 1 | 205 | %94,6 | AKP | %69,7 |
| Karakuzu Köyü | 1 | 323 | %93,2 | AKP | %56,1 |
| Karaşeyh Köyü | 1 | 171 | %90,6 | AKP | %64,9 |
| Karşıpınar Köyü | 1 | 184 | %89,1 | CHP | %93,8 |
| Karşıyaka Köyü | 1 | 149 | %90,6 | CHP | %93,3 |
| Kazılı Köyü | 1 | 58 | %93,1 | AKP | %26,4 |
| Kepez Köyü | 1 | 53 | %101,9 | AKP | %44,4 |
| Kervansaray Köyü | 2 | 578 | %93,4 | CHP | %90,2 |
| Kırlar Köyü | 1 | 123 | %91,1 | AKP | %49,5 |
| Kızılca Köyü | 1 | 151 | %100,7 | CHP | %94,7 |
| Korucuk Köyü | 1 | 81 | %90,1 | AKP | %48,6 |
| Kozdere Köyü | 1 | 162 | %92,0 | CHP | %91,6 |
| Koçaş Köyü | 1 | 111 | %96,4 | AKP | %49,1 |
| Kurupınar Köyü | 1 | 154 | %96,1 | CHP | %89,1 |
| Kuruçay Köyü | 1 | 189 | %90,5 | CHP | %61,4 |
| Kurşunlu Köyü | 1 | 44 | %97,7 | CHP | %76,7 |
| Kuzalan Köyü | 1 | 143 | %90,9 | CHP | %86,9 |
| Köylüürünü Köyü | 1 | 135 | %96,3 | AKP | %59,2 |
| Küplüce Köyü | 1 | 242 | %96,3 | CHP | %88,2 |
| Küçükaköz Köyü | 1 | 30 | %93,3 | CHP | %71,4 |
| Küçükkarayün Köyü | 1 | 62 | %100,0 | CHP | %80,7 |
| Küçükkozluca Köyü | 1 | 46 | %95,7 | CHP | %74,4 |
| Küçüközlü Köyü | 1 | 214 | %95,3 | AKP | %52,8 |
| Kireçli Köyü | 1 | 151 | %96,0 | AKP | %41,0 |
| Kislik Mah. | 2 | 483 | %88,2 | CHP | %41,5 |
| Minareikebir Mah. | 2 | 592 | %86,0 | CHP | %59,9 |
| Minareisağır Mah. | 9 | 2.860 | %91,3 | CHP | %84,1 |
| Nakkaş Mah. | 4 | 1.272 | %90,1 | AKP | %45,9 |
| Narlıkışla Köyü | 1 | 110 | %82,7 | AKP | %74,7 |
| Olukman Köyü | 1 | 49 | %91,8 | AKP | %63,6 |
| Orta Mah. | 1 | 353 | %87,8 | AKP | %31,3 |
| Osmanpınarı Köyü | 1 | 104 | %91,4 | AKP | %55,8 |
| Palanlı Köyü | 1 | 66 | %92,4 | CHP | %80,3 |
| Reşadiye Köyü | 1 | 192 | %91,2 | MHP | %50,0 |
| Salur Köyü | 1 | 106 | %87,7 | AKP | %53,9 |
| Saraçköy | 1 | 112 | %92,9 | CHP | %97,1 |
| Savcıköy | 1 | 143 | %97,9 | CHP | %93,6 |
| Sekikışla Köyü | 1 | 35 | %88,6 | AKP | %83,9 |
| Selamet Köyü | 1 | 103 | %101,0 | AKP | %60,0 |
| Sofular Köyü | 1 | 133 | %90,2 | CHP | %82,8 |
| Söğütözü Köyü | 1 | 103 | %92,2 | AKP | %52,6 |
| Süleymaniye Köyü | 1 | 38 | %92,1 | AKP | %53,1 |
| Taşkıran Köyü | 1 | 113 | %93,8 | CHP | %97,1 |
| Temecük Köyü | 1 | 150 | %94,0 | CHP | %81,4 |
| Turgutalp Köyü | 1 | 59 | %84,8 | AKP | %43,5 |
| Uzunköy | 1 | 152 | %90,8 | CHP | %93,4 |
| Uzunöz Köyü | 1 | 130 | %96,2 | AKP | %87,1 |
| Uğurluören Köyü | 1 | 37 | %100,0 | AKP | %64,9 |
| Yalınyazı Köyü | 2 | 428 | %96,3 | CHP | %92,2 |
| Yalnızköy | 1 | 114 | %97,4 | CHP | %97,3 |
| Yapalak Köyü | 1 | 193 | %85,5 | AKP | %60,0 |
| Yaraş Köyü | 1 | 83 | %95,2 | AKP | %75,6 |
| Yaylakent Köyü | 1 | 170 | %95,9 | CHP | %95,7 |
| Yaylayolu Köyü | 1 | 153 | %87,6 | CHP | %88,6 |
| Yenidağiçi Köyü | 1 | 147 | %93,9 | CHP | %86,9 |
| Yeniderbent Köyü | 1 | 41 | %100,0 | AKP | %68,3 |
| Yeniköy | 1 | 93 | %96,8 | CHP | %76,1 |
| Yeşilce Köyü | 1 | 151 | %92,1 | AKP | %62,3 |
| Yıldıztepe Köyü | 2 | 672 | %91,8 | AKP | %49,7 |
| Yunusemre Mah. | 21 | 7.359 | %90,1 | AKP | %28,0 |
| Yücepınar Köyü | 1 | 60 | %95,0 | CHP | %87,7 |
| Yünlük Köyü | 1 | 242 | %93,0 | AKP | %54,5 |
| Zincirli Ülya Mah. | 2 | 407 | %92,4 | AKP | %53,0 |
| Zincirlisüfla Mah. | 5 | 1.241 | %93,7 | AKP | %48,8 |
| Çakırcalı Köyü | 1 | 89 | %93,3 | CHP | %95,2 |
| Çamdere Köyü | 1 | 50 | %76,0 | CHP | %81,1 |
| Çapak Köyü | 1 | 101 | %101,0 | CHP | %97,0 |
| Çayırköy | 1 | 303 | %89,1 | CHP | %95,9 |
| Çayıroluğu Köyü | 1 | 40 | %110,0 | AKP | %81,8 |
| Çeltek Köyü | 1 | 163 | %96,3 | AKP | %49,0 |
| Çiftlik Köyü | 1 | 100 | %94,0 | CHP | %67,0 |
| Çiçekpınarı Köyü | 1 | 54 | %103,7 | AKP | %74,6 |
| Özyurt Köyü | 1 | 114 | %94,7 | AKP | %43,4 |
| Ütük Köyü | 1 | 78 | %88,5 | CHP | %87,0 |
| Üyük Köyü | 1 | 73 | %102,7 | AKP | %80,6 |
| Üçkaya Köyü | 1 | 208 | %82,7 | CHP | %93,6 |
| Üçköy | 1 | 106 | %97,2 | AKP | %63,7 |
| İmirtolu Köyü | 1 | 130 | %89,2 | CHP | %91,4 |
| İstasyon Mah. | 2 | 381 | %87,1 | CHP | %54,8 |
| İğdir Köyü | 1 | 187 | %90,4 | AKP | %36,0 |
| Şeyhali Mah. | 11 | 3.255 | %87,5 | CHP | %32,2 |
| Şeyhkolu Mah. | 1 | 364 | %88,7 | AKP | %46,1 |
| Şeyhköy | 1 | 93 | %104,3 | CHP | %89,5 |
| Şeyhnusrettin Köyü | 1 | 64 | %98,4 | MHP | %44,4 |