%31,8
AK PARTİ birinci
54.155 geçerli oy · katılım %90,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Turhal ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %31,8 ile birinci; 54.155 geçerli oy, katılım %90,8.
Kayıtlı seçmen 60.802 · Oy kullanan 55.179 (katılım %90,8) · Geçerli 54.155 · Geçersiz 1.024
Turhal Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 17.219 | %31,8 |
| CHP | 13.930 | %25,7 |
| MHP | 10.696 | %19,8 |
| İYİ | 5.029 | %9,3 |
| BBP | 4.153 | %7,7 |
| YRP | 823 | %1,5 |
| ZAFER | 537 | %1,0 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 503 | %0,9 |
| DEM | 347 | %0,6 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 216 | %0,4 |
| MEMLEKET | 209 | %0,4 |
| TİP | 149 | %0,3 |
| ANAP | 111 | %0,2 |
| MİLLET | 44 | %0,1 |
| GBP | 38 | %0,1 |
| SOL | 36 | %0,1 |
| TKP | 27 | %0,1 |
| HKP | 27 | %0,1 |
| HAK-PAR | 26 | %0,1 |
| VATAN | 20 | %0,0 |
| TKH | 9 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 4 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Turhal mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbuğday Köyü | 1 | 60 | %91,7 | AKP | %46,3 |
| Akçatarla Köyü | 1 | 162 | %89,5 | CHP | %92,1 |
| Arapören Köyü | 1 | 134 | %94,8 | MHP | %44,4 |
| Arzupınarı Köyü | 1 | 123 | %94,3 | AKP | %71,9 |
| Ataköy | 1 | 69 | %97,1 | AKP | %59,1 |
| Ayranpınar Köyü | 1 | 165 | %100,0 | CHP | %94,6 |
| Ağcaşar Köyü | 1 | 98 | %90,8 | CHP | %92,1 |
| Bahar Mah. | 2 | 663 | %100,6 | CHP | %44,5 |
| Bahçebaşı Köyü | 1 | 139 | %91,4 | AKP | %59,2 |
| Bağlarpınarı Köyü | 1 | 34 | %108,8 | AKP | %70,3 |
| Borsa Mah. | 1 | 358 | %90,2 | CHP | %66,4 |
| Boyacılar Mah. | 4 | 1.167 | %91,4 | AKP | %39,0 |
| Buzluk Köyü | 1 | 32 | %112,5 | MHP | %23,5 |
| Camikebir Mah. | 2 | 563 | %85,4 | CHP | %30,4 |
| Celal Mah. | 3 | 904 | %86,3 | AKP | %30,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 27 | 9.745 | %89,4 | AKP | %30,6 |
| Dazya Köyü | 1 | 183 | %91,8 | AKP | %46,3 |
| Derbentçi Köyü | 1 | 151 | %96,0 | CHP | %89,7 |
| Dökmetepe Köyü | 1 | 325 | %94,5 | AKP | %43,3 |
| Elalmış Köyü | 1 | 69 | %92,8 | AKP | %37,1 |
| Emek Mah. | 3 | 1.067 | %90,9 | AKP | %43,2 |
| Erenli Köyü | 1 | 63 | %95,2 | CHP | %86,7 |
| Eriklitekke Köyü | 1 | 97 | %94,9 | CHP | %84,4 |
| Fatih Mah. | 3 | 914 | %91,3 | CHP | %42,1 |
| Gazi Osman Paşa Mah. | 4 | 1.353 | %88,6 | AKP | %41,3 |
| Gökdere Köyü | 1 | 339 | %93,2 | MHP | %39,0 |
| Gündoğdu Mah. | 3 | 910 | %90,3 | CHP | %56,9 |
| Güneş Mah. | 1 | 333 | %94,6 | CHP | %59,3 |
| Gürsel Mah. | 2 | 586 | %92,2 | CHP | %64,6 |
| Hacılar Mah. | 2 | 548 | %95,3 | MHP | %57,2 |
| Hamam Mah. | 3 | 1.123 | %92,2 | CHP | %61,2 |
| Hamide Köyü | 1 | 58 | %105,2 | AKP | %50,8 |
| Hasanlı Köyü | 1 | 113 | %93,8 | CHP | %90,4 |
| Kalaycık Köyü | 1 | 291 | %90,0 | MHP | %27,0 |
| Kamalı Köyü | 1 | 133 | %88,7 | AKP | %63,5 |
| Kargın Köyü | 1 | 53 | %100,0 | CHP | %72,6 |
| Kat Köyü | 3 | 1.050 | %95,6 | AKP | %56,3 |
| Kayacık Mah. | 5 | 1.545 | %88,5 | AKP | %35,6 |
| Kazancı Köyü | 1 | 65 | %98,5 | AKP | %44,4 |
| Kazım Karabekir Mah. | 5 | 1.877 | %91,7 | AKP | %48,1 |
| Kızkayası Köyü | 1 | 318 | %94,7 | BBP | %35,1 |
| Koruluk Köyü | 1 | 202 | %87,1 | AKP | %47,3 |
| Kova Mah. | 3 | 798 | %89,5 | AKP | %34,0 |
| Kuytul Köyü | 1 | 153 | %88,2 | CHP | %91,7 |
| Kuzalan Köyü | 1 | 10 | %110,0 | MHP | %45,5 |
| Kuşoturağı Köyü | 1 | 177 | %96,1 | AKP | %39,2 |
| Maraşal Fevzi Çakmak Mah. | 6 | 1.955 | %87,4 | AKP | %31,2 |
| Mevlana Mah. | 4 | 1.513 | %91,2 | AKP | %40,3 |
| Meydan Mah. | 3 | 998 | %90,6 | CHP | %42,7 |
| Müftü Mah. | 5 | 1.809 | %89,6 | AKP | %36,7 |
| Mimar Sinan Mah. | 15 | 5.602 | %89,6 | AKP | %35,0 |
| Necipköy | 2 | 579 | %93,8 | AKP | %55,4 |
| Nurkavak Mah. | 2 | 583 | %94,0 | CHP | %32,4 |
| Ormanözü Köyü | 1 | 158 | %91,8 | CHP | %86,7 |
| Osmangazi Mah. | 8 | 2.708 | %88,9 | AKP | %31,6 |
| Pazar Mah. | 2 | 394 | %92,4 | AKP | %46,1 |
| Ray Mah. | 3 | 1.127 | %92,6 | CHP | %81,9 |
| Samurçay Köyü | 1 | 103 | %97,1 | CHP | %85,9 |
| Sarıkaya Köyü | 1 | 373 | %90,9 | AKP | %35,7 |
| Sarıçiçek Köyü | 1 | 32 | %96,9 | AKP | %67,7 |
| Sütlüce Köyü | 1 | 100 | %90,0 | CHP | %28,4 |
| Tatlıcak Köyü | 2 | 473 | %91,1 | BBP | %48,1 |
| Taşlıhüyük Köyü | 1 | 59 | %94,9 | MHP | %50,9 |
| Ulutepe Köyü | 1 | 374 | %92,8 | CHP | %93,5 |
| Uluöz Köyü | 1 | 117 | %94,0 | BBP | %49,5 |
| Varvara Mah. | 3 | 871 | %90,9 | CHP | %48,7 |
| Yavuz Selim Mah. | 6 | 2.060 | %88,5 | AKP | %29,6 |
| Yazıtepe Köyü | 2 | 735 | %94,4 | AKP | %53,2 |
| Yağlıalan Köyü | 1 | 183 | %89,1 | CHP | %46,9 |
| Yeniceler Köyü | 1 | 150 | %98,0 | CHP | %92,4 |
| Yeniköy | 1 | 194 | %89,2 | CHP | %49,7 |
| Yenisu Köyü | 2 | 722 | %88,0 | CHP | %94,8 |
| Yeşilalan Köyü | 1 | 55 | %96,4 | CHP | %82,7 |
| Yeşilırmak Mah. | 2 | 422 | %90,8 | CHP | %42,9 |
| Yunus Emre Mah. | 5 | 1.853 | %89,2 | AKP | %38,7 |
| Çamlıca Köyü | 1 | 271 | %93,7 | AKP | %65,9 |
| Çarıksız Köyü | 1 | 102 | %98,0 | AKP | %50,0 |
| Çayıraltı Köyü | 1 | 88 | %96,6 | CHP | %22,4 |
| Çaylı Köyü | 2 | 699 | %95,7 | CHP | %89,6 |
| Çevlikler Mah. | 4 | 1.160 | %92,1 | CHP | %41,0 |
| Çivril Köyü | 2 | 489 | %94,3 | AKP | %47,0 |
| Üçyol Köyü | 2 | 564 | %94,0 | MHP | %46,9 |
| Şatıroba Köyü | 1 | 183 | %90,2 | BBP | %55,4 |
| Şenyurt-Asarcık Mah. | 2 | 458 | %91,7 | MHP | %44,2 |
| Şenyurt-Karaevli Mah. | 1 | 303 | %91,8 | AKP | %44,0 |
| Şenyurt-Ortaköy Mah. | 2 | 393 | %95,4 | AKP | %53,1 |
| Şenyurt-Üçgözen Mah. | 2 | 470 | %91,7 | AKP | %53,8 |