%37,4
AK PARTİ birinci
133.108 geçerli oy · katılım %92,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tokat Merkez ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %37,4 ile birinci; 133.108 geçerli oy, katılım %92,5.
Kayıtlı seçmen 146.087 · Oy kullanan 135.151 (katılım %92,5) · Geçerli 133.108 · Geçersiz 2.043
Tokat Merkez Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 49.716 | %37,4 |
| MHP | 33.329 | %25,0 |
| CHP | 22.005 | %16,5 |
| İYİ | 16.162 | %12,1 |
| YRP | 3.708 | %2,8 |
| BBP | 2.428 | %1,8 |
| ZAFER | 2.186 | %1,6 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 973 | %0,7 |
| MEMLEKET | 746 | %0,6 |
| TİP | 410 | %0,3 |
| DEM | 349 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 317 | %0,2 |
| ANAP | 233 | %0,2 |
| MİLLET | 181 | %0,1 |
| SOL | 116 | %0,1 |
| HAK-PAR | 54 | %0,0 |
| VATAN | 52 | %0,0 |
| TKP | 51 | %0,0 |
| HKP | 48 | %0,0 |
| GBP | 28 | %0,0 |
| TKH | 12 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 4 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Tokat Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Acıpınar Köyü | 1 | 84 | %95,2 | CHP | %46,8 |
| Ahmetalan Köyü | 1 | 143 | %93,7 | CHP | %71,9 |
| Akbelen Köyü | 2 | 402 | %92,5 | AKP | %49,6 |
| Akdeğirmen Mah. | 4 | 1.391 | %92,1 | AKP | %38,5 |
| Akyamaç Köyü | 1 | 309 | %98,7 | CHP | %86,8 |
| Akyurt Köyü | 1 | 53 | %96,2 | AKP | %62,0 |
| Alanköy | 1 | 39 | %102,6 | AKP | %41,0 |
| Altıntaş Köyü | 1 | 165 | %97,6 | MHP | %70,8 |
| Altıyüzevler Mah. | 11 | 3.909 | %90,4 | AKP | %34,0 |
| Aluç Köyü | 1 | 67 | %104,5 | AKP | %78,6 |
| Alipaşa Mah. | 6 | 2.049 | %89,5 | AKP | %40,1 |
| Avlunlar Köyü | 1 | 303 | %92,4 | MHP | %45,3 |
| Avşarağzı Köyü | 1 | 98 | %92,9 | AKP | %56,7 |
| Aydınca Köyü | 1 | 117 | %99,2 | AKP | %62,6 |
| Aydoğdu Köyü | 1 | 79 | %100,0 | CHP | %70,9 |
| Aşağıfırındere Köyü | 1 | 101 | %106,9 | AKP | %82,4 |
| Bahçelievler Mah. | 14 | 5.151 | %92,5 | AKP | %40,6 |
| Bakışlı Köyü | 1 | 373 | %92,8 | AKP | %54,4 |
| Ballıdere Köyü | 1 | 158 | %96,2 | CHP | %72,4 |
| Batmantaş Köyü | 1 | 96 | %90,6 | AKP | %29,8 |
| Bağbaşı Köyü | 1 | 213 | %95,8 | AKP | %64,7 |
| Bedestenlioğlu Mah. | 4 | 1.362 | %90,1 | AKP | %41,2 |
| Bedirkale Köyü | 1 | 205 | %100,5 | AKP | %50,5 |
| Beşören Köyü | 1 | 253 | %98,4 | AKP | %59,8 |
| Boyalı Köyü | 1 | 151 | %92,7 | AKP | %71,0 |
| Bulaköy | 1 | 113 | %101,8 | AKP | %60,7 |
| Büyük Bağlar Köyü | 1 | 315 | %95,6 | AKP | %56,5 |
| Büyük Beybağı Mah. | 9 | 3.393 | %91,4 | AKP | %43,2 |
| Büyükyıldız Köyü | 3 | 880 | %95,2 | AKP | %44,0 |
| Binecek Köyü | 1 | 58 | %108,6 | AKP | %68,3 |
| Camiikebir Mah. | 2 | 483 | %90,1 | AKP | %44,3 |
| Cemalettin Mah. | 2 | 736 | %91,7 | AKP | %47,4 |
| Dayılıhacı Köyü | 1 | 65 | %101,5 | AKP | %57,6 |
| Dedeli Köyü | 1 | 323 | %99,1 | AKP | %53,8 |
| Derbent Mah. | 5 | 1.651 | %92,8 | AKP | %44,2 |
| Dereağzı Köyü | 1 | 57 | %100,0 | MHP | %51,8 |
| Derekışla Köyü | 1 | 79 | %94,9 | AKP | %53,4 |
| Dereyaka Köyü | 1 | 322 | %86,3 | MHP | %66,3 |
| Devegörmez Mah. | 11 | 4.157 | %93,2 | AKP | %45,7 |
| Dodurga Köyü | 1 | 77 | %98,7 | CHP | %82,9 |
| Doğancıbağları Mah. | 1 | 354 | %89,6 | AKP | %39,7 |
| Doğukent Mah. | 9 | 3.136 | %88,3 | AKP | %37,7 |
| Döllük Köyü | 1 | 286 | %98,3 | CHP | %84,2 |
| Efeköy | 1 | 189 | %96,3 | AKP | %59,3 |
| Ekincik Köyü | 1 | 33 | %100,0 | AKP | %51,5 |
| Emirseyit-Bahçelievler Mah. | 3 | 811 | %93,7 | AKP | %31,1 |
| Emirseyit-Bozatalan Mah. | 2 | 513 | %96,1 | MHP | %49,9 |
| Emirseyit-Güneşli Mah. | 1 | 316 | %99,1 | AKP | %42,4 |
| Erenler Mah. | 4 | 1.248 | %90,1 | AKP | %40,5 |
| Esentepe Mah. | 28 | 10.273 | %91,1 | AKP | %41,3 |
| Eskiköy | 1 | 77 | %101,3 | CHP | %88,5 |
| Eze Köyü | 1 | 326 | %94,2 | AKP | %51,2 |
| Gaziosmanpaşa Köyü | 1 | 215 | %98,6 | AKP | %57,6 |
| Geyras Mah. | 1 | 291 | %97,9 | AKP | %48,1 |
| Gezirlik Mah. | 3 | 896 | %92,4 | AKP | %38,7 |
| Gökdere Köyü | 1 | 209 | %100,0 | AKP | %46,0 |
| Gökçe Köyü | 1 | 141 | %98,6 | AKP | %56,6 |
| Gökçeyol Köyü | 2 | 407 | %90,4 | AKP | %56,1 |
| Gölcük Köyü | 1 | 56 | %94,6 | MHP | %46,0 |
| Gözova Köyü | 2 | 702 | %94,9 | AKP | %54,6 |
| Gülbaharhatun Mah. | 13 | 4.671 | %90,7 | AKP | %30,2 |
| Gülpınar Köyü | 1 | 121 | %100,8 | MHP | %47,1 |
| Gümenek Köyü | 1 | 295 | %94,9 | AKP | %58,9 |
| Günevi Köyü | 2 | 442 | %97,7 | CHP | %73,4 |
| Güneşli Mah. | 6 | 2.192 | %91,9 | AKP | %34,5 |
| Günçalı Köyü | 1 | 265 | %93,6 | CHP | %95,9 |
| Güryıldız-Ali Yücel Mah. | 1 | 319 | %93,1 | AKP | %41,0 |
| Güryıldız-Bahçelievler Mah. | 1 | 381 | %92,9 | AKP | %36,8 |
| Güryıldız-Kanalaltı Mah. | 1 | 216 | %95,8 | MHP | %40,8 |
| Güryıldız-Küçükyıldız Mah. | 1 | 308 | %94,5 | AKP | %46,7 |
| Güryıldız-Şht.Abdullah Özer Mah. | 2 | 419 | %91,2 | AKP | %42,1 |
| Güzelce Köyü | 1 | 262 | %94,7 | CHP | %85,4 |
| Güzeldere Köyü | 1 | 148 | %93,2 | AKP | %66,9 |
| Güğümlü Köyü | 1 | 43 | %104,7 | AKP | %55,6 |
| Halilalan Köyü | 1 | 23 | %130,4 | CHP | %53,3 |
| Hanpınar Köyü | 1 | 82 | %96,3 | AKP | %59,0 |
| Hasanbaba Köyü | 1 | 136 | %94,1 | AKP | %56,4 |
| Hocaahmet Mah. | 3 | 963 | %94,6 | AKP | %42,3 |
| Kabakboğazı Köyü | 1 | 117 | %59,8 | AKP | %67,7 |
| Kabe-İ Mescid Mah. | 2 | 450 | %91,6 | AKP | %46,7 |
| Kadıvakfı Köyü | 1 | 266 | %94,7 | MHP | %57,6 |
| Kaleardı Mah. | 4 | 1.261 | %91,5 | CHP | %29,7 |
| Karakaya Köyü | 1 | 165 | %93,3 | CHP | %78,8 |
| Kargın Köyü | 1 | 53 | %101,9 | CHP | %74,1 |
| Kargıncık Köyü | 1 | 53 | %94,3 | CHP | %72,0 |
| Karşıyaka Mah. | 29 | 10.626 | %91,8 | AKP | %34,7 |
| Kaşıkcıbağları Mah. | 8 | 2.819 | %93,3 | AKP | %33,4 |
| Kemalpaşa Köyü | 2 | 788 | %96,3 | CHP | %87,2 |
| Kemer Mah. | 3 | 810 | %104,1 | AKP | %39,2 |
| Kervansaray Köyü | 1 | 183 | %95,1 | MHP | %50,6 |
| Keşlik Köyü | 1 | 237 | %97,5 | AKP | %77,8 |
| Kızık Köyü | 2 | 503 | %94,8 | AKP | %61,7 |
| Kızılkaya Köyü | 1 | 23 | %104,4 | AKP | %41,7 |
| Kızılköy | 2 | 427 | %97,0 | CHP | %91,5 |
| Kızılöz Köyü | 1 | 281 | %97,2 | AKP | %45,9 |
| Kocacık Köyü | 1 | 259 | %96,5 | CHP | %69,0 |
| Kömeç Köyü | 2 | 523 | %96,9 | AKP | %47,0 |
| Kümbet Mah. | 7 | 2.520 | %91,4 | AKP | %36,8 |
| Küçük Bağlar Köyü | 2 | 790 | %94,4 | AKP | %50,8 |
| Küçükbey Bağı Mah. | 6 | 2.083 | %90,7 | AKP | %39,0 |
| Killik Köyü | 1 | 106 | %102,8 | CHP | %71,3 |
| Madas Köyü | 1 | 371 | %95,7 | AKP | %41,4 |
| Mahmutpaşa Mah. | 12 | 4.420 | %91,5 | AKP | %41,9 |
| Mehmetpaşa Mah. | 6 | 2.009 | %91,6 | AKP | %42,5 |
| Musullu Köyü | 1 | 45 | %97,8 | CHP | %67,4 |
| Mülkköy | 1 | 155 | %98,7 | AKP | %51,4 |
| Nebiköy | 1 | 148 | %100,7 | CHP | %94,5 |
| Ormanbeyli Köyü | 2 | 735 | %96,5 | MHP | %56,3 |
| Ortaören Köyü | 2 | 481 | %95,2 | AKP | %54,4 |
| Oğulbey Mah. | 2 | 605 | %90,3 | CHP | %58,5 |
| Perakende Mah. | 11 | 4.124 | %90,3 | AKP | %38,5 |
| Pınarlı Köyü | 1 | 127 | %99,2 | AKP | %66,4 |
| Sarıtarla Köyü | 1 | 22 | %118,2 | CHP | %53,9 |
| Semerci Köyü | 2 | 769 | %99,1 | AKP | %61,0 |
| Semerkant Mah. | 4 | 1.378 | %90,6 | AKP | %34,4 |
| Sevindik Köyü | 1 | 38 | %102,6 | AKP | %39,5 |
| Seyitnecmettin Mah. | 2 | 628 | %95,2 | AKP | %43,2 |
| Sırçalı Köyü | 1 | 122 | %95,9 | CHP | %56,4 |
| Soğukpınar Mah. | 10 | 3.531 | %93,0 | AKP | %41,8 |
| Söngüt Köyü | 1 | 310 | %98,7 | AKP | %53,8 |
| Tahtoba Köyü | 1 | 384 | %93,2 | AKP | %50,9 |
| Taşlıçiftlik Köyü | 2 | 675 | %95,4 | MHP | %41,7 |
| Tekneli Köyü | 1 | 40 | %97,5 | AKP | %42,1 |
| Topçam Mah. | 17 | 6.459 | %91,4 | AKP | %36,9 |
| Topçubağı Mah. | 6 | 2.140 | %92,0 | AKP | %42,8 |
| Ulaş Köyü | 2 | 443 | %95,3 | AKP | %55,9 |
| Uğrak Köyü | 1 | 143 | %97,9 | AKP | %46,7 |
| Yakacık Köyü | 1 | 223 | %93,7 | AKP | %59,7 |
| Yarahmet Mah. | 3 | 1.031 | %90,4 | AKP | %42,2 |
| Yatmış Köyü | 1 | 114 | %90,4 | AKP | %51,0 |
| Yayladalı Köyü | 2 | 415 | %96,4 | AKP | %57,8 |
| Yazıbaşı Köyü | 1 | 292 | %98,6 | AKP | %66,3 |
| Yağmurlu Köyü | 2 | 551 | %93,7 | CHP | %81,2 |
| Yelpe Köyü | 1 | 300 | %94,3 | AKP | %56,4 |
| Yeni Mah. | 14 | 5.037 | %91,8 | CHP | %28,2 |
| Yenice Köyü | 1 | 55 | %107,3 | AKP | %49,2 |
| Yeniyurt Mah. | 4 | 1.459 | %90,4 | AKP | %29,9 |
| Yeşilırmak Mah. | 22 | 8.326 | %91,5 | CHP | %40,0 |
| Yeşilova Mah. | 2 | 386 | %96,4 | AKP | %28,1 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 91 | %100,0 | AKP | %55,2 |
| Çamaltı Köyü | 1 | 228 | %101,3 | AKP | %70,4 |
| Çamağzı Köyü | 1 | 328 | %100,9 | MHP | %44,0 |
| Çamdere Köyü | 1 | 253 | %96,1 | AKP | %52,5 |
| Çamlıbel-Akın Mah. | 2 | 528 | %96,0 | AKP | %60,6 |
| Çamlıbel-Aktepe Mah. | 2 | 439 | %95,2 | CHP | %45,9 |
| Çamlıbel-Behram Mah. | 1 | 178 | %97,2 | MHP | %45,7 |
| Çamlıbel-Karasu Mah. | 2 | 492 | %92,7 | MHP | %30,7 |
| Çamlıbel-Yunusemre Mah. | 1 | 238 | %97,1 | MHP | %48,9 |
| Çamlıbel-Çekerek Mah. | 1 | 59 | %98,3 | CHP | %43,9 |
| Çamlık Köyü | 1 | 93 | %95,7 | AKP | %57,5 |
| Çat-Cumhuriyet Mah. | 2 | 728 | %97,4 | MHP | %62,1 |
| Çat-Karşıyaka Mah. | 3 | 771 | %95,7 | AKP | %45,4 |
| Çat-Merkez Mah. | 2 | 443 | %94,4 | AKP | %47,1 |
| Çatalkaya Köyü | 1 | 30 | %110,0 | CHP | %54,6 |
| Çay Mah. | 7 | 2.659 | %92,5 | AKP | %49,2 |
| Çayören Köyü | 1 | 62 | %100,0 | AKP | %51,6 |
| Çerdiğin Köyü | 1 | 231 | %87,0 | CHP | %82,9 |
| Çerçi Köyü | 2 | 531 | %98,5 | CHP | %37,0 |
| Çubuklu Köyü | 1 | 183 | %97,3 | AKP | %58,3 |
| Çökelikkışla Köyü | 1 | 112 | %100,0 | AKP | %55,1 |
| Çördük Köyü | 1 | 154 | %97,4 | AKP | %72,3 |
| Çöreğibüyük Köyü | 1 | 276 | %95,7 | CHP | %85,1 |
| Örtmeliönü Mah. | 3 | 1.025 | %90,6 | AKP | %36,5 |
| İhsaniye Köyü | 1 | 31 | %100,0 | AKP | %71,0 |
| Şehitler Köyü | 1 | 85 | %98,8 | CHP | %92,8 |
| Şenköy | 1 | 260 | %90,8 | CHP | %86,0 |