%43,8
AK PARTİ birinci
18.527 geçerli oy · katılım %84,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Reşadiye ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %43,8 ile birinci; 18.527 geçerli oy, katılım %84,1.
Kayıtlı seçmen 22.599 · Oy kullanan 19.011 (katılım %84,1) · Geçerli 18.527 · Geçersiz 484
Reşadiye Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 8.109 | %43,8 |
| MHP | 3.716 | %20,1 |
| CHP | 3.435 | %18,5 |
| İYİ | 1.312 | %7,1 |
| BBP | 686 | %3,7 |
| YRP | 432 | %2,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 244 | %1,3 |
| ZAFER | 210 | %1,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 70 | %0,4 |
| MEMLEKET | 65 | %0,4 |
| ANAP | 57 | %0,3 |
| TİP | 43 | %0,2 |
| DEM | 41 | %0,2 |
| HKP | 21 | %0,1 |
| HAK-PAR | 16 | %0,1 |
| TKP | 15 | %0,1 |
| MİLLET | 14 | %0,1 |
| GBP | 13 | %0,1 |
| VATAN | 12 | %0,1 |
| TKH | 8 | %0,0 |
| SOL | 8 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Reşadiye mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdurrahmanlı Köyü | 1 | 21 | %109,5 | CHP | %72,7 |
| Akdoğmuş Köyü | 1 | 51 | %90,2 | AKP | %60,0 |
| Akçakolay Mah. | 1 | 104 | %98,1 | AKP | %38,8 |
| Altıparmak Mah. | 1 | 60 | %126,7 | AKP | %56,8 |
| Baydarlı-Gökcesüleymanlı Mah. | 1 | 37 | %116,2 | AKP | %69,2 |
| Baydarlı-Gündoğdu Mah. | 1 | 115 | %89,6 | AKP | %53,5 |
| Baydarlı-Medrese Mah. | 1 | 243 | %85,2 | AKP | %76,4 |
| Baydarlı-Merkez Mah. | 1 | 363 | %82,9 | AKP | %73,1 |
| Baydarlı-Yükseliş Mah. | 1 | 233 | %82,0 | AKP | %76,3 |
| Bayırbaşı Köyü | 1 | 22 | %104,6 | AKP | %60,9 |
| Bağdatlı Köyü | 1 | 43 | %100,0 | AKP | %48,8 |
| Bereketli-Eskituraç Mah. | 1 | 227 | %83,3 | AKP | %62,4 |
| Bereketli-Hebüllü Mah. | 1 | 242 | %77,7 | AKP | %60,7 |
| Bereketli-Kayalık Mah. | 1 | 345 | %62,9 | MHP | %46,7 |
| Bereketli-Orta Mah. | 2 | 404 | %58,7 | MHP | %52,6 |
| Bereketli-Yeni Mah. | 1 | 354 | %53,1 | MHP | %58,0 |
| Bereketli-Çakraz Mah. | 1 | 251 | %75,3 | AKP | %47,0 |
| Beşdere Köyü | 1 | 64 | %103,1 | CHP | %76,9 |
| Bostankolu Köyü | 1 | 94 | %96,8 | CHP | %38,5 |
| Bozçalı-Gerdengeç Mah. | 1 | 100 | %80,0 | AKP | %44,0 |
| Bozçalı-Hacı Abidin Mah. | 1 | 293 | %77,5 | AKP | %38,6 |
| Bozçalı-Işıklar Mah. | 1 | 252 | %86,1 | AKP | %68,8 |
| Bozçalı-Nizam Mah. | 2 | 474 | %83,8 | AKP | %59,1 |
| Bozçalı-Orta Mah. | 2 | 435 | %79,1 | BBP | %29,9 |
| Bozçalı-Zafer Mah. | 1 | 265 | %83,8 | AKP | %48,6 |
| Büşürüm Köyü | 2 | 469 | %75,7 | CHP | %79,2 |
| Cemel Köyü | 1 | 34 | %114,7 | AKP | %65,8 |
| Cimitekke-Alpler Mah. | 1 | 124 | %92,7 | MHP | %47,8 |
| Cimitekke-Cimisadi Mah. | 1 | 171 | %65,5 | AKP | %42,6 |
| Cimitekke-Erenler Mah. | 1 | 185 | %87,0 | AKP | %46,2 |
| Cimitekke-Halaçlı Mah. | 1 | 152 | %88,8 | AKP | %53,0 |
| Cimitekke-Kavaklıdere Mah. | 1 | 141 | %83,0 | AKP | %48,2 |
| Cimitekke-Keteniği Mah. | 1 | 265 | %92,5 | AKP | %72,2 |
| Cimitekke-Çamlık Mah. | 1 | 93 | %88,2 | AKP | %63,0 |
| Dalpınar Köyü | 1 | 34 | %97,1 | AKP | %68,8 |
| Danişment Köyü | 1 | 30 | %103,3 | AKP | %64,5 |
| Darıdere Köyü | 1 | 139 | %91,4 | AKP | %67,2 |
| Demircili Köyü | 1 | 289 | %56,1 | AKP | %60,9 |
| Dolay Köyü | 1 | 16 | %118,8 | CHP | %66,7 |
| Doğantepe Köyü | 1 | 62 | %85,5 | MHP | %43,4 |
| Dutdibi Köyü | 1 | 60 | %95,0 | AKP | %80,0 |
| Döllük Köyü | 1 | 63 | %92,1 | CHP | %70,2 |
| Elmacık Köyü | 1 | 225 | %92,9 | AKP | %69,2 |
| Emirşeyhyakup Mah. | 1 | 194 | %89,7 | CHP | %34,1 |
| Esenköy | 1 | 79 | %97,5 | CHP | %84,4 |
| Eymir Köyü | 1 | 60 | %91,7 | AKP | %70,9 |
| Eyüp Köyü | 1 | 112 | %92,0 | AKP | %90,0 |
| Gurbetli Köyü | 1 | 24 | %120,8 | AKP | %72,4 |
| Gökköy | 1 | 85 | %94,1 | CHP | %85,0 |
| Gölburnu Köyü | 1 | 18 | %116,7 | AKP | %61,9 |
| Göllüköy | 1 | 120 | %70,8 | AKP | %67,1 |
| Gülkonak Köyü | 1 | 61 | %68,9 | AKP | %50,0 |
| Güllüce Köyü | 1 | 77 | %97,4 | CHP | %89,3 |
| Güneygölcük Köyü | 1 | 40 | %100,0 | AKP | %55,9 |
| Güvenlik Köyü | 1 | 128 | %93,8 | AKP | %44,1 |
| Güzeldere Köyü | 1 | 76 | %96,1 | AKP | %58,9 |
| Hasanşeyh-Gündoğan Mah. | 1 | 116 | %89,7 | AKP | %60,8 |
| Hasanşeyh-Gürpınar Mah. | 1 | 184 | %92,9 | AKP | %68,3 |
| Hasanşeyh-Hasangazi Mah. | 1 | 203 | %78,8 | AKP | %51,3 |
| Hasanşeyh-Keçiköy Mah. | 1 | 183 | %79,2 | AKP | %52,4 |
| Hasanşeyh-Tahirbey Mah. | 1 | 231 | %71,0 | AKP | %52,9 |
| Hasanşeyh-Uluköy Mah. | 1 | 80 | %60,0 | AKP | %64,4 |
| Hasanşeyh-Şeyhlioğlu Mah. | 1 | 223 | %65,9 | AKP | %43,0 |
| Kabalı Köyü | 1 | 164 | %59,8 | AKP | %40,6 |
| Kapaklı Köyü | 1 | 40 | %92,5 | AKP | %41,2 |
| Karacaağaç Köyü | 1 | 61 | %98,4 | AKP | %77,2 |
| Karataş Köyü | 1 | 91 | %90,1 | AKP | %65,8 |
| Karlıyayla Köyü | 1 | 210 | %77,6 | AKP | %49,0 |
| Karşıkent Köyü | 1 | 133 | %96,2 | CHP | %90,2 |
| Kayalık Mah. | 3 | 1.027 | %89,1 | CHP | %35,6 |
| Kaşpınar Köyü | 1 | 49 | %83,7 | AKP | %70,0 |
| Kızılcaören Köyü | 1 | 272 | %80,9 | AKP | %82,3 |
| Konakköy | 1 | 25 | %104,0 | AKP | %53,9 |
| Kurtuluş Mah. | 6 | 2.073 | %85,8 | AKP | %37,9 |
| Kuyucak Köyü | 1 | 135 | %84,4 | AKP | %58,9 |
| Kuzbağı Köyü | 1 | 157 | %76,4 | AKP | %44,8 |
| Kuzgölcük Köyü | 1 | 37 | %91,9 | AKP | %78,8 |
| Köklü Köyü | 1 | 102 | %91,2 | AKP | %64,1 |
| Muratkaya Köyü | 1 | 79 | %74,7 | AKP | %49,2 |
| Nebişeyh Köyü | 1 | 223 | %80,3 | AKP | %56,5 |
| Osmaniye Mah. | 4 | 1.518 | %84,5 | AKP | %38,1 |
| Saraykışla Köyü | 1 | 206 | %81,6 | CHP | %76,1 |
| Sarıyayla Köyü | 1 | 68 | %80,9 | AKP | %59,3 |
| Sazak Köyü | 1 | 249 | %100,8 | CHP | %84,7 |
| Soğukpınar Köyü | 1 | 303 | %86,5 | CHP | %82,2 |
| Taşlıca Köyü | 1 | 316 | %88,9 | AKP | %56,6 |
| Toklar Köyü | 1 | 104 | %86,5 | CHP | %86,2 |
| Tozanlıfındıcak Köyü | 1 | 95 | %86,3 | AKP | %59,0 |
| Umurca Köyü | 1 | 200 | %91,0 | AKP | %57,1 |
| Uğurlu Köyü | 1 | 85 | %88,2 | AKP | %74,3 |
| Yağsiyan Köyü | 1 | 110 | %87,3 | AKP | %61,5 |
| Yeni Darıderesi Köyü | 1 | 107 | %92,5 | AKP | %79,6 |
| Yenituraç Köyü | 1 | 10 | %150,0 | AKP | %66,7 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 98 | %99,0 | CHP | %77,8 |
| Yolüstü Köyü | 1 | 288 | %89,2 | AKP | %78,5 |
| Yoğunpelit Köyü | 1 | 51 | %100,0 | AKP | %60,8 |
| Yuvacık Köyü | 1 | 65 | %98,5 | CHP | %66,7 |
| Çakırlı Köyü | 1 | 76 | %101,3 | AKP | %57,3 |
| Çakmak Köyü | 1 | 90 | %86,7 | AKP | %53,9 |
| Çambalı Köyü | 1 | 97 | %84,5 | AKP | %58,8 |
| Çamlıca Mah. | 3 | 819 | %88,2 | AKP | %36,9 |
| Çamlıkaya Köyü | 1 | 207 | %86,0 | AKP | %48,3 |
| Çatköy | 1 | 51 | %100,0 | CHP | %63,0 |
| Çavuşbeyli Köyü | 1 | 48 | %104,2 | AKP | %50,0 |
| Çayırpınar Köyü | 1 | 229 | %89,1 | CHP | %87,5 |
| Çermik Mah. | 4 | 1.298 | %84,0 | AKP | %43,2 |
| Çevrecik Köyü | 1 | 395 | %86,3 | CHP | %81,4 |
| Çınarcık Köyü | 1 | 76 | %80,3 | AKP | %78,7 |
| Özen Köyü | 1 | 37 | %113,5 | CHP | %80,5 |
| Özlüce Köyü | 1 | 49 | %98,0 | AKP | %82,6 |
| İbrahimşeyh Köyü | 1 | 109 | %92,7 | AKP | %71,3 |
| İslamlı Köyü | 1 | 62 | %80,7 | AKP | %54,4 |
| İsmailiye Köyü | 1 | 267 | %92,9 | AKP | %87,8 |