%38,7
CHP birinci
13.366 geçerli oy · katılım %88,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Almus ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %38,7 ile birinci; 13.366 geçerli oy, katılım %88,4.
Kayıtlı seçmen 15.514 · Oy kullanan 13.716 (katılım %88,4) · Geçerli 13.366 · Geçersiz 350
Almus Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 5.178 | %38,7 |
| AKP | 4.183 | %31,3 |
| MHP | 1.956 | %14,6 |
| İYİ | 868 | %6,5 |
| BBP | 364 | %2,7 |
| YRP | 169 | %1,3 |
| ZAFER | 129 | %1,0 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 102 | %0,8 |
| TİP | 95 | %0,7 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 75 | %0,6 |
| DEM | 54 | %0,4 |
| MEMLEKET | 46 | %0,3 |
| ANAP | 26 | %0,2 |
| GBP | 22 | %0,2 |
| HKP | 21 | %0,2 |
| MİLLET | 18 | %0,1 |
| HAK-PAR | 16 | %0,1 |
| VATAN | 14 | %0,1 |
| TKP | 13 | %0,1 |
| SOL | 8 | %0,1 |
| TKH | 6 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Almus mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akarçay Görümlü-Akarçay Armutalan Mah. | 1 | 125 | %92,8 | CHP | %75,0 |
| Akarçay Görümlü-Akarçay İstiklal Mah. | 1 | 212 | %84,9 | CHP | %80,1 |
| Akarçay Görümlü-Akarçay Şehit Turan Yıldız Mah. | 1 | 202 | %83,2 | CHP | %80,5 |
| Akarçay Görümlü-Akarçay Şenyurt Mah. | 1 | 310 | %83,9 | CHP | %81,2 |
| Akarçay Görümlü-Atatürk Mah. | 1 | 171 | %90,6 | CHP | %81,6 |
| Akarçay Görümlü-Cumhuriyet Mah. | 1 | 174 | %91,4 | CHP | %85,6 |
| Akarçay Görümlü-İnönü Mah. | 1 | 171 | %92,4 | CHP | %77,9 |
| Akarçay Görümlü-Şehit Tuncay Çoban Mah. | 1 | 162 | %87,0 | CHP | %72,7 |
| Alanköy | 1 | 166 | %89,8 | CHP | %88,4 |
| Arısu Köyü | 1 | 84 | %90,5 | CHP | %92,1 |
| Ataköy-Ata Mah. | 1 | 279 | %82,4 | CHP | %58,2 |
| Ataköy-Bahçeköy Mah. | 1 | 149 | %83,2 | CHP | %86,9 |
| Ataköy-Katranlık Mah. | 1 | 30 | %96,7 | CHP | %65,5 |
| Ataköy-Kuruseki Mah. | 1 | 70 | %97,1 | CHP | %91,2 |
| Ataköy-Sağırlar Mah. | 1 | 45 | %86,7 | CHP | %86,5 |
| Ataköy-Yeni Mah. | 1 | 259 | %76,8 | CHP | %59,3 |
| Ataköy-Çambulak Mah. | 1 | 188 | %93,6 | CHP | %89,5 |
| Babaköy | 1 | 235 | %99,2 | AKP | %74,0 |
| Bakımlı Köyü | 1 | 353 | %90,1 | AKP | %50,6 |
| Bağtaşı Köyü | 1 | 179 | %82,7 | AKP | %74,5 |
| Cihet Köyü | 2 | 494 | %91,5 | CHP | %90,3 |
| Dereköy | 1 | 36 | %86,1 | CHP | %83,9 |
| Değeryer Köyü | 1 | 116 | %87,1 | AKP | %57,9 |
| Durudere Köyü | 1 | 98 | %92,9 | CHP | %84,3 |
| Dikili Köyü | 1 | 243 | %78,2 | AKP | %65,4 |
| Erek Mah. | 2 | 647 | %90,9 | AKP | %46,2 |
| Esentepe Mah. | 2 | 707 | %81,8 | AKP | %44,2 |
| Gebeli Köyü | 1 | 106 | %94,3 | AKP | %67,4 |
| Gölgeli-Atatürk Mah. | 1 | 318 | %76,4 | CHP | %86,3 |
| Gölgeli-Cumhuriyet Mah. | 1 | 150 | %81,3 | CHP | %78,6 |
| Gölgeli-Hürriyet Mah. | 1 | 289 | %85,1 | CHP | %88,1 |
| Gölgeli-Salkavak Mah. | 1 | 138 | %82,6 | CHP | %81,3 |
| Göltepe Köyü | 1 | 94 | %70,2 | AKP | %66,1 |
| Gümeleönü Köyü | 1 | 132 | %84,9 | AKP | %51,9 |
| Hubyar Köyü | 1 | 100 | %85,0 | CHP | %81,5 |
| Kapıcı Köyü | 1 | 79 | %97,5 | CHP | %92,0 |
| Karadere Köyü | 1 | 187 | %97,9 | CHP | %87,2 |
| Kınık-Cumhuriyet Mah. | 1 | 188 | %85,1 | CHP | %87,3 |
| Kınık-Gevrek Mah. | 1 | 375 | %91,7 | CHP | %86,5 |
| Kınık-Hürriyet Mah. | 1 | 141 | %92,9 | CHP | %92,3 |
| Kınık-Kurtuluş Mah. | 1 | 140 | %95,0 | CHP | %89,1 |
| Kınık-Yuvaköy Mah. | 1 | 294 | %91,8 | CHP | %88,4 |
| Kızılelma Köyü | 1 | 48 | %91,7 | CHP | %87,8 |
| Kolköy | 1 | 114 | %81,6 | AKP | %67,8 |
| Kurtuluş Mah. | 2 | 654 | %87,5 | AKP | %38,9 |
| Mescitköy | 1 | 39 | %97,4 | CHP | %84,2 |
| Ormandibi Köyü | 2 | 768 | %93,1 | AKP | %56,5 |
| Oğulbey Köyü | 1 | 190 | %79,0 | AKP | %67,6 |
| Sahilköy | 1 | 114 | %91,2 | CHP | %92,1 |
| Sarıören Köyü | 1 | 39 | %97,4 | AKP | %75,0 |
| Serince Köyü | 1 | 80 | %97,5 | CHP | %91,0 |
| Siteler Mah. | 2 | 652 | %85,0 | AKP | %44,8 |
| Teknecik Köyü | 1 | 88 | %95,5 | AKP | %53,1 |
| Çamdalı Köyü | 1 | 83 | %96,4 | CHP | %91,1 |
| Çamköy | 1 | 204 | %99,5 | AKP | %53,8 |
| Çaykaya Köyü | 1 | 121 | %87,6 | AKP | %76,7 |
| Çaykıyı Köyü | 1 | 177 | %92,1 | AKP | %74,1 |
| Çevreli-Aydınlar Mah. | 2 | 586 | %91,6 | AKP | %43,8 |
| Çevreli-Birlik Mah. | 2 | 738 | %91,9 | AKP | %47,7 |
| Çevreli-Hürriyet Mah. | 2 | 565 | %91,0 | AKP | %43,7 |
| Çiftlikköy | 1 | 169 | %88,2 | AKP | %46,5 |
| Çilehane Köyü | 1 | 63 | %98,4 | AKP | %73,3 |
| Ötükent Mah. | 2 | 422 | %86,3 | AKP | %41,8 |
| Üçgöl Köyü | 1 | 185 | %91,9 | AKP | %50,0 |
| İstiklal Mah. | 3 | 779 | %86,9 | AKP | %39,3 |