Saray · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiSaray ilçesi
%44,8
CHP birinci
36.019 geçerli oy · katılım %92,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Saray ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %44,8 ile birinci; 36.019 geçerli oy, katılım %92,0.
Saray
Kayıtlı seçmen 40.138 · Oy kullanan 36.934 (katılım %92,0) · Geçerli 36.019 · Geçersiz 915
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 16.129 | %44,8 |
| AKP | 8.876 | %24,6 |
| İYİ | 5.164 | %14,3 |
| MHP | 1.778 | %4,9 |
| DEM | 864 | %2,4 |
| ZAFER | 745 | %2,1 |
| TİP | 498 | %1,4 |
| YRP | 426 | %1,2 |
| MEMLEKET | 383 | %1,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 306 | %0,9 |
| GENÇPARTİ | 190 | %0,5 |
| BBP | 115 | %0,3 |
| AP | 106 | %0,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 106 | %0,3 |
| VATAN | 80 | %0,2 |
| HAK-PAR | 46 | %0,1 |
| MİLLET | 40 | %0,1 |
| TKP | 37 | %0,1 |
| HKP | 37 | %0,1 |
| AB | 30 | %0,1 |
| SOL | 27 | %0,1 |
| Ali Çavuş (bağımsız) | 10 | %0,0 |
| TKH | 9 | %0,0 |
| Osman Yaman (bağımsız) | 7 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 5 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 4 | %0,0 |
| Mustafa Kara (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Atatürk Mah. | 4 | 1.164 | %90,8 | AKP | %41,4 |
| Ayaspaşa Mah. | 22 | 8.062 | %90,8 | CHP | %47,4 |
| Ayvacık Mah. | 1 | 299 | %94,0 | CHP | %43,0 |
| Aziziye Mah. | 5 | 1.619 | %92,4 | CHP | %34,3 |
| Bahçedere Mah. | 1 | 88 | %101,1 | CHP | %42,2 |
| Bahçeköy Mah. | 2 | 405 | %93,3 | CHP | %57,1 |
| Beyazköy Mah. | 4 | 947 | %92,3 | CHP | %48,1 |
| Bozoba Mah. | 5 | 1.879 | %91,5 | AKP | %37,2 |
| Büyükyoncalı Merkez Mah. | 4 | 1.512 | %90,7 | CHP | %34,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.804 | %91,7 | AKP | %42,2 |
| Demirler Mah. | 1 | 147 | %98,0 | CHP | %58,1 |
| Edirköy Mah. | 1 | 298 | %90,6 | CHP | %68,2 |
| Göçerler Mah. | 2 | 663 | %93,7 | CHP | %45,4 |
| Güngörmez Mah. | 4 | 1.183 | %95,7 | CHP | %55,6 |
| Kadıköy Mah. | 1 | 269 | %91,5 | CHP | %58,6 |
| Karabürçek Mah. | 1 | 147 | %96,6 | CHP | %62,8 |
| Kavacık Mah. | 1 | 223 | %94,6 | CHP | %38,7 |
| Kemalpaşa Mah. | 16 | 5.748 | %91,8 | CHP | %48,5 |
| Kurtdere Mah. | 2 | 504 | %95,0 | CHP | %42,5 |
| Küçükyoncalı Mah. | 5 | 1.566 | %95,0 | CHP | %56,1 |
| Osmanlı Mah. | 1 | 186 | %92,5 | CHP | %49,1 |
| Pazarcık Mah. | 8 | 2.887 | %89,0 | CHP | %43,0 |
| Sefaalan Mah. | 3 | 1.068 | %95,0 | CHP | %44,8 |
| Sofular Mah. | 1 | 193 | %92,8 | CHP | %50,3 |
| Sinanlı Mah. | 1 | 152 | %100,0 | CHP | %44,3 |
| Yeni Mah. | 14 | 5.031 | %92,1 | CHP | %46,1 |
| Yuvalı Mah. | 1 | 260 | %90,8 | CHP | %51,9 |
| Çayla Mah. | 1 | 369 | %93,8 | CHP | %51,5 |
| Çukuryurt Mah. | 4 | 1.465 | %94,2 | CHP | %59,2 |