Muratlı · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiMuratlı ilçesi
%44,3
CHP birinci
21.166 geçerli oy · katılım %91,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Muratlı ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %44,3 ile birinci; 21.166 geçerli oy, katılım %91,7.
Muratlı
Kayıtlı seçmen 23.743 · Oy kullanan 21.760 (katılım %91,7) · Geçerli 21.166 · Geçersiz 594
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 9.382 | %44,3 |
| AKP | 5.582 | %26,4 |
| İYİ | 2.854 | %13,5 |
| MHP | 925 | %4,4 |
| DEM | 672 | %3,2 |
| ZAFER | 335 | %1,6 |
| TİP | 252 | %1,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 221 | %1,0 |
| MEMLEKET | 217 | %1,0 |
| YRP | 214 | %1,0 |
| GENÇPARTİ | 113 | %0,5 |
| BBP | 77 | %0,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 75 | %0,4 |
| AP | 56 | %0,3 |
| VATAN | 53 | %0,3 |
| HAK-PAR | 26 | %0,1 |
| MİLLET | 23 | %0,1 |
| HKP | 21 | %0,1 |
| TKP | 19 | %0,1 |
| AB | 17 | %0,1 |
| SOL | 12 | %0,1 |
| Osman Yaman (bağımsız) | 12 | %0,1 |
| TKH | 5 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
| Ali Çavuş (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Arzulu Mah. | 1 | 291 | %94,9 | CHP | %54,2 |
| Aydınköy Mah. | 1 | 176 | %94,9 | CHP | %84,2 |
| Aşağısevindikli Mah. | 3 | 887 | %93,6 | CHP | %37,5 |
| Balabanlı Mah. | 1 | 255 | %92,2 | CHP | %50,7 |
| Ballıhoca Mah. | 1 | 370 | %94,1 | CHP | %50,3 |
| Fatih Mah. | 10 | 3.669 | %90,2 | CHP | %46,6 |
| Hanoğlu Mah. | 1 | 107 | %90,7 | CHP | %53,1 |
| Kazım Dirik Turan Mah. | 9 | 3.386 | %90,2 | AKP | %37,4 |
| Kepenekli Mah. | 1 | 79 | %102,5 | CHP | %57,7 |
| Kırkkepenekli Mah. | 2 | 539 | %94,6 | CHP | %47,6 |
| Muradiye Mah. | 16 | 5.805 | %92,0 | CHP | %44,3 |
| Müsellim Mah. | 1 | 67 | %110,5 | CHP | %62,3 |
| Yavaşça Mah. | 1 | 90 | %100,0 | CHP | %41,1 |
| Yeşilsırt Mah. | 2 | 599 | %92,2 | CHP | %59,2 |
| Yukarısevindikli Mah. | 2 | 406 | %93,6 | CHP | %37,8 |
| Yukarısırt Mah. | 1 | 57 | %105,3 | CHP | %46,7 |
| Yurtbekler Mah. | 1 | 95 | %97,9 | AKP | %35,9 |
| Çevrimkaya Mah. | 1 | 89 | %101,1 | CHP | %76,4 |
| İnanlı Mah. | 1 | 361 | %93,1 | CHP | %39,4 |
| İstiklal Kurtpınar Mah. | 18 | 6.415 | %91,0 | CHP | %43,8 |