%40,0
CHP birinci
21.754 geçerli oy · katılım %91,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hayrabolu ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %40,0 ile birinci; 21.754 geçerli oy, katılım %91,3.
Kayıtlı seçmen 24.645 · Oy kullanan 22.500 (katılım %91,3) · Geçerli 21.754 · Geçersiz 746
Hayrabolu Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 8.693 | %40,0 |
| AKP | 6.640 | %30,5 |
| İYİ | 3.560 | %16,4 |
| MHP | 1.260 | %5,8 |
| ZAFER | 246 | %1,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 243 | %1,1 |
| MEMLEKET | 194 | %0,9 |
| YRP | 123 | %0,6 |
| DEM | 115 | %0,5 |
| GENÇPARTİ | 113 | %0,5 |
| TİP | 109 | %0,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 97 | %0,5 |
| AP | 70 | %0,3 |
| BBP | 54 | %0,3 |
| VATAN | 45 | %0,2 |
| HAK-PAR | 44 | %0,2 |
| HKP | 41 | %0,2 |
| AB | 30 | %0,1 |
| MİLLET | 25 | %0,1 |
| TKP | 19 | %0,1 |
| TKH | 10 | %0,1 |
| SOL | 9 | %0,0 |
| Osman Yaman (bağımsız) | 7 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 5 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
| Mustafa Kara (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Hayrabolu mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ataköy Mah. | 1 | 168 | %92,3 | CHP | %38,2 |
| Avluobası Mah. | 1 | 88 | %85,2 | CHP | %48,0 |
| Aydınevler Mah. | 12 | 4.092 | %92,6 | AKP | %58,8 |
| Aydınlar Mah. | 1 | 294 | %91,8 | İYİ | %31,4 |
| Bayramşah Mah. | 1 | 88 | %93,2 | AKP | %42,0 |
| Buzağcı Mah. | 1 | 144 | %97,9 | CHP | %47,5 |
| Büyükkarakarlı Mah. | 1 | 331 | %86,1 | CHP | %45,5 |
| Cambazdere Mah. | 1 | 175 | %89,1 | CHP | %51,4 |
| Canhıdır Mah. | 1 | 109 | %92,7 | CHP | %49,5 |
| Dambaslar Mah. | 1 | 237 | %91,1 | CHP | %44,1 |
| Danişment Mah. | 1 | 277 | %98,2 | CHP | %55,9 |
| Delibedir Mah. | 1 | 163 | %93,3 | CHP | %43,2 |
| Duğcalı Mah. | 1 | 37 | %100,0 | CHP | %59,5 |
| Emiryakup Mah. | 1 | 286 | %93,0 | AKP | %34,9 |
| Fahrioğlu Mah. | 1 | 49 | %104,1 | İYİ | %42,9 |
| Hacıllı Mah. | 1 | 33 | %106,1 | CHP | %38,2 |
| Hasköy Mah. | 1 | 235 | %93,6 | CHP | %31,8 |
| Hedeyli Mah. | 1 | 249 | %87,6 | CHP | %57,3 |
| Hisar Mah. | 7 | 2.406 | %89,3 | CHP | %45,5 |
| Kabahöyük Mah. | 1 | 286 | %90,9 | CHP | %61,4 |
| Kadriye Mah. | 1 | 261 | %89,7 | CHP | %46,9 |
| Kahya Mah. | 5 | 1.544 | %90,6 | AKP | %38,9 |
| Kandamış Mah. | 1 | 127 | %92,1 | CHP | %47,0 |
| Karababa Mah. | 1 | 125 | %88,0 | AKP | %31,5 |
| Karabürçek Mah. | 1 | 127 | %93,7 | CHP | %63,2 |
| Karakavak Mah. | 1 | 207 | %87,0 | CHP | %46,3 |
| Karayahşi Mah. | 1 | 147 | %94,6 | CHP | %44,9 |
| Kemallar Mah. | 1 | 164 | %95,1 | AKP | %37,0 |
| Kılıçlar Mah. | 1 | 170 | %91,2 | CHP | %66,2 |
| Kurtdere Mah. | 1 | 113 | %90,3 | AKP | %39,2 |
| Kutlugün Mah. | 1 | 220 | %92,3 | CHP | %41,1 |
| Küçükkarakarlı Mah. | 1 | 77 | %89,6 | CHP | %53,6 |
| Lahana Mah. | 2 | 573 | %91,3 | CHP | %59,1 |
| Muzruplu Mah. | 1 | 91 | %97,8 | AKP | %82,8 |
| Parmaksız Mah. | 1 | 82 | %93,9 | CHP | %41,9 |
| Soylu Mah. | 2 | 382 | %90,3 | AKP | %37,8 |
| Subaşı Mah. | 1 | 300 | %93,7 | CHP | %33,0 |
| Susuzmüsellim Mah. | 1 | 175 | %90,9 | CHP | %50,6 |
| Tatarlı Mah. | 1 | 184 | %87,0 | CHP | %48,4 |
| Temrezli Mah. | 1 | 225 | %86,2 | CHP | %40,7 |
| Umurbey Mah. | 1 | 153 | %90,2 | CHP | %44,4 |
| Umurçu Mah. | 1 | 104 | %95,2 | AKP | %31,3 |
| Yörgüç Mah. | 1 | 149 | %94,6 | CHP | %44,0 |
| Yörükler Mah. | 1 | 145 | %91,0 | CHP | %29,5 |
| Çene Mah. | 1 | 240 | %90,0 | CHP | %51,4 |
| Çerkezmüsellim Mah. | 6 | 1.950 | %93,1 | CHP | %47,7 |
| Çıkrıkçı Mah. | 1 | 273 | %89,0 | CHP | %35,0 |
| Örey Mah. | 1 | 108 | %91,7 | CHP | %48,5 |
| Övenler Mah. | 1 | 105 | %90,5 | CHP | %51,1 |
| İlyas Mah. | 16 | 5.209 | %89,7 | CHP | %44,9 |
| İsmailli Mah. | 1 | 81 | %98,8 | CHP | %44,3 |
| Şalgamlı Mah. | 3 | 1.087 | %94,4 | CHP | %49,4 |