%36,7
AK PARTİ birinci
15.061 geçerli oy · katılım %89,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Zara ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %36,7 ile birinci; 15.061 geçerli oy, katılım %89,1.
Kayıtlı seçmen 17.221 · Oy kullanan 15.346 (katılım %89,1) · Geçerli 15.061 · Geçersiz 285
Zara Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 5.528 | %36,7 |
| CHP | 4.259 | %28,3 |
| MHP | 2.515 | %16,7 |
| İYİ | 910 | %6,0 |
| BBP | 571 | %3,8 |
| YRP | 513 | %3,4 |
| ZAFER | 186 | %1,2 |
| DEM | 165 | %1,1 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 157 | %1,0 |
| TİP | 82 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 59 | %0,4 |
| MEMLEKET | 47 | %0,3 |
| GBP | 15 | %0,1 |
| HAK-PAR | 9 | %0,1 |
| VATAN | 7 | %0,1 |
| TKP | 6 | %0,0 |
| SOL | 6 | %0,0 |
| HKP | 6 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 5 | %0,0 |
| MİLLET | 4 | %0,0 |
| Kerem Okyay (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| Ertaç Önder (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| YP | 2 | %0,0 |
| TKH | 1 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Zara mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adamfakı Köyü | 1 | 82 | %95,1 | AKP | %75,6 |
| Ahmetbaşyurt Mah. | 3 | 1.004 | %86,0 | CHP | %45,4 |
| Ahmethacı Köyü | 1 | 51 | %100,0 | AKP | %62,8 |
| Akdede Köyü | 1 | 49 | %98,0 | CHP | %91,7 |
| Akdeğirmen Köyü | 1 | 12 | %125,0 | CHP | %71,4 |
| Akyazı Köyü | 1 | 12 | %91,7 | CHP | %72,7 |
| Akören Köyü | 1 | 93 | %73,1 | AKP | %56,1 |
| Alıçbel Köyü | 1 | 49 | %98,0 | AKP | %67,4 |
| Alıçlıseki Köyü | 1 | 21 | %95,2 | CHP | %85,0 |
| Alişanağılı Köyü | 1 | 13 | %76,9 | CHP | %60,0 |
| Alişir Köyü | 1 | 86 | %88,4 | CHP | %88,0 |
| Armutçayırı Köyü | 1 | 64 | %93,8 | AKP | %43,6 |
| Atalan Köyü | 1 | 76 | %96,1 | AKP | %69,9 |
| Atgeçmez Köyü | 1 | 14 | %100,0 | CHP | %85,7 |
| Atkıran Köyü | 1 | 40 | %100,0 | CHP | %84,6 |
| Avşar Köyü | 1 | 158 | %86,7 | AKP | %60,6 |
| Ağlıkçay Köyü | 1 | 32 | %100,0 | CHP | %80,7 |
| Aşağıkovacık Köyü | 1 | 30 | %96,7 | MHP | %44,8 |
| Aşağımescit Köyü | 1 | 78 | %75,6 | CHP | %89,8 |
| Aşağıçamurcu Köyü | 1 | 36 | %100,0 | CHP | %86,1 |
| Aşağıçamözü Köyü | 1 | 30 | %100,0 | CHP | %63,3 |
| Baharşeyh Köyü | 1 | 45 | %91,1 | AKP | %43,9 |
| Ballıklar Köyü | 1 | 37 | %91,9 | CHP | %85,3 |
| Bağlama Köyü | 1 | 44 | %88,6 | CHP | %82,1 |
| Becekli Köyü | 1 | 81 | %84,0 | CHP | %76,6 |
| Bedirören Köyü | 1 | 35 | %97,1 | AKP | %32,4 |
| Bektaşköy | 1 | 22 | %113,6 | CHP | %80,0 |
| Belentarla Köyü | 1 | 58 | %96,6 | CHP | %85,7 |
| Beypınarı Köyü | 1 | 123 | %98,4 | CHP | %83,8 |
| Bolucan Köyü | 1 | 41 | %109,8 | CHP | %77,3 |
| Bozkır Köyü | 1 | 55 | %85,5 | AKP | %55,3 |
| Burhaniye Köyü | 1 | 46 | %80,4 | AKP | %61,1 |
| Büyükgüney Köyü | 1 | 25 | %112,0 | CHP | %85,7 |
| Büyükkaya Köyü | 1 | 25 | %80,0 | CHP | %77,8 |
| Büyükköy | 1 | 118 | %89,8 | CHP | %94,3 |
| Canova Köyü | 1 | 135 | %88,9 | AKP | %63,6 |
| Cemalköy | 1 | 12 | %100,0 | CHP | %83,3 |
| Danışık Köyü | 1 | 13 | %92,3 | CHP | %54,6 |
| Derbent Köyü | 1 | 124 | %100,8 | MHP | %51,2 |
| Deredam Köyü | 1 | 95 | %94,7 | CHP | %87,5 |
| Dereköy | 1 | 30 | %83,3 | AKP | %45,5 |
| Düzceli Köyü | 1 | 27 | %85,2 | CHP | %82,6 |
| Dilekpınarı Köyü | 1 | 119 | %89,1 | AKP | %59,8 |
| Dipsizgöl Köyü | 1 | 54 | %94,4 | CHP | %90,2 |
| Ekinli Köyü | 1 | 175 | %91,4 | AKP | %60,8 |
| Emirhan Köyü | 1 | 35 | %122,9 | CHP | %69,1 |
| Esenler Köyü | 1 | 20 | %115,0 | AKP | %68,2 |
| Evrencik Köyü | 1 | 13 | %100,0 | CHP | %69,2 |
| Eymir Köyü | 1 | 126 | %91,3 | CHP | %89,3 |
| Göhertaş Köyü | 1 | 150 | %81,3 | AKP | %53,0 |
| Göktepe Köyü | 1 | 63 | %90,5 | CHP | %89,5 |
| Gölbaşı Köyü | 1 | 46 | %106,5 | AKP | %79,6 |
| Güllüali Köyü | 1 | 30 | %93,3 | CHP | %78,6 |
| Gümüşçevre Köyü | 1 | 221 | %91,4 | AKP | %71,9 |
| Girit Köyü | 1 | 62 | %101,6 | CHP | %88,5 |
| Hatip Mah. | 2 | 433 | %88,5 | AKP | %39,8 |
| Ilıca Köyü | 1 | 131 | %85,5 | AKP | %77,5 |
| Kabaktepeler Köyü | 1 | 15 | %100,0 | CHP | %93,3 |
| Kadriye Köyü | 1 | 18 | %100,0 | AKP | %47,1 |
| Kanlıçayır Köyü | 1 | 23 | %95,7 | CHP | %71,4 |
| Kaplan Köyü | 1 | 185 | %93,0 | AKP | %58,5 |
| Karacahisar Köyü | 1 | 114 | %83,3 | AKP | %66,3 |
| Karahasan Köyü | 1 | 31 | %77,4 | CHP | %66,7 |
| Karaman Köyü | 1 | 39 | %94,9 | CHP | %88,9 |
| Karaçayır Köyü | 1 | 15 | %120,0 | CHP | %81,3 |
| Kardere Köyü | 1 | 28 | %78,6 | CHP | %77,3 |
| Karslılar Köyü | 1 | 43 | %93,0 | CHP | %85,0 |
| Karşıyaka Mah. | 4 | 1.280 | %91,0 | CHP | %40,4 |
| Kavasbaşı Köyü | 1 | 15 | %106,7 | AKP | %62,5 |
| Kayabaşı Köyü | 1 | 74 | %83,8 | AKP | %59,0 |
| Kayadibi Köyü | 1 | 76 | %90,8 | AKP | %50,0 |
| Kayılıkaya Köyü | 1 | 22 | %72,7 | AKP | %81,3 |
| Kelhasan Köyü | 1 | 15 | %100,0 | CHP | %73,3 |
| Kevenli Köyü | 1 | 44 | %81,8 | AKP | %63,9 |
| Keçeyurdu Köyü | 1 | 87 | %71,3 | AKP | %64,5 |
| Kısık Köyü | 1 | 20 | %105,0 | CHP | %85,7 |
| Kızık Köyü | 1 | 139 | %81,3 | AKP | %50,4 |
| Kızılırmak Mah. | 3 | 897 | %86,3 | AKP | %36,2 |
| Kızılkale Köyü | 1 | 53 | %92,5 | CHP | %79,2 |
| Korkut Köyü | 2 | 525 | %91,6 | AKP | %63,6 |
| Kumoğlu Köyü | 1 | 79 | %96,2 | CHP | %83,8 |
| Kurucaabat Köyü | 1 | 113 | %78,8 | AKP | %75,0 |
| Kuruköprü Köyü | 1 | 23 | %108,7 | CHP | %64,0 |
| Kuşçu Köyü | 1 | 52 | %96,2 | AKP | %63,8 |
| Körpınar Köyü | 1 | 15 | %120,0 | CHP | %83,3 |
| Kümbet Köyü | 1 | 24 | %100,0 | AKP | %79,2 |
| Kürünlü Köyü | 1 | 77 | %97,4 | AKP | %51,4 |
| Mahmutağaçiftliği Köyü | 1 | 39 | %100,0 | CHP | %79,5 |
| Müslümabat Köyü | 2 | 51 | %78,4 | AKP | %46,2 |
| Nasırköy | 1 | 189 | %88,9 | AKP | %52,4 |
| Osmaniye Köyü | 1 | 63 | %92,1 | AKP | %69,0 |
| Pazarbeleni Köyü | 1 | 39 | %79,5 | CHP | %61,3 |
| Pazarcık Köyü | 1 | 49 | %85,7 | CHP | %78,1 |
| Reşitpaşa Mah. | 5 | 1.778 | %88,0 | AKP | %39,2 |
| Sancakkale Köyü | 1 | 39 | %105,1 | CHP | %78,1 |
| Sarıyusuf Köyü | 1 | 11 | %81,8 | AKP | %55,6 |
| Sedille Köyü | 1 | 89 | %89,9 | AKP | %73,8 |
| Selimiye Köyü | 1 | 22 | %100,0 | AKP | %45,5 |
| Seten Köyü | 1 | 20 | %95,0 | CHP | %72,2 |
| Sorkun Köyü | 1 | 19 | %105,3 | CHP | %80,0 |
| Sucak Köyü | 1 | 39 | %102,6 | AKP | %40,5 |
| Söğütlü Köyü | 1 | 20 | %105,0 | CHP | %85,7 |
| Söğütlüağıl Köyü | 1 | 61 | %90,2 | MHP | %54,6 |
| Söğütözü Köyü | 1 | 13 | %107,7 | CHP | %78,6 |
| Taşgöze Köyü | 1 | 103 | %89,3 | CHP | %79,6 |
| Tepeköy | 1 | 67 | %95,5 | AKP | %65,6 |
| Topaktaş Köyü | 1 | 32 | %93,8 | CHP | %90,0 |
| Tuzlagözü Köyü | 1 | 256 | %85,2 | AKP | %53,5 |
| Tödürge Köyü | 1 | 159 | %85,5 | AKP | %59,0 |
| Yapak Köyü | 1 | 255 | %86,7 | AKP | %70,6 |
| Yarağıl Köyü | 1 | 65 | %84,6 | AKP | %56,6 |
| Yarımkaya Köyü | 1 | 13 | %115,4 | AKP | %46,7 |
| Yayıközü Köyü | 1 | 128 | %90,6 | AKP | %65,5 |
| Yenicamii Mah. | 3 | 1.103 | %86,8 | AKP | %32,7 |
| Yeşildere Köyü | 1 | 32 | %90,6 | CHP | %82,1 |
| Yeşilköy | 1 | 29 | %82,8 | CHP | %50,0 |
| Yeşimli Köyü | 1 | 160 | %80,6 | AKP | %63,8 |
| Yıkılgan Köyü | 1 | 60 | %93,3 | AKP | %69,8 |
| Yolören Köyü | 1 | 62 | %88,7 | CHP | %90,7 |
| Yoğunpelit Köyü | 1 | 23 | %95,7 | CHP | %81,8 |
| Yukarımescit Köyü | 1 | 16 | %93,8 | CHP | %93,3 |
| Yukarıçamurcu Köyü | 1 | 94 | %87,2 | CHP | %84,2 |
| Yukarıçamözü Köyü | 1 | 47 | %97,9 | CHP | %87,0 |
| Zoğallı Köyü | 1 | 56 | %89,3 | CHP | %87,8 |
| Çarşıbaşı Mah. | 1 | 318 | %91,5 | MHP | %28,2 |
| Çatören Köyü | 1 | 28 | %110,7 | AKP | %74,2 |
| Çaylı Köyü | 1 | 39 | %76,9 | AKP | %56,7 |
| Çaylıca Köyü | 1 | 58 | %84,5 | CHP | %89,8 |
| Çaypınar Köyü | 1 | 58 | %96,6 | CHP | %88,9 |
| Çevirmehan Köyü | 1 | 78 | %84,6 | CHP | %89,2 |
| Çorak Köyü | 1 | 15 | %113,3 | CHP | %76,5 |
| Çulhaali Köyü | 1 | 18 | %116,7 | CHP | %81,0 |
| Üngür Köyü | 1 | 19 | %100,0 | CHP | %84,2 |
| Ütük Köyü | 1 | 89 | %101,1 | MHP | %30,2 |
| Ütükyurdu Köyü | 1 | 125 | %88,8 | AKP | %52,3 |
| İkideğirmen Köyü | 1 | 46 | %93,5 | CHP | %95,4 |
| İğdeli Köyü | 1 | 51 | %94,1 | CHP | %83,0 |
| İğdir Köyü | 1 | 33 | %106,1 | CHP | %91,4 |
| Şafaklı Köyü | 1 | 33 | %97,0 | MHP | %40,6 |
| Şehitler Mah. | 4 | 1.512 | %87,0 | AKP | %38,6 |
| Şenyayla Köyü | 1 | 37 | %91,9 | CHP | %73,5 |
| Şerefiye Köyü | 1 | 212 | %72,6 | AKP | %31,2 |
| Şeyhmerzuban Mah. | 1 | 111 | %87,4 | AKP | %52,1 |