%45,5
AK PARTİ birinci
18.133 geçerli oy · katılım %84,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yıldızeli ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %45,5 ile birinci; 18.133 geçerli oy, katılım %84,8.
Kayıtlı seçmen 21.648 · Oy kullanan 18.365 (katılım %84,8) · Geçerli 18.133 · Geçersiz 232
Yıldızeli Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 8.242 | %45,5 |
| MHP | 2.942 | %16,2 |
| CHP | 2.811 | %15,5 |
| BBP | 2.191 | %12,1 |
| YRP | 758 | %4,2 |
| İYİ | 580 | %3,2 |
| ZAFER | 177 | %1,0 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 155 | %0,9 |
| DEM | 62 | %0,3 |
| MEMLEKET | 52 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 48 | %0,3 |
| MİLLİ YOL | 29 | %0,2 |
| TİP | 23 | %0,1 |
| TKP | 12 | %0,1 |
| SOL | 10 | %0,1 |
| GBP | 10 | %0,1 |
| MİLLET | 7 | %0,0 |
| HKP | 7 | %0,0 |
| HAK-PAR | 6 | %0,0 |
| VATAN | 5 | %0,0 |
| Tuncay Karahan (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| TKH | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Yıldızeli mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akkoca Köyü | 1 | 59 | %89,8 | CHP | %79,3 |
| Akpınar Köyü | 1 | 41 | %97,6 | CHP | %87,5 |
| Akpınarbeleni Köyü | 1 | 22 | %109,1 | AKP | %54,2 |
| Akçakale Köyü | 1 | 11 | %109,1 | CHP | %83,3 |
| Akçalı Köyü | 1 | 88 | %84,1 | AKP | %50,7 |
| Akören Köyü | 1 | 45 | %95,6 | AKP | %71,4 |
| Alaca Köyü | 1 | 16 | %131,3 | AKP | %52,4 |
| Altınoluk Köyü | 1 | 54 | %81,5 | AKP | %59,1 |
| Arslandoğmuş Köyü | 1 | 157 | %84,7 | CHP | %90,1 |
| Avcıpınarı Köyü | 1 | 58 | %94,8 | CHP | %92,5 |
| Aşağıekecik Köyü | 1 | 156 | %75,0 | AKP | %47,0 |
| Aşağıçakmak Köyü | 1 | 264 | %96,2 | AKP | %55,9 |
| Bakırcıoğlu Köyü | 1 | 104 | %98,1 | AKP | %66,7 |
| Banaz Köyü | 1 | 155 | %89,7 | CHP | %84,6 |
| Bayat Köyü | 1 | 298 | %94,3 | AKP | %60,4 |
| Başköy | 1 | 71 | %74,7 | AKP | %67,3 |
| Bedel Köyü | 1 | 261 | %83,5 | BBP | %41,0 |
| Belcik Köyü | 1 | 264 | %80,7 | AKP | %66,2 |
| Buğdayören Köyü | 1 | 62 | %98,4 | AKP | %91,7 |
| Büyükakören Köyü | 2 | 415 | %84,1 | AKP | %63,9 |
| Camii Mah. | 2 | 481 | %77,3 | AKP | %40,2 |
| Cumhuriyet Köyü | 1 | 194 | %77,8 | AKP | %84,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 398 | %68,8 | AKP | %48,4 |
| Cizözü Köyü | 1 | 42 | %92,9 | AKP | %64,1 |
| Danaören Köyü | 1 | 47 | %97,9 | AKP | %50,0 |
| Danişment Köyü | 1 | 27 | %103,7 | CHP | %84,6 |
| Davulalan Köyü | 1 | 152 | %99,3 | CHP | %75,7 |
| Delikkaya Köyü | 1 | 26 | %103,9 | CHP | %88,9 |
| Demircilik Köyü | 1 | 95 | %88,4 | AKP | %56,6 |
| Demiroluk Köyü | 1 | 70 | %84,3 | AKP | %61,0 |
| Demirözü Köyü | 1 | 58 | %75,9 | AKP | %54,6 |
| Dereköy | 1 | 38 | %84,2 | AKP | %84,4 |
| Doğanlı Köyü | 1 | 141 | %97,2 | CHP | %84,0 |
| Dikilitaş Köyü | 1 | 43 | %76,7 | AKP | %39,4 |
| Direkli Köyü | 1 | 206 | %93,2 | AKP | %45,3 |
| Direkli Sarıkaya Köyü | 1 | 107 | %83,2 | AKP | %62,9 |
| Emirler Köyü | 1 | 29 | %106,9 | AKP | %66,7 |
| Erenler Köyü | 1 | 28 | %114,3 | AKP | %75,0 |
| Esençay Köyü | 1 | 34 | %100,0 | CHP | %81,8 |
| Eşmebaşı Köyü | 1 | 374 | %80,0 | AKP | %54,2 |
| Fatihsultanmehmet Mah. | 1 | 362 | %83,4 | AKP | %43,1 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 2 | 643 | %80,3 | AKP | %45,1 |
| Fındıcak Köyü | 1 | 22 | %77,3 | AKP | %52,9 |
| Geynik Köyü | 1 | 65 | %95,4 | AKP | %67,7 |
| Gökkaya Köyü | 1 | 72 | %86,1 | AKP | %48,4 |
| Gökçeli Köyü | 1 | 35 | %80,0 | AKP | %57,1 |
| Güneykaya-Aydın Mah. | 1 | 146 | %78,8 | AKP | %50,0 |
| Güneykaya-Kargın Mah. | 2 | 462 | %92,9 | AKP | %39,9 |
| Güneykaya-Yenicamii Mah. | 1 | 153 | %85,6 | AKP | %50,0 |
| Güneykaya-Yeşilyurt Mah. | 1 | 150 | %85,3 | AKP | %53,5 |
| Halkaçayır Köyü | 1 | 32 | %90,6 | AKP | %65,5 |
| Hamzaşeyh Köyü | 1 | 102 | %95,1 | AKP | %43,2 |
| Ilıcaköy | 1 | 42 | %88,1 | AKP | %59,5 |
| Kadıköy | 1 | 193 | %86,5 | AKP | %63,9 |
| Kadılı Köyü | 1 | 15 | %113,3 | CHP | %35,3 |
| Kaleköy | 1 | 87 | %85,1 | CHP | %83,6 |
| Kalın Köyü | 2 | 496 | %93,2 | AKP | %47,0 |
| Kaman Köyü | 1 | 84 | %86,9 | CHP | %87,5 |
| Kapaklıkaya Köyü | 1 | 58 | %94,8 | AKP | %34,6 |
| Kapı Köyü | 1 | 148 | %78,4 | AKP | %48,3 |
| Karacaören Köyü | 1 | 273 | %88,6 | AKP | %74,2 |
| Karakaya Köyü | 1 | 72 | %98,6 | CHP | %91,6 |
| Karakoç Köyü | 1 | 244 | %79,9 | AKP | %41,0 |
| Karalar Köyü | 2 | 411 | %83,9 | BBP | %35,3 |
| Karaleylek Köyü | 1 | 29 | %93,1 | CHP | %92,6 |
| Karşıyaka Mah. | 3 | 793 | %82,9 | AKP | %41,5 |
| Kavak Köyü | 2 | 575 | %68,2 | AKP | %36,8 |
| Kavakdere Köyü | 1 | 10 | %130,0 | AKP | %61,5 |
| Kayalıpınar Köyü | 1 | 53 | %88,7 | AKP | %36,2 |
| Kerimmümin Köyü | 1 | 216 | %94,9 | AKP | %88,7 |
| Kıldır Köyü | 1 | 117 | %98,3 | AKP | %54,9 |
| Kırkpınar Köyü | 1 | 25 | %100,0 | AKP | %50,0 |
| Kıvşak Köyü | 1 | 41 | %97,6 | CHP | %90,0 |
| Kızılköy | 1 | 72 | %84,7 | CHP | %87,7 |
| Konaközü Köyü | 1 | 16 | %106,3 | AKP | %58,8 |
| Kümbet Köyü | 2 | 516 | %80,2 | AKP | %53,9 |
| Küçükakören Köyü | 1 | 22 | %77,3 | AKP | %82,4 |
| Killik Köyü | 1 | 92 | %69,6 | BBP | %45,3 |
| Kiremitli Köyü | 1 | 68 | %85,3 | AKP | %63,8 |
| Mehmetakifersoy Mah. | 2 | 401 | %82,0 | AKP | %41,6 |
| Menteşe Köyü | 1 | 190 | %89,0 | AKP | %32,5 |
| Merkez Sarıkaya Köyü | 1 | 78 | %97,4 | CHP | %92,1 |
| Merkezyeniköy | 1 | 36 | %105,6 | AKP | %36,8 |
| Mumcuçiftliği Köyü | 1 | 119 | %95,0 | AKP | %58,4 |
| Nallı Köyü | 1 | 71 | %78,9 | CHP | %87,3 |
| Nevruz Köyü | 1 | 158 | %94,3 | AKP | %63,1 |
| Nevruzyaylası Köyü | 1 | 19 | %94,7 | MHP | %38,9 |
| Ortaklar Köyü | 1 | 70 | %95,7 | CHP | %82,1 |
| Ortaçakmak Köyü | 1 | 103 | %90,3 | AKP | %76,1 |
| Reşadiye Mah. | 2 | 383 | %80,7 | AKP | %40,6 |
| Salihiye Mah. | 2 | 418 | %77,5 | AKP | %43,6 |
| Sandal Köyü | 1 | 180 | %81,7 | AKP | %59,0 |
| Sarıyar Köyü | 3 | 869 | %76,0 | AKP | %68,5 |
| Sarıçal Köyü | 1 | 82 | %86,6 | CHP | %81,2 |
| Selamet Mah. | 1 | 164 | %84,8 | AKP | %60,4 |
| Seren Köyü | 1 | 123 | %83,7 | AKP | %50,0 |
| Subaşı Köyü | 1 | 146 | %87,7 | AKP | %48,0 |
| Söğütpınar Köyü | 1 | 44 | %86,4 | AKP | %57,9 |
| Tatköy | 1 | 103 | %83,5 | AKP | %65,1 |
| Tayalan Köyü | 1 | 18 | %88,9 | CHP | %87,5 |
| Topulyurdu Köyü | 1 | 253 | %95,3 | CHP | %95,7 |
| Töngel Köyü | 1 | 96 | %91,7 | AKP | %51,1 |
| Yakacık Çavuşlu Köyü | 1 | 157 | %88,5 | AKP | %48,2 |
| Yakupköy | 1 | 132 | %90,2 | CHP | %79,7 |
| Yassıkara Köyü | 1 | 41 | %82,9 | CHP | %85,3 |
| Yavu Köyü | 2 | 457 | %65,4 | AKP | %50,9 |
| Yaylagöze Köyü | 1 | 31 | %93,6 | CHP | %82,1 |
| Yağlıdere Köyü | 1 | 132 | %88,6 | CHP | %90,4 |
| Yeniyapan Köyü | 1 | 210 | %95,2 | AKP | %68,7 |
| Yeşilalan Köyü | 1 | 44 | %84,1 | CHP | %94,6 |
| Yılanlıkaya Köyü | 1 | 26 | %96,2 | AKP | %64,0 |
| Yolkaya Köyü | 2 | 526 | %87,1 | AKP | %60,5 |
| Yukarıekecik Köyü | 1 | 221 | %84,2 | AKP | %41,7 |
| Yukarıçakmak Köyü | 1 | 212 | %98,1 | AKP | %65,5 |
| Yusufoğlan Köyü | 2 | 402 | %94,0 | CHP | %91,5 |
| Yuvalıçayır Köyü | 1 | 83 | %89,2 | CHP | %94,5 |
| Yücebaca Köyü | 1 | 44 | %100,0 | CHP | %85,7 |
| Yiğitler Köyü | 1 | 149 | %93,3 | AKP | %67,6 |
| Çamlıbel Mah. | 1 | 277 | %83,4 | AKP | %41,2 |
| Çağlayan Köyü | 1 | 392 | %89,8 | AKP | %55,8 |
| Çırçır Köyü | 1 | 66 | %98,5 | AKP | %60,9 |
| Çobansaray Köyü | 1 | 262 | %86,3 | AKP | %54,9 |
| Çubuk Köyü | 1 | 112 | %85,7 | AKP | %62,5 |
| Çukursaray Köyü | 1 | 193 | %82,9 | AKP | %71,9 |
| Çöte Köyü | 1 | 192 | %85,4 | AKP | %49,4 |
| Üyük Köyü | 1 | 97 | %78,4 | CHP | %76,3 |
| Üyükyaylası Köyü | 1 | 16 | %100,0 | AKP | %37,5 |
| İncetaş Köyü | 1 | 83 | %90,4 | AKP | %75,3 |
| İslim Köyü | 1 | 54 | %92,6 | CHP | %77,6 |
| İğdecikler Köyü | 1 | 31 | %96,8 | AKP | %53,6 |
| İğnebey Köyü | 1 | 268 | %86,6 | AKP | %59,6 |
| Şeyhhalil Köyü | 2 | 411 | %69,6 | AKP | %37,1 |