%40,1
AK PARTİ birinci
23.590 geçerli oy · katılım %86,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şarkışla ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %40,1 ile birinci; 23.590 geçerli oy, katılım %86,3.
Kayıtlı seçmen 27.800 · Oy kullanan 23.999 (katılım %86,3) · Geçerli 23.590 · Geçersiz 409
Şarkışla Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 9.453 | %40,1 |
| BBP | 4.293 | %18,2 |
| CHP | 3.954 | %16,8 |
| MHP | 2.963 | %12,6 |
| İYİ | 1.213 | %5,1 |
| YRP | 675 | %2,9 |
| ZAFER | 380 | %1,6 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 252 | %1,1 |
| MEMLEKET | 115 | %0,5 |
| TİP | 58 | %0,3 |
| MİLLİ YOL | 50 | %0,2 |
| DEM | 47 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 46 | %0,2 |
| HAK-PAR | 19 | %0,1 |
| TKP | 14 | %0,1 |
| MİLLET | 11 | %0,1 |
| GBP | 11 | %0,1 |
| HKP | 10 | %0,0 |
| VATAN | 9 | %0,0 |
| SOL | 6 | %0,0 |
| YP | 5 | %0,0 |
| Tuncay Karahan (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
| Ertaç Önder (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Şarkışla mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdallı Köyü | 1 | 57 | %86,0 | AKP | %58,3 |
| Ahmetli Köyü | 1 | 18 | %100,0 | YRP | %38,9 |
| Akçakışla Köyü | 2 | 445 | %85,2 | AKP | %43,3 |
| Akçasu Köyü | 1 | 80 | %92,5 | AKP | %59,7 |
| Alaman Köyü | 1 | 36 | %113,9 | CHP | %75,6 |
| Alaçayır Köyü | 1 | 32 | %103,1 | CHP | %60,6 |
| Alıkören Köyü | 1 | 17 | %105,9 | AKP | %44,4 |
| Arıklar Köyü | 1 | 83 | %90,4 | AKP | %62,7 |
| Bahçealan Köyü | 1 | 52 | %100,0 | AKP | %63,5 |
| Baltalar Köyü | 1 | 41 | %90,2 | AKP | %40,5 |
| Bağlararası Köyü | 1 | 48 | %91,7 | AKP | %43,2 |
| Başağaç Köyü | 1 | 11 | %109,1 | CHP | %50,0 |
| Başören Köyü | 1 | 65 | %89,2 | AKP | %36,2 |
| Benlihasan Köyü | 1 | 44 | %84,1 | AKP | %51,4 |
| Beyyurdu Köyü | 1 | 62 | %91,9 | CHP | %91,1 |
| Bozkurt Köyü | 1 | 58 | %96,6 | AKP | %49,1 |
| Burnukara Köyü | 1 | 41 | %87,8 | AKP | %65,7 |
| Büyüktopaç Köyü | 1 | 10 | %120,0 | İYİ | %50,0 |
| Büyükyüreğil Köyü | 1 | 122 | %93,4 | AKP | %59,7 |
| Canabdal Köyü | 1 | 33 | %100,0 | CHP | %60,6 |
| Cemel-Bahçelievler Mah. | 2 | 393 | %72,5 | AKP | %51,1 |
| Cemel-Karşıyaka Mah. | 1 | 220 | %69,6 | AKP | %56,9 |
| Cemel-Yeni Mah. | 1 | 336 | %67,6 | AKP | %44,8 |
| Damlaca Mah. | 2 | 708 | %92,4 | AKP | %42,6 |
| Demirboğa Köyü | 1 | 33 | %87,9 | CHP | %41,4 |
| Demirköprü Köyü | 1 | 26 | %73,1 | AKP | %57,9 |
| Dökmetaş Köyü | 1 | 108 | %92,6 | AKP | %69,1 |
| Döllük Köyü | 1 | 264 | %81,8 | AKP | %39,7 |
| Dikili Köyü | 1 | 126 | %85,7 | AKP | %43,4 |
| Elmalı Köyü | 1 | 79 | %89,9 | AKP | %52,9 |
| Emlakkaracaören Köyü | 1 | 204 | %93,1 | AKP | %54,6 |
| Esentepe Mah. | 8 | 2.781 | %87,2 | AKP | %42,9 |
| Fakılı Köyü | 1 | 34 | %102,9 | MHP | %51,4 |
| Faraşderesi Köyü | 1 | 89 | %80,9 | AKP | %41,7 |
| Gaziköy | 1 | 93 | %91,4 | AKP | %53,1 |
| Gücük Köyü | 1 | 102 | %94,1 | AKP | %37,4 |
| Gültekin Mah. | 5 | 1.666 | %85,9 | AKP | %42,2 |
| Gülören Köyü | 1 | 10 | %130,0 | CHP | %76,9 |
| Gümüştepe Köyü | 2 | 466 | %89,3 | AKP | %50,9 |
| Gürçayır-Doğu Mah. | 1 | 334 | %85,6 | AKP | %55,9 |
| Gürçayır-Yeni Mah. | 2 | 526 | %82,5 | AKP | %40,7 |
| Gürçayır-Çiçekli Mah. | 2 | 540 | %90,9 | AKP | %54,3 |
| Hardal Köyü | 1 | 54 | %96,3 | CHP | %82,7 |
| Harunköy | 1 | 88 | %94,3 | AKP | %52,5 |
| Hocabey Köyü | 1 | 65 | %100,0 | CHP | %84,6 |
| Hüyükköy | 1 | 119 | %93,3 | CHP | %93,6 |
| Kahvepınar Köyü | 1 | 16 | %100,0 | AKP | %50,0 |
| Kale Mah. | 6 | 2.115 | %86,2 | AKP | %42,3 |
| Kalecik Köyü | 1 | 158 | %81,0 | AKP | %39,2 |
| Kaleköy | 1 | 43 | %83,7 | CHP | %80,6 |
| Kandemir Mah. | 1 | 318 | %79,6 | AKP | %37,3 |
| Kapaklıpınar Köyü | 1 | 133 | %90,2 | AKP | %45,8 |
| Karacaören Köyü | 1 | 25 | %100,0 | CHP | %40,0 |
| Karakuz Köyü | 1 | 33 | %109,1 | AKP | %80,6 |
| Kavakköy | 1 | 61 | %101,6 | CHP | %88,7 |
| Kayalıyokuş Mah. | 2 | 448 | %81,5 | AKP | %33,9 |
| Kayapınar Köyü | 1 | 168 | %88,1 | AKP | %46,8 |
| Kaymak Köyü | 1 | 34 | %85,3 | CHP | %62,1 |
| Kazancık Köyü | 1 | 52 | %82,7 | AKP | %40,5 |
| Kevenli Köyü | 1 | 53 | %84,9 | AKP | %37,2 |
| Kılıççı Köyü | 1 | 39 | %87,2 | CHP | %88,2 |
| Kızılcakışla Köyü | 3 | 785 | %78,9 | AKP | %52,7 |
| Konakyazı Köyü | 1 | 117 | %94,0 | MHP | %40,4 |
| Konalga Köyü | 1 | 42 | %100,0 | AKP | %43,9 |
| Kömürkaya Köyü | 1 | 162 | %88,3 | AKP | %45,1 |
| Kümbet Köyü | 1 | 52 | %96,2 | CHP | %87,5 |
| Küçüktopaç Köyü | 1 | 17 | %88,2 | AKP | %50,0 |
| Küçükyüreğil Köyü | 1 | 52 | %96,2 | BBP | %63,8 |
| Maksutlu Köyü | 1 | 197 | %80,2 | AKP | %45,4 |
| Mengensofular Köyü | 1 | 96 | %90,6 | AKP | %55,6 |
| Mescit Köyü | 1 | 32 | %84,4 | CHP | %88,5 |
| Mezraa Köyü | 1 | 34 | %88,2 | CHP | %76,7 |
| Oluktaş Köyü | 1 | 103 | %88,4 | AKP | %47,7 |
| Ortaköy | 1 | 251 | %88,1 | CHP | %87,2 |
| Ortatopaç Köyü | 1 | 56 | %91,1 | CHP | %94,1 |
| Osmanpınarı Köyü | 1 | 89 | %89,9 | BBP | %43,8 |
| Otluk Köyü | 1 | 31 | %83,9 | CHP | %80,8 |
| Pınarönü Mah. | 3 | 838 | %85,7 | AKP | %41,0 |
| Polatpaşa Köyü | 1 | 58 | %101,7 | BBP | %29,8 |
| Samankaya Köyü | 2 | 510 | %86,7 | AKP | %44,5 |
| Saraç Köyü | 1 | 82 | %95,1 | CHP | %91,0 |
| Sarıkavak Köyü | 1 | 32 | %103,1 | AKP | %35,5 |
| Sarıkaya Köyü | 1 | 63 | %95,2 | CHP | %84,8 |
| Sarıtekke Köyü | 1 | 52 | %98,1 | CHP | %90,2 |
| Sarıçiçek Köyü | 1 | 126 | %84,1 | AKP | %48,1 |
| Sağır Mah. | 1 | 357 | %79,0 | AKP | %60,2 |
| Sultanköy | 1 | 59 | %89,8 | AKP | %42,9 |
| Sivrialan Köyü | 1 | 107 | %82,2 | CHP | %92,1 |
| Tavladere Köyü | 1 | 20 | %105,0 | AKP | %66,7 |
| Temecik Köyü | 1 | 14 | %107,1 | CHP | %73,3 |
| Uçuk Köyü | 1 | 33 | %78,8 | MHP | %44,0 |
| Yahyalı Köyü | 1 | 170 | %93,5 | CHP | %94,2 |
| Yalanı Köyü | 1 | 85 | %94,1 | MHP | %42,5 |
| Yapracık Köyü | 1 | 70 | %84,3 | BBP | %40,7 |
| Yeni Mah. | 1 | 250 | %84,4 | AKP | %29,6 |
| Yeniyapan Köyü | 1 | 36 | %94,4 | CHP | %52,9 |
| Yıldırım Mah. | 16 | 5.665 | %85,3 | AKP | %38,7 |
| Yukarı Mah. | 4 | 1.022 | %87,3 | AKP | %32,5 |
| Yunusören Köyü | 1 | 82 | %86,6 | AKP | %44,3 |
| Yükselen Köyü | 1 | 63 | %95,2 | CHP | %86,2 |
| Çamlıca Köyü | 1 | 29 | %96,6 | AKP | %57,1 |
| Çanakçı Köyü | 1 | 249 | %93,6 | AKP | %56,6 |
| Çatalyol Köyü | 1 | 139 | %88,5 | AKP | %50,0 |
| Çekem Köyü | 1 | 31 | %100,0 | CHP | %61,3 |
| Çiçekliyurt Köyü | 1 | 36 | %97,2 | CHP | %79,4 |
| Örtülü Köyü | 1 | 33 | %100,0 | CHP | %65,6 |
| Üyük Köyü | 1 | 108 | %94,4 | AKP | %47,1 |
| İlyashacı Köyü | 1 | 37 | %102,7 | CHP | %82,9 |
| İstiklal Mah. | 2 | 589 | %84,0 | AKP | %38,2 |
| İğdecik Köyü | 1 | 31 | %87,1 | CHP | %53,9 |
| İğdeliören Köyü | 1 | 57 | %79,0 | MHP | %60,0 |
| İğecik Köyü | 1 | 36 | %97,2 | AKP | %42,9 |