%51,6
AK PARTİ birinci
8.299 geçerli oy · katılım %84,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Koyulhisar ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %51,6 ile birinci; 8299 geçerli oy, katılım %84,6.
Kayıtlı seçmen 10.232 · Oy kullanan 8.657 (katılım %84,6) · Geçerli 8.299 · Geçersiz 358
Koyulhisar Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 4.281 | %51,6 |
| CHP | 1.305 | %15,7 |
| MHP | 1.026 | %12,4 |
| İYİ | 535 | %6,5 |
| BBP | 532 | %6,4 |
| YRP | 215 | %2,6 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 116 | %1,4 |
| ZAFER | 107 | %1,3 |
| HAK-PAR | 30 | %0,4 |
| MEMLEKET | 25 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 24 | %0,3 |
| TİP | 15 | %0,2 |
| VATAN | 14 | %0,2 |
| DEM | 12 | %0,1 |
| HKP | 12 | %0,1 |
| TKP | 11 | %0,1 |
| MİLLET | 9 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 9 | %0,1 |
| GBP | 9 | %0,1 |
| TKH | 4 | %0,1 |
| Ertaç Önder (bağımsız) | 4 | %0,1 |
| Kerem Okyay (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| SOL | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Koyulhisar mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akseki Köyü | 2 | 258 | %85,3 | AKP | %65,7 |
| Aksu Köyü | 2 | 504 | %86,7 | AKP | %67,2 |
| Aydınlar Köyü | 1 | 208 | %91,4 | AKP | %73,5 |
| Aşağıkale Mah. | 1 | 185 | %82,7 | AKP | %51,4 |
| Bahçeköy | 1 | 241 | %95,4 | CHP | %92,8 |
| Ballıca Köyü | 2 | 309 | %85,8 | AKP | %66,8 |
| Boyalı Köyü | 1 | 267 | %92,9 | AKP | %64,8 |
| Bozkuş Köyü | 1 | 36 | %88,9 | AKP | %33,3 |
| Camiikebir Mah. | 4 | 1.386 | %78,9 | AKP | %39,2 |
| Değirmentaş Köyü | 1 | 60 | %81,7 | AKP | %44,9 |
| Dilekli Köyü | 1 | 98 | %84,7 | CHP | %42,5 |
| Ekinözü Köyü | 1 | 34 | %88,2 | AKP | %70,0 |
| Gökdere Köyü | 1 | 330 | %92,1 | CHP | %89,3 |
| Gölcük Köyü | 1 | 176 | %90,9 | AKP | %77,3 |
| Gümüşlü Köyü | 1 | 186 | %73,7 | AKP | %59,9 |
| Günışık Köyü | 1 | 31 | %93,6 | AKP | %62,1 |
| Güzelyurt Köyü | 2 | 370 | %87,3 | AKP | %73,0 |
| Hacıilyas Köyü | 1 | 22 | %104,6 | İYİ | %39,1 |
| Kadife Köyü | 2 | 243 | %84,8 | AKP | %47,2 |
| Kalebaşı Köyü | 1 | 137 | %84,7 | AKP | %72,0 |
| Karaçam Köyü | 1 | 91 | %91,2 | AKP | %84,0 |
| Kavacık Köyü | 1 | 202 | %83,2 | AKP | %62,8 |
| Kayaören Köyü | 2 | 131 | %82,4 | AKP | %49,5 |
| Kılıçpınarı Köyü | 1 | 81 | %87,7 | CHP | %65,7 |
| Kızılelma Köyü | 2 | 307 | %87,6 | AKP | %69,4 |
| Kurşunlu Köyü | 1 | 79 | %83,5 | AKP | %51,6 |
| Küplüce Köyü | 1 | 59 | %88,1 | AKP | %35,3 |
| Orta Mah. | 1 | 226 | %79,2 | AKP | %52,6 |
| Ortaköy | 1 | 248 | %79,8 | AKP | %47,6 |
| Ortaseki Köyü | 4 | 350 | %80,0 | AKP | %45,0 |
| Sarıharman Köyü | 1 | 97 | %89,7 | AKP | %67,4 |
| Sarıkaya Köyü | 1 | 143 | %79,0 | AKP | %60,0 |
| Subaşı Mah. | 1 | 104 | %85,6 | AKP | %29,9 |
| Sugözü Köyü | 1 | 265 | %85,7 | AKP | %79,0 |
| Sütlüce Köyü | 1 | 98 | %81,6 | AKP | %74,0 |
| Taşpınar Köyü | 1 | 103 | %68,9 | AKP | %52,9 |
| Tuğladağı Mah. | 2 | 647 | %80,4 | AKP | %47,6 |
| Yalnıztepe Köyü | 2 | 168 | %86,3 | AKP | %48,2 |
| Yağcılar Köyü | 1 | 80 | %81,3 | AKP | %76,9 |
| Yeniarslan Köyü | 1 | 122 | %89,3 | AKP | %72,0 |
| Yenice Köyü | 1 | 89 | %89,9 | AKP | %62,8 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 80 | %98,8 | CHP | %91,1 |
| Yolüstü Köyü | 1 | 96 | %83,3 | AKP | %62,8 |
| Yukarıkale Mah. | 2 | 392 | %85,7 | AKP | %50,3 |
| Çandır Köyü | 2 | 241 | %80,5 | AKP | %60,7 |
| Çaylı Köyü | 1 | 159 | %91,8 | AKP | %51,4 |
| Çukuroba Köyü | 1 | 124 | %83,1 | AKP | %37,4 |
| Çiçeközü Köyü | 1 | 53 | %86,8 | AKP | %52,3 |
| İkizyaka Köyü | 1 | 100 | %90,0 | AKP | %54,7 |
| İskenderşeyh Köyü | 1 | 68 | %88,2 | CHP | %67,9 |
| Şeyhler Mah. | 1 | 148 | %90,5 | AKP | %47,7 |