%31,4
AK PARTİ birinci
13.683 geçerli oy · katılım %88,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kangal ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %31,4 ile birinci; 13.683 geçerli oy, katılım %88,4.
Kayıtlı seçmen 15.782 · Oy kullanan 13.948 (katılım %88,4) · Geçerli 13.683 · Geçersiz 265
Kangal Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 4.297 | %31,4 |
| CHP | 3.363 | %24,6 |
| MHP | 2.335 | %17,1 |
| İYİ | 1.473 | %10,8 |
| BBP | 1.091 | %8,0 |
| YRP | 306 | %2,2 |
| ZAFER | 229 | %1,7 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 143 | %1,1 |
| DEM | 139 | %1,0 |
| MEMLEKET | 76 | %0,6 |
| TİP | 65 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 51 | %0,4 |
| MİLLİ YOL | 24 | %0,2 |
| SOL | 18 | %0,1 |
| GBP | 17 | %0,1 |
| HAK-PAR | 14 | %0,1 |
| VATAN | 10 | %0,1 |
| TKP | 8 | %0,1 |
| TKH | 6 | %0,0 |
| YP | 5 | %0,0 |
| MİLLET | 4 | %0,0 |
| HKP | 4 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
| Kerem Okyay (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kangal mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdere Köyü | 1 | 16 | %93,8 | CHP | %86,7 |
| Akgedik Köyü | 1 | 59 | %86,4 | CHP | %68,6 |
| Akpınar Köyü | 1 | 60 | %76,7 | AKP | %50,0 |
| Aktepe Köyü | 1 | 59 | %98,3 | AKP | %60,3 |
| Akçakale Köyü | 1 | 201 | %85,1 | AKP | %55,6 |
| Akçamağara Köyü | 1 | 153 | %85,6 | AKP | %56,9 |
| Akçaşehir Köyü | 1 | 85 | %90,6 | AKP | %50,0 |
| Alacahan Köyü | 2 | 794 | %86,9 | AKP | %51,9 |
| Alacahan Yeniköy | 1 | 65 | %93,9 | AKP | %59,0 |
| Armağan Köyü | 1 | 21 | %95,2 | CHP | %75,0 |
| Arpalı Köyü | 1 | 35 | %102,9 | CHP | %62,9 |
| Avşarören Köyü | 1 | 184 | %78,8 | AKP | %42,8 |
| Aşağıhüyük Köyü | 1 | 42 | %83,3 | AKP | %31,4 |
| Bahçeliyurt Köyü | 1 | 31 | %96,8 | CHP | %66,7 |
| Bektaşköy | 1 | 284 | %81,3 | AKP | %58,9 |
| Beyyurdu Köyü | 1 | 20 | %95,0 | AKP | %47,4 |
| Bozarmut Köyü | 1 | 102 | %85,3 | MHP | %25,3 |
| Boğaz Köyü | 1 | 35 | %91,4 | BBP | %35,5 |
| Bulak Köyü | 1 | 24 | %95,8 | CHP | %95,7 |
| Cevizköy | 1 | 51 | %86,3 | CHP | %80,5 |
| Davulbaz Köyü | 1 | 21 | %100,0 | CHP | %57,1 |
| Dayılı Köyü | 1 | 23 | %108,7 | CHP | %70,8 |
| Dağönü Köyü | 1 | 38 | %102,6 | CHP | %84,6 |
| Deligazili Köyü | 1 | 51 | %96,1 | AKP | %61,2 |
| Deliktaş Köyü | 1 | 191 | %86,4 | MHP | %46,2 |
| Delioğlanderesi Köyü | 1 | 20 | %90,0 | MHP | %44,4 |
| Dereköy | 1 | 34 | %97,1 | CHP | %66,7 |
| Dışlık Köyü | 1 | 56 | %87,5 | CHP | %69,4 |
| Düzce Köyü | 1 | 50 | %86,0 | MHP | %43,9 |
| Elalibey Köyü | 1 | 49 | %87,8 | CHP | %71,4 |
| Elkondu Köyü | 1 | 26 | %107,7 | CHP | %78,6 |
| Etyemez Köyü | 1 | 76 | %81,6 | AKP | %44,3 |
| Eymir Köyü | 1 | 84 | %83,3 | CHP | %64,3 |
| Eğricek Köyü | 1 | 22 | %95,5 | CHP | %61,9 |
| Gebelikatran Köyü | 1 | 14 | %114,3 | CHP | %68,8 |
| Gençali Köyü | 1 | 43 | %97,7 | CHP | %78,1 |
| Göze Mah. | 1 | 195 | %92,3 | AKP | %36,9 |
| Güneypınar Köyü | 1 | 25 | %96,0 | CHP | %91,7 |
| Gürsel Mah. | 4 | 1.327 | %85,0 | AKP | %34,7 |
| Gürükbekir Köyü | 1 | 61 | %88,5 | AKP | %40,7 |
| Hamal Köyü | 1 | 137 | %89,8 | CHP | %83,5 |
| Hamzabey Köyü | 1 | 14 | %107,1 | CHP | %80,0 |
| Hatunçayırı Köyü | 1 | 39 | %97,4 | AKP | %31,6 |
| Havuz Köyü | 2 | 644 | %82,0 | MHP | %33,0 |
| Humarlı Köyü | 1 | 71 | %94,4 | CHP | %73,9 |
| Hürriyet Mah. | 2 | 436 | %89,2 | AKP | %28,4 |
| Hüyüklüyurt Köyü | 1 | 77 | %90,9 | AKP | %57,1 |
| Irmaç Köyü | 1 | 39 | %89,7 | CHP | %65,7 |
| Kabakçevliği Köyü | 1 | 35 | %97,1 | CHP | %67,7 |
| Kalkım Köyü | 1 | 66 | %81,8 | AKP | %50,0 |
| Kangaltekkesi Köyü | 1 | 42 | %90,5 | CHP | %84,2 |
| Karacaören Köyü | 1 | 48 | %75,0 | AKP | %50,0 |
| Karagücük Köyü | 1 | 79 | %94,9 | AKP | %48,0 |
| Karamehmetli Köyü | 1 | 14 | %92,9 | İYİ | %46,2 |
| Karanlık Köyü | 1 | 74 | %93,2 | CHP | %94,2 |
| Karasüver Köyü | 1 | 85 | %96,5 | CHP | %55,7 |
| Karşıyaka Mah. | 3 | 1.117 | %89,8 | AKP | %43,6 |
| Kavak Köyü | 1 | 113 | %86,7 | CHP | %70,1 |
| Kavak Mescit Köyü | 1 | 29 | %82,8 | CHP | %82,6 |
| Kırkpınar Köyü | 1 | 26 | %103,9 | CHP | %70,4 |
| Kızıldikme Köyü | 1 | 102 | %82,4 | MHP | %38,3 |
| Kızıliniş Köyü | 1 | 85 | %87,1 | AKP | %43,8 |
| Kocakurt Köyü | 1 | 162 | %98,8 | CHP | %81,7 |
| Koçköprü Köyü | 1 | 12 | %125,0 | AKP | %40,0 |
| Kuruayşe Köyü | 1 | 17 | %117,7 | CHP | %45,0 |
| Kuşkayası Köyü | 1 | 225 | %88,4 | MHP | %39,8 |
| Külekli Köyü | 1 | 36 | %97,2 | CHP | %82,4 |
| Kürkçü Köyü | 1 | 16 | %93,8 | CHP | %92,9 |
| Killik Köyü | 1 | 28 | %78,6 | CHP | %90,5 |
| Maksutlu Köyü | 1 | 59 | %93,2 | BBP | %63,6 |
| Mancılık Köyü | 1 | 148 | %87,2 | AKP | %40,6 |
| Mescit Köyü | 1 | 55 | %98,2 | AKP | %66,0 |
| Mısırören Köyü | 1 | 50 | %92,0 | CHP | %71,1 |
| Mühürkulak Köyü | 1 | 32 | %90,6 | CHP | %66,7 |
| Mürsel Köyü | 1 | 23 | %100,0 | CHP | %95,7 |
| Minarekaya Köyü | 1 | 27 | %100,0 | CHP | %70,4 |
| Onaran Köyü | 1 | 106 | %83,0 | AKP | %36,5 |
| Oğlaklı Köyü | 1 | 54 | %90,7 | CHP | %46,9 |
| Paşamçayırı Köyü | 1 | 19 | %94,7 | CHP | %83,3 |
| Pınargözü Köyü | 1 | 115 | %90,4 | CHP | %63,0 |
| Reşadiye Mah. | 4 | 1.193 | %86,6 | AKP | %33,4 |
| Sarıkadı Köyü | 1 | 50 | %98,0 | CHP | %54,2 |
| Sarıpınar Köyü | 1 | 113 | %82,3 | MHP | %31,9 |
| Saçayağı Köyü | 1 | 102 | %93,1 | BBP | %83,0 |
| Seçenyurdu Köyü | 1 | 47 | %85,1 | MHP | %57,5 |
| Soğukpınar Köyü | 1 | 59 | %84,8 | CHP | %82,0 |
| Sularbaşı Mah. | 4 | 1.167 | %87,8 | AKP | %33,1 |
| Sultanpınarı Köyü | 1 | 30 | %100,0 | CHP | %92,9 |
| Sutaşı Köyü | 1 | 105 | %80,0 | AKP | %42,9 |
| Sipahi Köyü | 1 | 50 | %80,0 | CHP | %35,0 |
| Tahtalı Köyü | 1 | 55 | %83,6 | AKP | %43,5 |
| Tatlıpınar Köyü | 1 | 36 | %102,8 | CHP | %91,7 |
| Taşlı Köyü | 1 | 24 | %95,8 | AKP | %82,6 |
| Taşlık Köyü | 1 | 23 | %100,0 | CHP | %77,3 |
| Topardıç Köyü | 1 | 86 | %83,7 | CHP | %82,9 |
| Turnalı Köyü | 1 | 104 | %93,3 | AKP | %57,3 |
| Tilkihüyük Köyü | 1 | 49 | %91,8 | AKP | %60,0 |
| Yarhisar Köyü | 1 | 85 | %84,7 | AKP | %42,7 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 44 | %102,3 | AKP | %33,3 |
| Yellice Köyü | 1 | 188 | %96,3 | CHP | %89,4 |
| Yeni Mah. | 2 | 662 | %88,2 | AKP | %40,0 |
| Yeşildere Köyü | 1 | 37 | %91,9 | AKP | %55,9 |
| Yeşilkale Köyü | 1 | 152 | %84,9 | AKP | %31,8 |
| Yeşilvadi Köyü | 1 | 80 | %95,0 | AKP | %54,0 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 25 | %100,0 | CHP | %84,0 |
| Yukarıhüyük Köyü | 1 | 82 | %73,2 | AKP | %38,2 |
| Zafer Mah. | 1 | 375 | %89,1 | AKP | %33,1 |
| Zerk Köyü | 1 | 92 | %90,2 | CHP | %73,5 |
| Çamurlu Köyü | 1 | 67 | %82,1 | AKP | %28,3 |
| Çatköy | 1 | 79 | %98,7 | MHP | %47,4 |
| Çayırova Köyü | 1 | 58 | %93,1 | CHP | %28,3 |
| Çağlıcaören Köyü | 1 | 31 | %112,9 | CHP | %70,6 |
| Çetinkaya Köyü | 2 | 716 | %90,2 | CHP | %40,9 |
| Çiftlikören Köyü | 1 | 97 | %86,6 | MHP | %38,1 |
| Çipil Köyü | 1 | 37 | %105,4 | CHP | %71,8 |
| Örencik Köyü | 1 | 96 | %91,7 | AKP | %43,4 |
| İmamınköyü | 1 | 40 | %100,0 | AKP | %23,1 |
| İğdeli Köyü | 1 | 29 | %82,8 | CHP | %56,5 |
| İğdelidere Köyü | 1 | 54 | %94,4 | AKP | %51,0 |
| Şekerpınar Köyü | 1 | 80 | %92,5 | AKP | %35,6 |