%41,1
AK PARTİ birinci
11.575 geçerli oy · katılım %85,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gürün ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %41,1 ile birinci; 11.575 geçerli oy, katılım %85,5.
Kayıtlı seçmen 13.851 · Oy kullanan 11.845 (katılım %85,5) · Geçerli 11.575 · Geçersiz 270
Gürün Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 4.761 | %41,1 |
| CHP | 2.104 | %18,2 |
| MHP | 1.943 | %16,8 |
| İYİ | 1.086 | %9,4 |
| BBP | 570 | %4,9 |
| YRP | 504 | %4,4 |
| ZAFER | 246 | %2,1 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 110 | %1,0 |
| MEMLEKET | 68 | %0,6 |
| TİP | 42 | %0,4 |
| DEM | 36 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 25 | %0,2 |
| HAK-PAR | 14 | %0,1 |
| HKP | 14 | %0,1 |
| TKP | 12 | %0,1 |
| MİLLET | 10 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 6 | %0,1 |
| GBP | 6 | %0,1 |
| YP | 5 | %0,0 |
| VATAN | 5 | %0,0 |
| TKH | 4 | %0,0 |
| SOL | 3 | %0,0 |
| Tuncay Karahan (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Gürün mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdere Köyü | 1 | 101 | %52,5 | AKP | %51,0 |
| Akpınar Köyü | 1 | 46 | %76,1 | CHP | %85,3 |
| Aksu Mah. | 1 | 270 | %79,6 | AKP | %29,1 |
| Ayvalı Köyü | 1 | 303 | %83,5 | AKP | %46,3 |
| Bahçeiçi Köyü | 1 | 217 | %93,6 | AKP | %83,7 |
| Bağlıçay Köyü | 1 | 73 | %84,9 | CHP | %79,7 |
| Başören Köyü | 1 | 74 | %82,4 | AKP | %46,7 |
| Beypınarı Köyü | 1 | 273 | %81,7 | AKP | %42,8 |
| Bozhüyük Köyü | 1 | 41 | %85,4 | CHP | %84,4 |
| Boğaziçi Mah. | 1 | 188 | %95,7 | AKP | %44,9 |
| Burçevi Mah. | 1 | 235 | %87,2 | AKP | %30,1 |
| Böğrüdelik Köyü | 1 | 41 | %100,0 | AKP | %43,6 |
| Camiliyurt Köyü | 1 | 27 | %81,5 | CHP | %65,0 |
| Davulhüyük Köyü | 1 | 157 | %89,8 | AKP | %34,3 |
| Dayakpınar Köyü | 1 | 52 | %90,4 | AKP | %50,0 |
| Deveçayırı Köyü | 1 | 12 | %83,3 | CHP | %50,0 |
| Dürmepınar Köyü | 1 | 55 | %80,0 | AKP | %43,2 |
| Erdoğan Köyü | 1 | 43 | %100,0 | AKP | %58,1 |
| Eskibektaşlı Köyü | 1 | 44 | %100,0 | AKP | %52,3 |
| Eskihamal Köyü | 2 | 323 | %89,5 | AKP | %41,2 |
| Göbekören Köyü | 1 | 157 | %83,4 | AKP | %26,7 |
| Gökpınar Mah. | 1 | 126 | %90,5 | AKP | %31,5 |
| Gökçeyazı Köyü | 1 | 82 | %97,6 | AKP | %68,4 |
| Güldede Köyü | 1 | 38 | %94,7 | CHP | %80,6 |
| Güllübucak Köyü | 1 | 40 | %80,0 | AKP | %40,6 |
| Güneş Köyü | 1 | 60 | %103,3 | AKP | %54,8 |
| Hacılar Mah. | 1 | 149 | %83,9 | AKP | %48,0 |
| Hüyüklüyurt Köyü | 1 | 34 | %88,2 | AKP | %31,0 |
| Işıtan Mah. | 1 | 323 | %86,4 | CHP | %31,5 |
| Kaledere Köyü | 1 | 44 | %81,8 | AKP | %44,4 |
| Karadoruk Köyü | 1 | 127 | %85,0 | AKP | %59,3 |
| Karahisar Köyü | 1 | 38 | %94,7 | CHP | %36,1 |
| Karakuyu Köyü | 1 | 55 | %80,0 | CHP | %85,4 |
| Karapınar Köyü | 1 | 34 | %100,0 | CHP | %79,4 |
| Karatepe Mah. | 2 | 539 | %82,0 | AKP | %35,8 |
| Karayar Mah. | 3 | 771 | %86,5 | AKP | %38,9 |
| Karaören Köyü | 1 | 39 | %82,1 | AKP | %53,3 |
| Karşıyaka Mah. | 1 | 108 | %86,1 | AKP | %61,5 |
| Kavakköy | 1 | 123 | %95,1 | CHP | %57,3 |
| Kayalar Köyü | 1 | 10 | %130,0 | AKP | %84,6 |
| Kaynarca Köyü | 1 | 38 | %81,6 | CHP | %61,3 |
| Kaşköy | 1 | 39 | %97,4 | CHP | %94,7 |
| Ketençayır Mah. | 1 | 327 | %81,4 | AKP | %36,3 |
| Kılıçdoğan Köyü | 1 | 68 | %82,4 | MHP | %34,6 |
| Kındıralık Köyü | 1 | 40 | %87,5 | İYİ | %51,4 |
| Kızılburun Köyü | 1 | 62 | %93,6 | CHP | %29,3 |
| Kızılpınar Köyü | 1 | 33 | %106,1 | AKP | %54,3 |
| Kızılören Köyü | 1 | 74 | %93,2 | AKP | %35,3 |
| Konakpınar Köyü | 1 | 69 | %82,6 | CHP | %80,7 |
| Koyunlu Köyü | 1 | 83 | %75,9 | MHP | %42,9 |
| Kurultay Mah. | 2 | 495 | %81,4 | AKP | %40,8 |
| Külahlı Köyü | 1 | 39 | %94,9 | CHP | %83,8 |
| Kürkçü Köyü | 1 | 13 | %107,7 | AKP | %50,0 |
| Kirazlık Mah. | 3 | 769 | %86,6 | AKP | %42,2 |
| Mahkenli Köyü | 2 | 89 | %92,1 | AKP | %65,4 |
| Mağara Köyü | 1 | 18 | %111,1 | CHP | %85,0 |
| Osmandede Köyü | 1 | 48 | %104,2 | AKP | %55,1 |
| Pınarönü Mah. | 3 | 901 | %83,5 | AKP | %48,0 |
| Reşadiye Köyü | 1 | 25 | %88,0 | CHP | %77,3 |
| Sarıca Köyü | 1 | 331 | %86,1 | AKP | %34,9 |
| Sularbaşı Köyü | 1 | 130 | %91,5 | AKP | %46,6 |
| Tepecik Köyü | 2 | 581 | %78,1 | AKP | %71,8 |
| Yassıcatepe Mah. | 1 | 259 | %84,6 | AKP | %37,5 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 28 | %89,3 | CHP | %36,0 |
| Yazyurdu Köyü | 1 | 150 | %79,3 | AKP | %34,2 |
| Yelken Köyü | 1 | 50 | %94,0 | CHP | %37,8 |
| Yeni Mah. | 2 | 680 | %84,7 | AKP | %42,5 |
| Yenibektaşlı Köyü | 1 | 20 | %110,0 | AKP | %18,2 |
| Yeşildere Köyü | 1 | 155 | %91,6 | AKP | %58,4 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 247 | %89,1 | AKP | %54,3 |
| Yılanhüyük Köyü | 1 | 64 | %87,5 | AKP | %41,8 |
| Yolgeçen Köyü | 2 | 424 | %85,9 | MHP | %38,2 |
| Yuva Köyü | 1 | 52 | %96,2 | CHP | %88,0 |
| Çamlıca Köyü | 1 | 295 | %77,0 | AKP | %48,2 |
| Çayboyu Mah. | 4 | 1.004 | %85,9 | AKP | %43,6 |
| Çörten Mah. | 1 | 114 | %81,6 | AKP | %33,0 |
| Çiçekyurt Köyü | 1 | 22 | %113,6 | AKP | %58,3 |
| İncesu Köyü | 1 | 132 | %85,6 | AKP | %29,1 |
| Şuğul Mah. | 2 | 411 | %86,6 | AKP | %31,7 |