%29,8
AK PARTİ birinci
14.014 geçerli oy · katılım %85,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gemerek ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %29,8 ile birinci; 14.014 geçerli oy, katılım %85,0.
Kayıtlı seçmen 17.055 · Oy kullanan 14.504 (katılım %85,0) · Geçerli 14.014 · Geçersiz 490
Gemerek Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 4.172 | %29,8 |
| CHP | 3.562 | %25,4 |
| MHP | 2.939 | %21,0 |
| İYİ | 1.234 | %8,8 |
| BBP | 1.015 | %7,2 |
| YRP | 309 | %2,2 |
| ZAFER | 301 | %2,2 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 139 | %1,0 |
| MEMLEKET | 75 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 48 | %0,3 |
| TİP | 40 | %0,3 |
| DEM | 38 | %0,3 |
| HAK-PAR | 28 | %0,2 |
| MİLLİ YOL | 22 | %0,2 |
| VATAN | 17 | %0,1 |
| GBP | 17 | %0,1 |
| HKP | 15 | %0,1 |
| MİLLET | 11 | %0,1 |
| TKP | 11 | %0,1 |
| Kerem Okyay (bağımsız) | 6 | %0,0 |
| TKH | 4 | %0,0 |
| SOL | 3 | %0,0 |
| YP | 3 | %0,0 |
| Tuncay Karahan (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
| Ertaç Önder (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Gemerek mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akçaşar Köyü | 1 | 124 | %86,3 | MHP | %31,1 |
| Alperen Mah. | 2 | 434 | %91,0 | AKP | %29,3 |
| Ali Kemali Efendi Mah. | 1 | 357 | %85,7 | AKP | %34,4 |
| Bahçeli Mah. | 3 | 801 | %83,7 | MHP | %27,3 |
| Baştepe Köyü | 1 | 132 | %90,2 | MHP | %35,7 |
| Bulhasan Köyü | 1 | 103 | %84,5 | AKP | %36,5 |
| Burhanköy | 1 | 289 | %87,9 | AKP | %40,8 |
| Cesurlar Köyü | 1 | 58 | %74,1 | AKP | %27,0 |
| Dendil Köyü | 1 | 114 | %77,2 | CHP | %41,2 |
| Durgunsu Köyü | 1 | 101 | %96,0 | AKP | %71,4 |
| Ekizce Köyü | 1 | 64 | %100,0 | AKP | %29,0 |
| Eskiyurt Köyü | 1 | 331 | %92,8 | CHP | %87,7 |
| Eskiçubuk Köyü | 1 | 95 | %90,5 | MHP | %34,1 |
| Eğerci Köyü | 2 | 732 | %76,0 | AKP | %40,7 |
| Eşikli Köyü | 1 | 255 | %85,1 | MHP | %38,9 |
| Fevziçakmak Mah. | 3 | 717 | %86,1 | AKP | %31,8 |
| Gaziosmanpaşa Mah. | 3 | 941 | %87,5 | AKP | %38,6 |
| Hacıyusuf Köyü | 1 | 112 | %81,3 | AKP | %50,0 |
| Horuk Mah. | 1 | 90 | %95,6 | AKP | %28,8 |
| Karaağıl Köyü | 1 | 44 | %90,9 | AKP | %46,0 |
| Karacalar Mah. | 1 | 113 | %98,2 | MHP | %31,2 |
| Karaerkek Köyü | 1 | 63 | %90,5 | AKP | %56,4 |
| Karagöl Köyü | 1 | 272 | %85,3 | AKP | %26,1 |
| Kartalkaya Köyü | 1 | 85 | %89,4 | AKP | %44,6 |
| Keklicek Köyü | 1 | 190 | %90,5 | CHP | %37,8 |
| Kocaoğlu Köyü | 1 | 70 | %98,6 | AKP | %69,2 |
| Köseli Köyü | 2 | 69 | %91,3 | AKP | %50,0 |
| Kümeören Köyü | 1 | 198 | %91,9 | MHP | %39,2 |
| Küçüktuzhisar Köyü | 1 | 123 | %87,8 | AKP | %49,0 |
| Muhsin Yazıcıoğlu Mah. | 2 | 603 | %86,7 | MHP | %28,6 |
| Osmanuşağı Köyü | 1 | 30 | %103,3 | AKP | %43,3 |
| Seydinali Köyü | 1 | 83 | %83,1 | MHP | %33,3 |
| Sızır-Arpaözü Mah. | 1 | 226 | %81,4 | AKP | %36,5 |
| Sızır-Kalebaşı Mah. | 1 | 364 | %83,5 | MHP | %29,7 |
| Sızır-Köprübaşı Mah. | 2 | 541 | %85,8 | MHP | %32,4 |
| Sızır-Subaşı Mah. | 3 | 1.023 | %85,8 | CHP | %48,7 |
| Sızır-Yeni Mah. | 2 | 545 | %86,6 | CHP | %38,6 |
| Talazoğlu Köyü | 1 | 61 | %88,5 | AKP | %38,0 |
| Tatlıpınar Köyü | 1 | 101 | %92,1 | AKP | %40,7 |
| Tekmen Köyü | 1 | 163 | %81,6 | AKP | %41,5 |
| Yenidoğan Mah. | 5 | 1.607 | %86,4 | AKP | %33,2 |
| Yenihayat Mah. | 4 | 1.478 | %84,7 | AKP | %28,9 |
| Yeniköy | 1 | 374 | %77,5 | AKP | %37,3 |
| Yeşilöz Köyü | 1 | 114 | %91,2 | AKP | %42,6 |
| Yukarı Mah. | 2 | 652 | %84,2 | AKP | %34,3 |
| Çatköy | 1 | 265 | %88,3 | MHP | %35,0 |
| Çepni-Alaybey Mah. | 2 | 388 | %79,6 | CHP | %77,2 |
| Çepni-Uğur Mumcu Mah. | 1 | 115 | %77,4 | CHP | %71,3 |
| Çepni-Ş.Binbaşı Mehmet Aras Mah. | 2 | 531 | %73,1 | CHP | %74,4 |
| Çiçekoğlu Köyü | 1 | 53 | %84,9 | AKP | %62,8 |
| Örenyurt Köyü | 1 | 65 | %75,4 | AKP | %43,8 |
| Öziçi Köyü | 2 | 100 | %91,0 | AKP | %50,0 |
| İnkışla Köyü | 2 | 496 | %78,0 | AKP | %38,2 |