%58,4
YEŞİL SOL PARTİ birinci
20.604 geçerli oy · katılım %78,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Uludere ilçesinde Milletvekili oylamasında YEŞİL SOL PARTİ %58,4 ile birinci; 20.604 geçerli oy, katılım %78,4.
Kayıtlı seçmen 27.080 · Oy kullanan 21.226 (katılım %78,4) · Geçerli 20.604 · Geçersiz 622
Uludere Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 12.026 | %58,4 |
| AKP | 4.882 | %23,7 |
| CHP | 1.936 | %9,4 |
| MHP | 510 | %2,5 |
| ZAFER | 307 | %1,5 |
| İYİ | 302 | %1,5 |
| SOL | 133 | %0,7 |
| YRP | 102 | %0,5 |
| MEMLEKET | 90 | %0,4 |
| AB | 59 | %0,3 |
| BBP | 32 | %0,2 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 32 | %0,2 |
| TKP | 28 | %0,1 |
| AP | 23 | %0,1 |
| VATAN | 22 | %0,1 |
| HAK-PAR | 20 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 20 | %0,1 |
| ANAP | 17 | %0,1 |
| GBP | 14 | %0,1 |
| TKH | 13 | %0,1 |
| HKP | 12 | %0,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 10 | %0,1 |
| MİLLET | 8 | %0,0 |
| YP | 3 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Uludere mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Andaç Köyü | 5 | 1.984 | %82,3 | DEM | %82,2 |
| Ballı Köyü | 1 | 373 | %75,3 | DEM | %40,4 |
| Bağlı Köyü | 1 | 238 | %72,7 | DEM | %93,9 |
| Bağlıca Köyü | 2 | 510 | %74,9 | DEM | %43,1 |
| Bulakbaşı Mah. | 3 | 811 | %84,7 | DEM | %49,9 |
| Dağdibi Köyü | 2 | 663 | %87,8 | DEM | %55,2 |
| Gülyazı Köyü | 7 | 2.515 | %86,4 | DEM | %54,8 |
| Gündoğdu Mah. | 2 | 608 | %82,9 | DEM | %63,0 |
| Hilal-Güneşli Mah. | 3 | 943 | %71,2 | AKP | %49,2 |
| Hilal-Yıldız Mah. | 2 | 694 | %57,4 | DEM | %54,1 |
| Hilal-Şehan Mah. | 2 | 395 | %69,9 | DEM | %52,5 |
| Işıkveren Köyü | 1 | 179 | %57,0 | DEM | %52,6 |
| Kılaban Mah. | 8 | 2.532 | %74,4 | DEM | %60,3 |
| Küçükçay Mah. | 1 | 335 | %79,4 | DEM | %60,8 |
| Ortabağ Köyü | 4 | 1.487 | %80,5 | DEM | %58,5 |
| Ortaköy | 2 | 574 | %78,4 | DEM | %73,4 |
| Ortasu Köyü | 2 | 762 | %81,5 | DEM | %77,1 |
| Taşdelen Köyü | 3 | 931 | %69,1 | DEM | %39,6 |
| Uzungeçit-Ayyıldız Mah. | 1 | 365 | %85,5 | DEM | %57,9 |
| Uzungeçit-Pınarbaşı Mah. | 1 | 302 | %80,8 | DEM | %63,1 |
| Uzungeçit-Tanin Mah. | 2 | 611 | %80,2 | DEM | %61,8 |
| Uzungeçit-Yenişehir Mah. | 2 | 650 | %79,2 | DEM | %59,9 |
| Yemişli Köyü | 5 | 1.638 | %83,9 | DEM | %54,6 |
| Yeşilyova Mah. | 4 | 1.375 | %74,1 | DEM | %81,5 |
| Ödül Mah. | 2 | 495 | %75,2 | DEM | %80,5 |
| Özelli Mah. | 1 | 285 | %75,8 | DEM | %81,2 |
| İnceler Köyü | 2 | 587 | %64,4 | DEM | %52,7 |
| Şenoba-Ayyıldız Mah. | 2 | 587 | %83,1 | DEM | %46,8 |
| Şenoba-Başkaya Mah. | 5 | 1.530 | %82,4 | DEM | %44,9 |
| Şenoba-Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.355 | %72,3 | DEM | %44,6 |
| Şenoba-Gazi Mah. | 3 | 766 | %85,5 | DEM | %43,4 |