%48,1
YEŞİL SOL PARTİ birinci
51.832 geçerli oy · katılım %88,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şırnak Merkez ilçesinde Milletvekili oylamasında YEŞİL SOL PARTİ %48,1 ile birinci; 51.832 geçerli oy, katılım %88,6.
Kayıtlı seçmen 60.835 · Oy kullanan 53.871 (katılım %88,6) · Geçerli 51.832 · Geçersiz 2.039
Şırnak Merkez Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 24.906 | %48,1 |
| AKP | 17.293 | %33,4 |
| CHP | 3.828 | %7,4 |
| MHP | 2.444 | %4,7 |
| ZAFER | 974 | %1,9 |
| İYİ | 815 | %1,6 |
| YRP | 369 | %0,7 |
| SOL | 207 | %0,4 |
| MEMLEKET | 207 | %0,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 146 | %0,3 |
| HAK-PAR | 98 | %0,2 |
| BBP | 83 | %0,2 |
| AB | 75 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 60 | %0,1 |
| ANAP | 57 | %0,1 |
| VATAN | 53 | %0,1 |
| AP | 48 | %0,1 |
| TKP | 42 | %0,1 |
| GBP | 40 | %0,1 |
| HKP | 24 | %0,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 19 | %0,0 |
| MİLLET | 16 | %0,0 |
| TKH | 16 | %0,0 |
| YP | 9 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Şırnak Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akçay Köyü | 3 | 820 | %95,2 | AKP | %52,7 |
| Araköy | 1 | 348 | %98,3 | DEM | %44,5 |
| Atatürk Mah. | 4 | 1.156 | %82,7 | DEM | %49,4 |
| Atbaşı Köyü | 1 | 71 | %198,6 | AKP | %61,7 |
| Aydınlıkevler Mah. | 3 | 927 | %88,9 | DEM | %42,3 |
| Bahçelievler Mah. | 22 | 7.693 | %87,9 | DEM | %53,7 |
| Balveren-Aydınlar Mah. | 1 | 216 | %86,1 | DEM | %62,8 |
| Balveren-Hatipler Mah. | 2 | 492 | %98,6 | DEM | %66,5 |
| Balveren-Yayla Mah. | 4 | 1.256 | %80,0 | DEM | %45,3 |
| Balveren-Şafak Mah. | 2 | 643 | %90,8 | DEM | %62,5 |
| Bağpınar Köyü | 1 | 13 | %761,5 | AKP | %43,3 |
| Başağaç Köyü | 1 | 290 | %94,5 | AKP | %60,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 8 | 2.693 | %89,6 | DEM | %40,8 |
| Dağkonak Köyü | 1 | 192 | %109,9 | DEM | %83,9 |
| Dicle Mah. | 11 | 3.985 | %89,5 | DEM | %55,4 |
| Gazi Paşa Mah. | 7 | 2.559 | %89,4 | DEM | %48,6 |
| Geçitboyu Köyü | 3 | 895 | %89,8 | DEM | %40,7 |
| Gündoğdu Mah. | 11 | 3.852 | %90,3 | DEM | %63,4 |
| Güneyce Köyü | 1 | 91 | %118,7 | AKP | %79,8 |
| Güneyçam Köyü | 1 | 311 | %108,0 | AKP | %57,0 |
| Kasrik-Bahçelievler Mah. | 2 | 606 | %83,5 | AKP | %55,6 |
| Kasrik-Boğaz Mah. | 1 | 368 | %90,2 | AKP | %41,7 |
| Kasrik-Yeni Mah. | 3 | 799 | %87,4 | AKP | %53,5 |
| Kavuncu Köyü | 1 | 84 | %110,7 | DEM | %54,6 |
| Kayaboyun Köyü | 1 | 269 | %102,6 | AKP | %48,7 |
| Kırkkuyu Köyü | 1 | 70 | %90,0 | DEM | %46,8 |
| Kızılsu Köyü | 4 | 1.574 | %83,7 | AKP | %57,0 |
| Koçbeyi Köyü | 2 | 666 | %96,4 | DEM | %73,3 |
| Kumçatı-Atatürk Mah. | 3 | 1.079 | %92,8 | AKP | %70,4 |
| Kumçatı-Aşağı Mah. | 2 | 610 | %90,2 | AKP | %56,6 |
| Kumçatı-Nasırhan Mah. | 6 | 2.188 | %90,6 | DEM | %55,1 |
| Kumçatı-Çadırlı Mah. | 3 | 1.107 | %87,4 | DEM | %52,5 |
| Kumçatı-Çavuşhan Mah. | 2 | 434 | %91,0 | DEM | %47,3 |
| Körüklükaya Köyü | 1 | 28 | %160,7 | AKP | %66,7 |
| Toptepe Köyü | 2 | 669 | %94,9 | DEM | %86,0 |
| Vakıfkent Mah. | 10 | 3.571 | %86,9 | DEM | %54,6 |
| Yeni Mah. | 21 | 7.627 | %87,7 | DEM | %48,5 |
| Yeniaslanbaşar Köyü | 5 | 1.603 | %92,4 | AKP | %50,7 |
| Yeşilyurt Mah. | 10 | 3.461 | %79,5 | DEM | %57,0 |
| Yoğurtçular Köyü | 2 | 442 | %94,8 | DEM | %75,4 |
| İkizce Köyü | 2 | 486 | %92,4 | DEM | %73,1 |
| İsmet Paşa Mah. | 5 | 1.743 | %90,5 | AKP | %48,1 |
| Şehrinuh Mah. | 8 | 2.848 | %79,3 | DEM | %46,0 |