%49,0
AK PARTİ birinci
28.811 geçerli oy · katılım %88,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Boyabat ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %49,0 ile birinci; 28.811 geçerli oy, katılım %88,4.
Kayıtlı seçmen 33.933 · Oy kullanan 29.984 (katılım %88,4) · Geçerli 28.811 · Geçersiz 1.173
Boyabat Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 14.119 | %49,0 |
| CHP | 4.928 | %17,1 |
| MHP | 3.316 | %11,5 |
| İYİ | 2.468 | %8,6 |
| YRP | 1.152 | %4,0 |
| BBP | 942 | %3,3 |
| ZAFER | 462 | %1,6 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 298 | %1,0 |
| MEMLEKET | 174 | %0,6 |
| AP | 155 | %0,5 |
| YP | 132 | %0,5 |
| HAK-PAR | 100 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 98 | %0,3 |
| DEM | 70 | %0,2 |
| TİP | 67 | %0,2 |
| ANAP | 60 | %0,2 |
| MİLLET | 47 | %0,2 |
| HKP | 43 | %0,2 |
| VATAN | 43 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 38 | %0,1 |
| TKP | 33 | %0,1 |
| TKH | 22 | %0,1 |
| GBP | 17 | %0,1 |
| SOL | 14 | %0,1 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 8 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 4 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Boyabat mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akyürük Köyü | 1 | 153 | %86,3 | AKP | %64,0 |
| Akçakese Köyü | 1 | 163 | %90,8 | AKP | %81,2 |
| Alibeyli Köyü | 1 | 157 | %93,0 | AKP | %52,5 |
| Ardıç Köyü | 1 | 60 | %83,3 | AKP | %65,3 |
| Arıoğlu Köyü | 1 | 61 | %85,3 | AKP | %51,0 |
| Aydoğan Köyü | 1 | 74 | %89,2 | AKP | %87,5 |
| Aşağı Seyricek Köyü | 1 | 15 | %113,3 | AKP | %64,7 |
| Aşıklı Köyü | 1 | 108 | %81,5 | AKP | %55,8 |
| Bayamca Köyü | 1 | 210 | %87,1 | AKP | %65,7 |
| Bağlıca Köyü | 1 | 253 | %87,8 | CHP | %66,2 |
| Bektaş Köyü | 1 | 91 | %100,0 | AKP | %45,7 |
| Bengübelen Köyü | 1 | 28 | %100,0 | AKP | %78,6 |
| Benişli Köyü | 1 | 60 | %90,0 | MHP | %66,0 |
| Boyalı Köyü | 1 | 143 | %86,0 | AKP | %46,9 |
| Bölüklü Köyü | 1 | 78 | %83,3 | AKP | %31,3 |
| Bürüm Köyü | 1 | 58 | %87,9 | AKP | %58,3 |
| Büyükkaraağaç Köyü | 1 | 45 | %84,4 | AKP | %60,5 |
| Binerli Köyü | 1 | 156 | %85,9 | AKP | %78,9 |
| Camiikebir Mah. | 9 | 3.187 | %89,2 | AKP | %44,5 |
| Cemalettinköy | 1 | 119 | %82,4 | AKP | %75,0 |
| Darıözü Köyü | 1 | 137 | %97,8 | AKP | %69,1 |
| Daylı Köyü | 1 | 133 | %82,7 | AKP | %40,4 |
| Dağtabaklı Köyü | 1 | 50 | %82,0 | AKP | %59,0 |
| Dereçatı Köyü | 1 | 37 | %86,5 | AKP | %64,3 |
| Dodurga Köyü | 1 | 101 | %88,1 | AKP | %75,3 |
| Doğrul Köyü | 1 | 57 | %100,0 | AKP | %57,1 |
| Doğuca Köyü | 1 | 176 | %88,6 | CHP | %72,9 |
| Düzkaraağaç Köyü | 1 | 63 | %81,0 | AKP | %52,0 |
| Edil Köyü | 1 | 99 | %90,9 | AKP | %70,1 |
| Ekinören Köyü | 1 | 105 | %88,6 | AKP | %55,7 |
| Emiroğlu Köyü | 1 | 130 | %90,0 | AKP | %67,6 |
| Engilekin Köyü | 1 | 119 | %89,9 | AKP | %62,9 |
| Erkeç Köyü | 1 | 61 | %98,4 | AKP | %34,6 |
| Esengazili Köyü | 1 | 109 | %90,8 | AKP | %56,3 |
| Esentepe Köyü | 1 | 78 | %87,2 | AKP | %45,5 |
| Esentepe Mah. | 9 | 3.164 | %88,5 | AKP | %50,4 |
| Eğlence Köyü | 1 | 121 | %95,0 | AKP | %51,5 |
| Gazidere Köyü | 1 | 124 | %87,9 | AKP | %44,9 |
| Gazideretabaklı Köyü | 1 | 73 | %84,9 | AKP | %56,7 |
| Gökdere Mah. | 3 | 923 | %85,5 | AKP | %42,2 |
| Gökçeağaçsakızı Köyü | 1 | 167 | %85,0 | AKP | %53,7 |
| Gökçukur Köyü | 1 | 152 | %84,2 | AKP | %61,3 |
| Göve Köyü | 1 | 101 | %91,1 | AKP | %46,5 |
| Günpınar Köyü | 1 | 207 | %94,7 | AKP | %72,4 |
| Hacıahmetli Köyü | 1 | 55 | %94,6 | AKP | %71,4 |
| Hamzalı Köyü | 1 | 143 | %88,8 | AKP | %78,2 |
| Ilıca Köyü | 1 | 174 | %90,2 | AKP | %57,1 |
| Kadınlı Köyü | 1 | 113 | %89,4 | AKP | %58,6 |
| Karacaören Köyü | 1 | 207 | %90,3 | AKP | %52,5 |
| Karamusalı Köyü | 1 | 126 | %77,0 | AKP | %55,2 |
| Kartaloğlu Köyü | 1 | 114 | %96,5 | AKP | %70,6 |
| Kavacık Köyü | 1 | 75 | %80,0 | AKP | %74,6 |
| Kavak Köyü | 1 | 70 | %81,4 | AKP | %69,6 |
| Kayaboğazı Köyü | 1 | 247 | %89,9 | AKP | %70,4 |
| Keseköy | 1 | 116 | %77,6 | AKP | %51,2 |
| Kılıçlı Köyü | 1 | 157 | %91,7 | AKP | %78,4 |
| Kovaçayır Köyü | 1 | 50 | %90,0 | CHP | %33,3 |
| Kozanlı Köyü | 1 | 64 | %79,7 | AKP | %33,3 |
| Kozkule Köyü | 1 | 179 | %100,0 | AKP | %85,5 |
| Koçak Köyü | 1 | 142 | %83,8 | AKP | %51,8 |
| Kumluk Mah. | 8 | 2.982 | %88,3 | AKP | %34,9 |
| Kurtlu Köyü | 1 | 64 | %93,8 | AKP | %75,0 |
| Kurusaray Köyü | 1 | 115 | %92,2 | AKP | %62,4 |
| Kuyucakpınar Köyü | 1 | 140 | %90,7 | AKP | %71,8 |
| Kuzören Köyü | 1 | 46 | %93,5 | AKP | %57,5 |
| Köprücek Köyü | 1 | 87 | %90,8 | AKP | %61,6 |
| Killik Köyü | 1 | 74 | %73,0 | AKP | %44,2 |
| Mahmutlu Köyü | 1 | 85 | %96,5 | AKP | %53,1 |
| Maruf Köyü | 1 | 67 | %95,5 | AKP | %45,9 |
| Marufalınca Köyü | 1 | 85 | %96,5 | AKP | %60,3 |
| Muratlı Köyü | 1 | 203 | %89,2 | CHP | %31,6 |
| Okçumehmetli Köyü | 1 | 50 | %100,0 | AKP | %51,1 |
| Osmanköy | 1 | 151 | %85,4 | AKP | %46,3 |
| Oğlakçılar Köyü | 1 | 166 | %87,4 | AKP | %53,4 |
| Paşalıoğlu Köyü | 1 | 168 | %91,7 | AKP | %57,8 |
| Pehlivanlar Köyü | 1 | 194 | %85,6 | AKP | %86,6 |
| Pirefendideresi Köyü | 1 | 33 | %93,9 | AKP | %69,0 |
| Salar Köyü | 1 | 105 | %90,5 | AKP | %59,3 |
| Sarıağaççayı Köyü | 3 | 823 | %81,9 | AKP | %51,1 |
| Sarıyar Köyü | 1 | 62 | %83,9 | AKP | %60,0 |
| Sefa Mah. | 2 | 544 | %89,7 | AKP | %64,1 |
| Taşhanlı Köyü | 1 | 57 | %84,2 | AKP | %60,9 |
| Tekke Köyü | 1 | 97 | %86,6 | AKP | %59,7 |
| Tırnalı Köyü | 1 | 136 | %83,1 | AKP | %70,9 |
| Uzunçay Köyü | 1 | 172 | %86,1 | AKP | %66,0 |
| Yabanlı Köyü | 1 | 35 | %102,9 | AKP | %67,7 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 100 | %89,0 | AKP | %64,7 |
| Yazıköy | 1 | 55 | %90,9 | AKP | %46,9 |
| Yeni Mah. | 7 | 2.481 | %89,7 | AKP | %46,5 |
| Yenicamili Köyü | 1 | 122 | %91,8 | MHP | %60,0 |
| Yenikayalı Köyü | 1 | 19 | %100,0 | MHP | %68,4 |
| Yeniköy | 1 | 64 | %90,6 | AKP | %75,9 |
| Yenimehmetli Köyü | 1 | 93 | %94,6 | AKP | %36,9 |
| Yeşilköy | 1 | 28 | %92,9 | AKP | %40,0 |
| Yeşilyurt Köyü | 3 | 972 | %86,4 | AKP | %66,5 |
| Yeşilçam Köyü | 1 | 51 | %98,0 | AKP | %71,1 |
| Yıldız Mah. | 11 | 3.843 | %87,7 | AKP | %40,6 |
| Yukarı Seyricek Köyü | 1 | 43 | %76,7 | AKP | %67,9 |
| Zincirlikuyu Mah. | 3 | 1.003 | %83,3 | AKP | %36,1 |
| Çaltı Köyü | 1 | 140 | %90,0 | AKP | %85,5 |
| Çamlıca Mah. | 8 | 2.665 | %88,6 | AKP | %41,2 |
| Çarşak Köyü | 1 | 179 | %88,3 | AKP | %35,4 |
| Çatpınar Köyü | 1 | 163 | %90,8 | AKP | %40,7 |
| Çattepe Köyü | 1 | 261 | %91,2 | AKP | %58,9 |
| Çaybaşı Köyü | 1 | 71 | %87,3 | AKP | %71,7 |
| Çeşnigir Köyü | 1 | 78 | %96,2 | AKP | %73,9 |
| Çorak Köyü | 1 | 37 | %100,0 | AKP | %54,6 |
| Çukurhan Köyü | 1 | 161 | %91,3 | AKP | %77,3 |
| Çulhalı Köyü | 1 | 132 | %84,1 | AKP | %84,0 |
| Çurkuşlar Köyü | 1 | 92 | %82,6 | AKP | %49,3 |
| Ömerköy | 1 | 115 | %94,8 | AKP | %56,2 |
| Ören Köyü | 1 | 47 | %87,2 | AKP | %66,7 |
| İmamlı Köyü | 1 | 92 | %85,9 | AKP | %40,3 |
| İsaoğlu Köyü | 1 | 150 | %92,7 | AKP | %74,2 |
| Şeyhler Köyü | 1 | 44 | %97,7 | AKP | %59,0 |
| Şeyhli Köyü | 1 | 153 | %96,7 | AKP | %44,8 |