%41,5
AK PARTİ birinci
16.115 geçerli oy · katılım %85,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ayancık ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %41,5 ile birinci; 16.115 geçerli oy, katılım %85,4.
Kayıtlı seçmen 19.656 · Oy kullanan 16.778 (katılım %85,4) · Geçerli 16.115 · Geçersiz 663
Ayancık Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 6.683 | %41,5 |
| CHP | 4.241 | %26,3 |
| MHP | 2.213 | %13,7 |
| İYİ | 1.173 | %7,3 |
| BBP | 301 | %1,9 |
| YRP | 254 | %1,6 |
| ZAFER | 211 | %1,3 |
| TİP | 171 | %1,1 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 171 | %1,1 |
| MEMLEKET | 133 | %0,8 |
| AP | 119 | %0,7 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 71 | %0,4 |
| ANAP | 56 | %0,4 |
| DEM | 55 | %0,3 |
| HAK-PAR | 49 | %0,3 |
| GENÇPARTİ | 40 | %0,3 |
| HKP | 31 | %0,2 |
| VATAN | 29 | %0,2 |
| TKP | 27 | %0,2 |
| GBP | 23 | %0,1 |
| MİLLET | 22 | %0,1 |
| SOL | 19 | %0,1 |
| TKH | 12 | %0,1 |
| YP | 8 | %0,1 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ayancık mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdülkadirköy | 1 | 120 | %75,8 | AKP | %35,3 |
| Akçakese Köyü | 1 | 79 | %86,1 | AKP | %33,3 |
| Akören Köyü | 1 | 221 | %78,3 | AKP | %54,3 |
| Aliköy | 1 | 196 | %88,8 | AKP | %34,0 |
| Armutluyazı Köyü | 1 | 97 | %85,6 | AKP | %59,5 |
| Avdullu Köyü | 1 | 51 | %78,4 | AKP | %60,5 |
| Aygördü Köyü | 1 | 122 | %74,6 | AKP | %67,8 |
| Ağaçlı Köyü | 1 | 104 | %89,4 | AKP | %48,3 |
| Aşağıköy | 1 | 371 | %90,8 | MHP | %46,9 |
| Babaköy | 1 | 67 | %97,0 | AKP | %35,9 |
| Babaçay Köyü | 1 | 224 | %80,8 | AKP | %35,3 |
| Bahçeli Köyü | 1 | 119 | %83,2 | AKP | %42,2 |
| Bakırlı Köyü | 1 | 87 | %97,7 | CHP | %44,4 |
| Bakırlızaviye Köyü | 1 | 164 | %82,3 | AKP | %62,4 |
| Belpınar Köyü | 1 | 61 | %83,6 | AKP | %57,1 |
| Beşiktaş Mah. | 4 | 1.183 | %89,4 | AKP | %33,9 |
| Büyükdüz Köyü | 1 | 65 | %89,2 | AKP | %36,4 |
| Büyükpınar Köyü | 1 | 124 | %85,5 | AKP | %60,8 |
| Cevizli Mah. | 11 | 3.704 | %86,3 | CHP | %34,7 |
| Davutlu Köyü | 1 | 120 | %85,0 | AKP | %44,0 |
| Dedeağaç Köyü | 1 | 107 | %87,9 | AKP | %75,8 |
| Denizciler Mah. | 1 | 145 | %87,6 | CHP | %54,5 |
| Dereköy | 1 | 193 | %90,2 | AKP | %36,5 |
| Dolay Köyü | 1 | 113 | %88,5 | CHP | %30,8 |
| Doğanlı Köyü | 1 | 285 | %87,7 | AKP | %69,3 |
| Dibekli Köyü | 1 | 105 | %95,2 | AKP | %44,8 |
| Erdemli Köyü | 1 | 198 | %77,3 | AKP | %68,2 |
| Erikli Köyü | 1 | 113 | %74,3 | AKP | %57,1 |
| Fındıklı Köyü | 1 | 53 | %84,9 | AKP | %46,5 |
| Göldağı Köyü | 1 | 128 | %85,2 | AKP | %68,6 |
| Gölköy | 1 | 166 | %87,4 | AKP | %64,0 |
| Gürpınar Köyü | 1 | 114 | %85,1 | AKP | %42,4 |
| Gürsökü Köyü | 1 | 317 | %87,1 | AKP | %65,1 |
| Hacılı Köyü | 1 | 84 | %95,2 | AKP | %60,6 |
| Hacıoğlu Köyü | 1 | 112 | %95,5 | AKP | %47,1 |
| Hatip Köyü | 1 | 204 | %84,8 | AKP | %66,3 |
| Hüseyinbey Köyü | 1 | 151 | %84,8 | AKP | %60,3 |
| Kaldırayak Köyü | 1 | 188 | %83,5 | AKP | %65,6 |
| Karakestane Köyü | 1 | 121 | %85,1 | AKP | %66,3 |
| Karapınar Köyü | 1 | 138 | %86,2 | AKP | %61,4 |
| Kestanelik Köyü | 1 | 100 | %82,0 | AKP | %44,7 |
| Kızılcakaya Köyü | 1 | 40 | %75,0 | CHP | %32,1 |
| Kozcuğaz Köyü | 1 | 102 | %78,4 | AKP | %42,1 |
| Kozsökü Köyü | 1 | 197 | %86,8 | AKP | %63,9 |
| Kurtköy | 1 | 136 | %74,3 | AKP | %59,4 |
| Köseyakası Köyü | 1 | 71 | %83,1 | AKP | %35,7 |
| Kütükköy | 1 | 178 | %83,2 | AKP | %65,4 |
| Maden Köyü | 1 | 244 | %85,7 | AKP | %66,3 |
| Mestan Köyü | 1 | 68 | %95,6 | AKP | %54,1 |
| Mustafakemalpaşa Köyü | 1 | 106 | %78,3 | AKP | %43,4 |
| Ortalık Köyü | 1 | 133 | %94,7 | AKP | %48,4 |
| Otmanlı Köyü | 1 | 213 | %85,5 | AKP | %40,6 |
| Pazarcık Köyü | 1 | 323 | %85,1 | AKP | %35,0 |
| Sofu Köyü | 1 | 126 | %85,7 | AKP | %55,8 |
| Sulusökü Köyü | 1 | 55 | %87,3 | CHP | %43,2 |
| Söküçayırı Köyü | 1 | 122 | %93,4 | AKP | %45,1 |
| Tarakçı Köyü | 1 | 234 | %85,0 | AKP | %44,9 |
| Tepecik Köyü | 1 | 94 | %80,9 | AKP | %63,5 |
| Tevfikiye Köyü | 1 | 108 | %76,9 | CHP | %34,6 |
| Topağaç Köyü | 1 | 207 | %82,6 | AKP | %40,6 |
| Türkmen Köyü | 1 | 69 | %72,5 | AKP | %54,2 |
| Uzunçam Köyü | 1 | 179 | %82,1 | AKP | %48,9 |
| Yalı Mah. | 12 | 3.611 | %84,5 | CHP | %37,1 |
| Yarenler Köyü | 1 | 199 | %88,4 | AKP | %75,2 |
| Yemişen Köyü | 1 | 93 | %80,7 | AKP | %38,7 |
| Yenice Köyü | 1 | 111 | %89,2 | CHP | %33,3 |
| Yenigüler Köyü | 1 | 117 | %69,2 | AKP | %50,0 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 99 | %88,9 | AKP | %31,3 |
| Zaviye Köyü | 1 | 239 | %81,6 | AKP | %56,8 |
| Çamyayla Köyü | 1 | 82 | %85,4 | AKP | %42,4 |
| Çaybaşı Köyü | 1 | 106 | %80,2 | AKP | %41,0 |
| Çaylıoğlu Köyü | 1 | 159 | %83,0 | AKP | %47,2 |
| Çayiçi Mah. | 5 | 1.183 | %85,2 | AKP | %39,9 |
| Ömerdüz Köyü | 1 | 32 | %100,0 | AKP | %46,9 |
| Ünlüce Köyü | 1 | 107 | %83,2 | AKP | %39,1 |
| İnaltı Köyü | 1 | 99 | %82,8 | AKP | %38,2 |