%52,0
YEŞİL SOL PARTİ birinci
8.726 geçerli oy · katılım %84,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Eruh ilçesinde Milletvekili oylamasında YEŞİL SOL PARTİ %52,0 ile birinci; 8726 geçerli oy, katılım %84,8.
Kayıtlı seçmen 11.004 · Oy kullanan 9.335 (katılım %84,8) · Geçerli 8.726 · Geçersiz 609
Eruh Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 4.534 | %52,0 |
| AKP | 2.156 | %24,7 |
| CHP | 974 | %11,2 |
| MHP | 566 | %6,5 |
| İYİ | 113 | %1,3 |
| MEMLEKET | 82 | %0,9 |
| YRP | 59 | %0,7 |
| SOL | 38 | %0,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 33 | %0,4 |
| AB | 30 | %0,3 |
| BBP | 26 | %0,3 |
| ANAP | 19 | %0,2 |
| AP | 19 | %0,2 |
| HAK-PAR | 15 | %0,2 |
| HKP | 10 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 9 | %0,1 |
| Edip Eker (bağımsız) | 9 | %0,1 |
| MİLLET | 8 | %0,1 |
| TKP | 8 | %0,1 |
| TKH | 5 | %0,1 |
| VATAN | 5 | %0,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 4 | %0,1 |
| Fatih Bahattin Cantürk (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Eruh mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdiken Köyü | 1 | 77 | %88,3 | DEM | %75,8 |
| Akmeşe Köyü | 1 | 10 | %290,0 | MHP | %60,7 |
| Ballıkavak Köyü | 1 | 75 | %112,0 | DEM | %78,5 |
| Bayıryüzü Köyü | 1 | 41 | %131,7 | DEM | %57,1 |
| Bayramlı Köyü | 1 | 49 | %93,9 | DEM | %86,7 |
| Bağgöze Köyü | 1 | 369 | %74,0 | DEM | %73,8 |
| Bozatlı Köyü | 1 | 101 | %84,2 | DEM | %72,7 |
| Bozkuş Köyü | 1 | 90 | %85,6 | DEM | %42,7 |
| Budamış Köyü | 1 | 25 | %88,0 | DEM | %76,2 |
| Bölüklü Köyü | 1 | 14 | %121,4 | DEM | %75,0 |
| Bilgili Köyü | 1 | 180 | %88,9 | DEM | %63,7 |
| Bingöl Köyü | 1 | 15 | %140,0 | DEM | %75,0 |
| Cintepe Köyü | 1 | 326 | %85,0 | DEM | %47,0 |
| Dadaklı Köyü | 1 | 41 | %80,5 | DEM | %46,7 |
| Dalkorur Köyü | 1 | 72 | %88,9 | DEM | %71,7 |
| Dağdüşü Köyü | 1 | 274 | %80,7 | AKP | %57,9 |
| Demiremek Köyü | 1 | 103 | %106,8 | DEM | %56,0 |
| Dönerdöver Köyü | 1 | 69 | %88,4 | CHP | %42,1 |
| Dih Mah. | 5 | 1.496 | %76,0 | DEM | %47,4 |
| Dikboğaz Köyü | 2 | 465 | %69,0 | AKP | %63,2 |
| Ekinyolu Köyü | 1 | 117 | %89,7 | DEM | %68,6 |
| Erenkaya Köyü | 1 | 139 | %107,2 | DEM | %75,7 |
| Fatih Mah. | 6 | 2.017 | %80,8 | DEM | %45,7 |
| Gedikaşar Köyü | 1 | 82 | %95,1 | DEM | %63,4 |
| Gelenkardeş Köyü | 1 | 23 | %69,6 | DEM | %87,5 |
| Gölgelikonak Köyü | 1 | 44 | %90,9 | AKP | %47,5 |
| Gönülaldı Köyü | 1 | 54 | %225,9 | AKP | %44,8 |
| Görendoruk Köyü | 1 | 148 | %101,4 | DEM | %68,5 |
| Gülburnu Köyü | 1 | 48 | %91,7 | DEM | %97,7 |
| Karadayılar Köyü | 1 | 31 | %119,4 | DEM | %45,7 |
| Kavakgölü Köyü | 1 | 31 | %93,6 | DEM | %96,6 |
| Kaşıkyayla Köyü | 1 | 116 | %87,1 | DEM | %71,7 |
| Kekliktepe Köyü | 1 | 307 | %89,9 | DEM | %85,9 |
| Kılıçkaya Köyü | 1 | 37 | %97,3 | DEM | %77,1 |
| Kuşdalı Köyü | 1 | 110 | %99,1 | DEM | %70,4 |
| Okçular Köyü | 2 | 548 | %81,2 | AKP | %62,9 |
| Ortaklı Köyü | 1 | 18 | %166,7 | DEM | %53,3 |
| Oymakılıç Köyü | 1 | 30 | %100,0 | DEM | %73,3 |
| Payamlı Köyü | 1 | 116 | %93,1 | DEM | %62,9 |
| Salkımbağlar Köyü | 1 | 67 | %77,6 | AKP | %29,2 |
| Sarıgül Mah. | 5 | 1.651 | %74,9 | DEM | %67,3 |
| Savaşköy | 1 | 86 | %89,5 | DEM | %62,5 |
| Tünekpınar Köyü | 1 | 36 | %211,1 | AKP | %47,2 |
| Ufaca Köyü | 1 | 18 | %100,0 | DEM | %72,2 |
| Yanıkses Köyü | 1 | 76 | %138,2 | DEM | %56,1 |
| Yanılmaz Köyü | 1 | 36 | %100,0 | DEM | %77,1 |
| Yediyaprak Köyü | 1 | 63 | %117,5 | DEM | %67,7 |
| Yelkesen Köyü | 1 | 165 | %104,9 | DEM | %67,1 |
| Yerliçoban Köyü | 1 | 149 | %100,0 | DEM | %57,1 |
| Yeşilören Köyü | 1 | 30 | %120,0 | DEM | %71,4 |
| Yokuşlu Köyü | 1 | 134 | %76,9 | AKP | %70,0 |
| Çeltiksuyu Köyü | 1 | 114 | %83,3 | DEM | %58,2 |
| Çetinkol Köyü | 1 | 36 | %102,8 | CHP | %27,8 |
| Çırpılı Köyü | 1 | 95 | %84,2 | AKP | %36,4 |
| Çimencik Köyü | 1 | 32 | %84,4 | DEM | %61,5 |
| Çizmeli Köyü | 1 | 185 | %85,4 | MHP | %85,7 |
| Özlüpelit Köyü | 1 | 45 | %95,6 | DEM | %53,7 |
| Üzümlük Köyü | 1 | 78 | %83,3 | DEM | %90,3 |