%42,4
YEŞİL SOL PARTİ birinci
11.373 geçerli oy · katılım %79,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Baykan ilçesinde Milletvekili oylamasında YEŞİL SOL PARTİ %42,4 ile birinci; 11.373 geçerli oy, katılım %79,4.
Kayıtlı seçmen 15.126 · Oy kullanan 12.002 (katılım %79,4) · Geçerli 11.373 · Geçersiz 629
Baykan Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 4.819 | %42,4 |
| AKP | 4.388 | %38,6 |
| CHP | 847 | %7,5 |
| MHP | 587 | %5,2 |
| YRP | 174 | %1,5 |
| İYİ | 173 | %1,5 |
| SOL | 62 | %0,6 |
| MEMLEKET | 55 | %0,5 |
| BBP | 50 | %0,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 41 | %0,4 |
| HAK-PAR | 39 | %0,3 |
| AB | 29 | %0,3 |
| Edip Eker (bağımsız) | 23 | %0,2 |
| AP | 21 | %0,2 |
| ANAP | 14 | %0,1 |
| HKP | 12 | %0,1 |
| VATAN | 8 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 7 | %0,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 7 | %0,1 |
| Fatih Bahattin Cantürk (bağımsız) | 7 | %0,1 |
| TKP | 6 | %0,1 |
| MİLLET | 3 | %0,0 |
| TKH | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Baykan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adakale Köyü | 1 | 243 | %77,4 | AKP | %61,3 |
| Ardıçdalı Köyü | 1 | 57 | %75,4 | AKP | %45,2 |
| Atabağı-Merkez Mah. | 6 | 2.036 | %82,1 | DEM | %52,9 |
| Cefan Mah. | 1 | 136 | %79,4 | DEM | %47,1 |
| Dedebakırı Köyü | 1 | 176 | %79,6 | DEM | %70,5 |
| Demirışık Köyü | 1 | 186 | %78,0 | AKP | %85,2 |
| Derince Köyü | 1 | 112 | %68,8 | AKP | %54,9 |
| Dokuzçavuş Köyü | 1 | 32 | %125,0 | AKP | %36,1 |
| Dilektepe Köyü | 1 | 161 | %73,3 | DEM | %67,0 |
| Engin Köyü | 1 | 122 | %74,6 | DEM | %59,1 |
| Gümüşkaş Köyü | 1 | 164 | %81,7 | DEM | %65,6 |
| Günbuldu Köyü | 1 | 184 | %86,4 | AKP | %60,3 |
| Gündoğdu Köyü | 1 | 311 | %86,2 | AKP | %49,2 |
| Havel Mah. | 1 | 321 | %82,6 | DEM | %66,0 |
| Karakaya Köyü | 2 | 418 | %74,6 | DEM | %51,5 |
| Karşıyaka Mah. | 2 | 435 | %75,9 | DEM | %45,5 |
| Kasımlı Köyü | 1 | 239 | %86,6 | AKP | %79,8 |
| Meşelik Köyü | 1 | 162 | %88,3 | AKP | %70,5 |
| Narlıyurt Köyü | 1 | 135 | %66,7 | DEM | %40,2 |
| Obalı Köyü | 1 | 260 | %81,2 | AKP | %77,5 |
| Ormanpınar Köyü | 1 | 236 | %72,9 | AKP | %84,9 |
| Sarıdana Köyü | 1 | 88 | %96,6 | AKP | %83,5 |
| Sarısalkım Köyü | 1 | 270 | %73,3 | DEM | %63,9 |
| Tütenocak Köyü | 2 | 332 | %82,8 | DEM | %55,8 |
| Ulaştı Köyü | 1 | 307 | %79,8 | DEM | %45,3 |
| Veyselkarani-Atatürk Mah. | 5 | 1.845 | %73,4 | DEM | %59,2 |
| Veyselkarani-Çay Mah. | 3 | 948 | %81,2 | DEM | %46,3 |
| Veyselkarani-Şeyhosman Mah. | 3 | 978 | %81,9 | DEM | %41,2 |
| Yarımca Köyü | 1 | 324 | %72,8 | AKP | %55,9 |
| Yenidoğan Mah. | 5 | 1.668 | %79,4 | AKP | %41,9 |
| Yeşilçevre Köyü | 1 | 103 | %88,4 | DEM | %45,4 |
| Çamtaşı Köyü | 1 | 272 | %82,7 | AKP | %83,2 |
| Çaykaya Köyü | 1 | 117 | %87,2 | DEM | %48,0 |
| Çelikli Köyü | 1 | 205 | %81,0 | DEM | %57,2 |
| Çevrimtepe Köyü | 1 | 124 | %87,9 | DEM | %76,4 |
| Çukurca Köyü | 1 | 188 | %88,8 | AKP | %66,3 |
| Ünlüce Köyü | 1 | 126 | %74,6 | AKP | %57,8 |
| İkizler Köyü | 1 | 83 | %79,5 | AKP | %44,4 |
| İnönü Mah. | 3 | 1.022 | %76,5 | DEM | %43,9 |