%37,8
YEŞİL SOL PARTİ birinci
40.768 geçerli oy · katılım %83,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ceylanpınar ilçesinde Milletvekili oylamasında YEŞİL SOL PARTİ %37,8 ile birinci; 40.768 geçerli oy, katılım %83,0.
Kayıtlı seçmen 51.482 · Oy kullanan 42.743 (katılım %83,0) · Geçerli 40.768 · Geçersiz 1.975
Ceylanpınar Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 15.393 | %37,8 |
| AKP | 11.588 | %28,4 |
| MHP | 4.983 | %12,2 |
| CHP | 3.076 | %7,6 |
| Ömer Uçar (bağımsız) | 1.316 | %3,2 |
| Abdulkerim Koç (bağımsız) | 1.002 | %2,5 |
| YRP | 953 | %2,3 |
| İYİ | 830 | %2,0 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 281 | %0,7 |
| Fatih Mehmet Bucak (bağımsız) | 253 | %0,6 |
| BBP | 232 | %0,6 |
| SOL | 207 | %0,5 |
| MEMLEKET | 134 | %0,3 |
| Mustafa Hakkı Bucak (bağımsız) | 107 | %0,3 |
| TKP | 66 | %0,2 |
| AB | 48 | %0,1 |
| ANAP | 42 | %0,1 |
| Abdulkadir Aslantaş (bağımsız) | 40 | %0,1 |
| MİLLET | 34 | %0,1 |
| HAK-PAR | 31 | %0,1 |
| GBP | 28 | %0,1 |
| VATAN | 24 | %0,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 23 | %0,1 |
| TKH | 19 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 14 | %0,0 |
| Levent Yenilmez (bağımsız) | 14 | %0,0 |
| HKP | 12 | %0,0 |
| Müslüm Murat Sarıbaşak (bağımsız) | 10 | %0,0 |
| Fahriye Yonca Ayas (bağımsız) | 6 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ceylanpınar mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 15 Temmuz Mah. | 17 | 6.281 | %83,7 | DEM | %46,3 |
| Adnan Menderes Mah. | 4 | 1.413 | %85,8 | DEM | %58,9 |
| Akbulut Mah. | 1 | 368 | %87,5 | CHP | %33,8 |
| Aktepe Mah. | 2 | 720 | %83,1 | AKP | %53,2 |
| Alaca Mah. | 1 | 177 | %78,5 | DEM | %96,4 |
| Altınköy Mah. | 1 | 152 | %90,8 | DEM | %58,2 |
| Avcılı Mah. | 2 | 532 | %77,4 | DEM | %64,1 |
| Aydın Mah. | 1 | 129 | %84,5 | DEM | %89,6 |
| Aydoğdu Mah. | 2 | 599 | %78,3 | MHP | %25,8 |
| Aşağıdoruklu Mah. | 2 | 529 | %90,0 | MHP | %13,3 |
| Aşağıdurmuş Mah. | 2 | 541 | %86,0 | MHP | %44,0 |
| Aşağıkarataş Mah. | 2 | 466 | %88,2 | AKP | %69,2 |
| Bahçelievler Mah. | 10 | 3.635 | %78,9 | DEM | %34,9 |
| Boğalı Mah. | 1 | 250 | %80,8 | DEM | %90,1 |
| Büyükyenice Mah. | 3 | 788 | %71,5 | AKP | %37,7 |
| Büyükyıldız Mah. | 2 | 472 | %76,3 | AKP | %87,3 |
| Büyükçaylı Mah. | 6 | 1.488 | %78,3 | AKP | %60,9 |
| Ceylan Mah. | 2 | 470 | %84,7 | MHP | %44,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.462 | %82,3 | DEM | %59,8 |
| Damlacık Mah. | 3 | 568 | %84,9 | DEM | %60,8 |
| Düzova Mah. | 4 | 1.221 | %84,7 | DEM | %78,0 |
| Dikili Mah. | 1 | 377 | %88,6 | CHP | %48,1 |
| Ensar Mah. | 11 | 3.985 | %82,0 | AKP | %28,8 |
| Fatih Sultan Mehmet Mah. | 6 | 1.942 | %85,7 | DEM | %39,8 |
| Gellegöç Mah. | 1 | 328 | %88,1 | AKP | %70,6 |
| Gültepe Mah. | 1 | 142 | %88,0 | DEM | %91,2 |
| Gümüş Mah. | 2 | 653 | %83,0 | AKP | %28,5 |
| Han Mah. | 1 | 250 | %86,8 | DEM | %42,5 |
| Işıklar Mah. | 2 | 502 | %81,9 | DEM | %44,5 |
| Maden Mah. | 2 | 404 | %88,1 | MHP | %32,1 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 3 | 1.124 | %83,3 | DEM | %69,3 |
| Mevlana Mah. | 3 | 915 | %79,0 | DEM | %37,5 |
| Muratlı Mah. | 5 | 1.497 | %91,4 | AKP | %50,4 |
| Saraççeşme Mah. | 3 | 994 | %84,2 | DEM | %54,9 |
| Selahaddin Eyyübi Mah. | 6 | 2.042 | %83,0 | DEM | %66,0 |
| Seydo Atilla Mah. | 7 | 2.296 | %81,3 | DEM | %44,3 |
| Sufra Mah. | 2 | 538 | %92,8 | AKP | %95,4 |
| Tekinler Mah. | 1 | 189 | %83,1 | DEM | %67,3 |
| Turgut Özal Mah. | 4 | 1.507 | %84,1 | DEM | %55,5 |
| Ulucami Mah. | 5 | 1.539 | %87,1 | AKP | %31,7 |
| Yalçınkaya Mah. | 2 | 483 | %93,0 | DEM | %88,5 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 182 | %86,8 | DEM | %52,3 |
| Yenişehir Mah. | 7 | 2.515 | %75,4 | AKP | %39,3 |
| Yeşiltepe Mah. | 2 | 555 | %87,8 | DEM | %64,9 |
| Yoncalı Mah. | 1 | 146 | %88,4 | CHP | %57,9 |
| Yukarıdoruklu Mah. | 1 | 175 | %90,3 | DEM | %73,9 |
| Yukarıdurmuş Mah. | 3 | 781 | %85,0 | MHP | %31,7 |
| Yukarıesence Mah. | 1 | 122 | %94,3 | CHP | %78,3 |
| Yukarıkarataş Mah. | 2 | 466 | %81,6 | AKP | %60,4 |
| Yukarıtaşlıdere Mah. | 1 | 231 | %89,6 | DEM | %43,2 |
| Yüksektepe Mah. | 1 | 286 | %88,1 | AKP | %44,5 |
| Özbek Mah. | 3 | 1.055 | %80,4 | AKP | %63,2 |