Salıpazarı · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiSalıpazarı ilçesi
%51,8
AK PARTİ birinci
13.689 geçerli oy · katılım %90,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Salıpazarı ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %51,8 ile birinci; 13.689 geçerli oy, katılım %90,4.
Salıpazarı
Kayıtlı seçmen 15.619 · Oy kullanan 14.121 (katılım %90,4) · Geçerli 13.689 · Geçersiz 432
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 7.094 | %51,8 |
| MHP | 2.276 | %16,6 |
| CHP | 1.668 | %12,2 |
| İYİ | 1.029 | %7,5 |
| YRP | 763 | %5,6 |
| BBP | 162 | %1,2 |
| ZAFER | 162 | %1,2 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 138 | %1,0 |
| MEMLEKET | 122 | %0,9 |
| ANAP | 54 | %0,4 |
| AB | 27 | %0,2 |
| HAK-PAR | 25 | %0,2 |
| TİP | 25 | %0,2 |
| HKP | 22 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 21 | %0,2 |
| DEM | 17 | %0,1 |
| VATAN | 16 | %0,1 |
| TKP | 15 | %0,1 |
| GBP | 12 | %0,1 |
| MİLLET | 11 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 11 | %0,1 |
| Gökhan Cıgalı (bağımsız) | 8 | %0,1 |
| SOL | 3 | %0,0 |
| TKH | 2 | %0,0 |
| Mustafa Çoban (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
| Serhat Köroğlu (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Murat Emir (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Ahmet Uzun (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alan Mah. | 1 | 363 | %88,4 | AKP | %60,5 |
| Alanyaykın Mah. | 2 | 428 | %91,6 | AKP | %56,6 |
| Albak Mah. | 1 | 162 | %88,3 | AKP | %56,1 |
| Avut Mah. | 3 | 942 | %93,5 | CHP | %89,5 |
| Bereket Mah. | 3 | 833 | %88,4 | AKP | %43,0 |
| Biçme Mah. | 1 | 230 | %90,0 | AKP | %60,7 |
| Cevizli Mah. | 1 | 319 | %84,6 | AKP | %52,5 |
| Düzköy Mah. | 1 | 192 | %91,7 | AKP | %56,0 |
| Dikencik Mah. | 1 | 269 | %90,3 | AKP | %57,3 |
| Esatçiftliği Mah. | 2 | 509 | %88,2 | AKP | %59,5 |
| Fatsalılar Mah. | 1 | 215 | %90,2 | AKP | %59,3 |
| Fındıklı Mah. | 1 | 234 | %85,9 | AKP | %68,7 |
| Fidancık Mah. | 1 | 80 | %88,8 | YRP | %43,7 |
| Gökçebaşı Mah. | 1 | 128 | %80,5 | AKP | %68,4 |
| Gökçeli Mah. | 2 | 549 | %92,0 | AKP | %45,4 |
| Güzelvatan Mah. | 1 | 114 | %90,4 | AKP | %62,2 |
| Kalfalı Mah. | 1 | 301 | %93,7 | AKP | %40,1 |
| Karacalar Mah. | 1 | 140 | %96,4 | AKP | %45,9 |
| Karacaören Mah. | 1 | 243 | %88,9 | AKP | %57,4 |
| Karadere Mah. | 1 | 119 | %95,0 | AKP | %53,1 |
| Karaman Mah. | 1 | 323 | %93,5 | AKP | %74,8 |
| Karayonca Mah. | 1 | 315 | %83,5 | AKP | %53,1 |
| Kırgıl Mah. | 2 | 399 | %91,7 | AKP | %75,9 |
| Kızılot Mah. | 1 | 232 | %85,8 | AKP | %70,6 |
| Kocalar Mah. | 1 | 277 | %90,6 | AKP | %45,2 |
| Konakören Mah. | 2 | 453 | %88,7 | AKP | %65,8 |
| Kuşcuğaz Mah. | 1 | 162 | %91,4 | MHP | %72,1 |
| Merkez Kocalar Mah. | 1 | 330 | %91,8 | AKP | %47,6 |
| Mumlu Mah. | 1 | 120 | %89,2 | AKP | %59,4 |
| Muslubey Mah. | 2 | 390 | %93,6 | AKP | %47,7 |
| Orta Mah. | 3 | 1.056 | %90,1 | AKP | %49,8 |
| Sarıhasan Mah. | 1 | 307 | %89,9 | MHP | %42,4 |
| Suluca Mah. | 1 | 241 | %88,8 | AKP | %40,4 |
| Tacalan Mah. | 1 | 297 | %88,6 | AKP | %57,6 |
| Tahnal Mah. | 2 | 579 | %88,8 | AKP | %56,9 |
| Tepealtı Mah. | 1 | 255 | %89,4 | AKP | %55,7 |
| Yavaşbey Mah. | 3 | 891 | %93,2 | AKP | %55,7 |
| Yayla Mah. | 2 | 426 | %92,0 | AKP | %65,1 |
| Yeni Mah. | 3 | 796 | %91,2 | AKP | %53,3 |
| Yenidoğan Mah. | 1 | 183 | %91,8 | AKP | %58,8 |
| Yeşil Mah. | 1 | 303 | %89,1 | AKP | %59,6 |
| Yukarıkestanepınar Mah. | 1 | 260 | %93,1 | AKP | %74,4 |
| Çağlayan Mah. | 1 | 298 | %90,6 | AKP | %71,8 |
| Çiçekli Mah. | 1 | 356 | %92,7 | AKP | %59,4 |