%33,2
AK PARTİ birinci
11.514 geçerli oy · katılım %89,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ladik ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %33,2 ile birinci; 11.514 geçerli oy, katılım %89,0.
Kayıtlı seçmen 13.306 · Oy kullanan 11.840 (katılım %89,0) · Geçerli 11.514 · Geçersiz 326
Ladik Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 3.819 | %33,2 |
| MHP | 3.750 | %32,6 |
| CHP | 1.913 | %16,6 |
| İYİ | 1.007 | %8,8 |
| YRP | 305 | %2,7 |
| ZAFER | 157 | %1,4 |
| BBP | 140 | %1,2 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 125 | %1,1 |
| MEMLEKET | 54 | %0,5 |
| TİP | 47 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 31 | %0,3 |
| ANAP | 29 | %0,3 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 17 | %0,2 |
| DEM | 16 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 15 | %0,1 |
| AB | 14 | %0,1 |
| MİLLET | 11 | %0,1 |
| HAK-PAR | 11 | %0,1 |
| VATAN | 10 | %0,1 |
| HKP | 9 | %0,1 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 9 | %0,1 |
| GBP | 7 | %0,1 |
| SOL | 5 | %0,0 |
| TKP | 4 | %0,0 |
| Murat Emir (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| Mustafa Çoban (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| TKH | 1 | %0,0 |
| Serhat Köroğlu (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Gökhan Cıgalı (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ladik mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmetsaray Mah. | 1 | 322 | %88,8 | MHP | %42,4 |
| Akpınar Mah. | 4 | 1.148 | %89,6 | MHP | %35,3 |
| Aktaş Mah. | 1 | 103 | %89,3 | MHP | %38,6 |
| Akyar Mah. | 1 | 158 | %96,2 | CHP | %80,4 |
| Alayurt Mah. | 1 | 79 | %91,1 | MHP | %66,7 |
| Alıçlı Mah. | 1 | 28 | %96,4 | MHP | %33,3 |
| Arslantaş Mah. | 1 | 14 | %128,6 | AKP | %58,8 |
| Ayvalı Mah. | 1 | 196 | %90,8 | AKP | %36,1 |
| Ayvalısokağı Mah. | 1 | 98 | %96,9 | AKP | %42,1 |
| Ağcakaya Mah. | 1 | 220 | %89,1 | CHP | %32,4 |
| Aşağıgölyazı Mah. | 1 | 112 | %92,9 | AKP | %73,3 |
| Bahşi Mah. | 5 | 1.837 | %85,3 | MHP | %37,7 |
| Başlamış Mah. | 1 | 121 | %93,4 | MHP | %45,1 |
| Bolat Mah. | 1 | 274 | %90,9 | AKP | %76,5 |
| Budakdere Mah. | 1 | 127 | %93,7 | CHP | %91,2 |
| Büyükalan Mah. | 1 | 42 | %95,2 | CHP | %42,1 |
| Büyükkızoğlu Mah. | 1 | 199 | %83,4 | AKP | %41,3 |
| Cüce Mah. | 1 | 86 | %82,6 | AKP | %35,3 |
| Daldere Mah. | 1 | 100 | %95,0 | MHP | %59,8 |
| Deliahmetoğlu Mah. | 1 | 162 | %93,8 | AKP | %62,9 |
| Derinöz Mah. | 1 | 29 | %100,0 | CHP | %75,9 |
| Doğankaş Mah. | 1 | 120 | %83,3 | AKP | %65,7 |
| Eynekaraca Mah. | 1 | 47 | %95,7 | CHP | %62,2 |
| Günkoru Mah. | 1 | 230 | %92,2 | AKP | %43,5 |
| Gürün Mah. | 1 | 44 | %93,2 | MHP | %52,5 |
| Güvenli Mah. | 1 | 67 | %100,0 | AKP | %59,7 |
| Hacıalipınar Mah. | 2 | 409 | %87,0 | MHP | %36,4 |
| Hamamayağı Mah. | 1 | 31 | %100,0 | MHP | %32,3 |
| Hamitköy Mah. | 1 | 181 | %87,3 | AKP | %68,6 |
| Hasırcı Mah. | 1 | 149 | %89,9 | CHP | %40,2 |
| Hızarbaşı Mah. | 1 | 26 | %96,2 | AKP | %58,3 |
| Kabacagöz Mah. | 1 | 129 | %89,9 | AKP | %36,0 |
| Karaabdal Mah. | 1 | 145 | %85,5 | MHP | %44,6 |
| Kıranboğaz Mah. | 1 | 111 | %89,2 | AKP | %39,8 |
| Kızılsini Mah. | 1 | 44 | %111,4 | MHP | %57,5 |
| Koğa Mah. | 2 | 742 | %86,0 | MHP | %33,9 |
| Kuyucak Mah. | 1 | 64 | %101,6 | CHP | %80,0 |
| Köseoğlu Mah. | 1 | 39 | %97,4 | CHP | %75,7 |
| Küpecik Mah. | 1 | 222 | %89,6 | MHP | %43,0 |
| Küçükkızoğlu Mah. | 1 | 121 | %86,0 | AKP | %51,5 |
| Kirazpınar Mah. | 1 | 46 | %93,5 | CHP | %80,0 |
| Mazlumoğlu Mah. | 1 | 112 | %81,3 | MHP | %29,1 |
| Meşepınarı Mah. | 1 | 66 | %98,5 | CHP | %78,5 |
| Nusratlı Mah. | 1 | 85 | %83,5 | AKP | %37,5 |
| Oymapınar Mah. | 1 | 105 | %98,1 | CHP | %87,3 |
| Salur Mah. | 2 | 492 | %83,5 | AKP | %32,4 |
| Sanayi Mah. | 2 | 581 | %86,6 | AKP | %38,4 |
| Saray Mah. | 1 | 282 | %87,6 | MHP | %36,2 |
| Sarıgazel Mah. | 1 | 58 | %100,0 | CHP | %77,6 |
| Sarıksızoğlu Mah. | 1 | 22 | %100,0 | AKP | %40,0 |
| Soğanlı Mah. | 1 | 76 | %92,1 | AKP | %37,1 |
| Söğütlü Mah. | 1 | 44 | %104,6 | CHP | %82,6 |
| Tatlıcak Mah. | 1 | 209 | %94,3 | MHP | %39,1 |
| Teberoğlu Mah. | 1 | 114 | %86,0 | AKP | %43,3 |
| Tüfekçidere Mah. | 1 | 202 | %91,6 | MHP | %62,8 |
| Yenicami Mah. | 2 | 476 | %90,6 | MHP | %34,9 |
| Yukarıgölyazı Mah. | 1 | 49 | %89,8 | AKP | %58,1 |
| Yumaklı Mah. | 1 | 73 | %80,8 | AKP | %53,6 |
| Yuvacık Mah. | 1 | 67 | %86,6 | AKP | %44,4 |
| Çadırkaya Mah. | 1 | 164 | %92,1 | MHP | %87,3 |
| Çakırgümüş Mah. | 1 | 133 | %94,0 | AKP | %75,6 |
| Çamlıköy Mah. | 1 | 68 | %102,9 | CHP | %73,9 |
| İbi Mah. | 2 | 394 | %87,8 | MHP | %51,8 |
| İsasofta Mah. | 1 | 63 | %79,4 | MHP | %46,9 |
| İskaniye Mah. | 1 | 99 | %93,9 | MHP | %37,6 |
| Şehreküstü Mah. | 2 | 599 | %90,5 | MHP | %33,3 |
| Şıhlı Mah. | 1 | 251 | %84,1 | AKP | %34,0 |