Atakum · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiAtakum ilçesi
%32,8
CHP birinci
152.007 geçerli oy · katılım %90,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Atakum ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %32,8 ile birinci; 152.007 geçerli oy, katılım %90,5.
Atakum
Kayıtlı seçmen 170.898 · Oy kullanan 154.705 (katılım %90,5) · Geçerli 152.007 · Geçersiz 2.698
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 49.882 | %32,8 |
| AKP | 43.659 | %28,7 |
| İYİ | 25.074 | %16,5 |
| MHP | 15.206 | %10,0 |
| ZAFER | 4.726 | %3,1 |
| YRP | 4.314 | %2,8 |
| MEMLEKET | 2.065 | %1,4 |
| TİP | 2.037 | %1,3 |
| BBP | 1.239 | %0,8 |
| DEM | 831 | %0,6 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 611 | %0,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 563 | %0,4 |
| ANAP | 296 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 272 | %0,2 |
| TKP | 223 | %0,2 |
| AB | 150 | %0,1 |
| MİLLET | 146 | %0,1 |
| Murat Emir (bağımsız) | 131 | %0,1 |
| Gökhan Cıgalı (bağımsız) | 102 | %0,1 |
| SOL | 85 | %0,1 |
| VATAN | 84 | %0,1 |
| HKP | 67 | %0,0 |
| GBP | 54 | %0,0 |
| HAK-PAR | 53 | %0,0 |
| Mustafa Çoban (bağımsız) | 47 | %0,0 |
| TKH | 42 | %0,0 |
| Serhat Köroğlu (bağımsız) | 33 | %0,0 |
| Ahmet Uzun (bağımsız) | 8 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 5 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akalan Mah. | 1 | 346 | %114,2 | AKP | %68,4 |
| Aksu Mah. | 1 | 318 | %87,7 | AKP | %54,9 |
| Alanlı Mah. | 7 | 2.365 | %90,4 | AKP | %32,9 |
| Aslandamı Mah. | 1 | 129 | %97,7 | AKP | %54,9 |
| Atatepe Mah. | 7 | 2.527 | %92,9 | AKP | %30,9 |
| Ayvalı Mah. | 1 | 50 | %102,0 | AKP | %62,5 |
| Balaç Mah. | 7 | 2.298 | %90,0 | AKP | %32,3 |
| Beypınar Mah. | 3 | 688 | %92,9 | AKP | %40,8 |
| Büyükkolpınar Mah. | 6 | 2.230 | %92,4 | CHP | %32,2 |
| Büyükoyumca Mah. | 11 | 4.045 | %91,0 | CHP | %35,8 |
| Camii Mah. | 4 | 1.171 | %92,6 | AKP | %47,7 |
| Cumhurıyet Mah. | 54 | 20.042 | %89,4 | CHP | %35,9 |
| Denizevleri Mah. | 7 | 2.471 | %87,8 | CHP | %44,7 |
| Elmaçukuru Mah. | 1 | 268 | %93,3 | AKP | %56,7 |
| Erikli Mah. | 1 | 342 | %89,5 | AKP | %74,0 |
| Esenevler Mah. | 40 | 15.109 | %90,8 | CHP | %33,2 |
| Güneyköy Mah. | 1 | 146 | %96,6 | AKP | %63,3 |
| Güzelyalı Mah. | 8 | 2.688 | %89,1 | CHP | %50,2 |
| Güzelyurt Mah. | 4 | 1.304 | %90,6 | AKP | %52,5 |
| Kabadüz Mah. | 1 | 257 | %94,2 | AKP | %62,7 |
| Kamalı Mah. | 2 | 728 | %92,7 | AKP | %56,2 |
| Karakavuk Mah. | 1 | 351 | %92,6 | AKP | %62,3 |
| Karaoyumca Mah. | 1 | 290 | %92,4 | AKP | %48,6 |
| Kasnakçımermer Mah. | 1 | 219 | %90,0 | AKP | %66,9 |
| Kayagüney Mah. | 2 | 444 | %88,1 | AKP | %61,4 |
| Kesili Mah. | 1 | 139 | %97,8 | AKP | %51,2 |
| Kulacadağ Mah. | 1 | 360 | %94,4 | AKP | %53,1 |
| Kurugökçe Mah. | 2 | 517 | %93,0 | AKP | %63,3 |
| Körfez Mah. | 27 | 10.076 | %86,4 | CHP | %36,3 |
| Köseli Mah. | 1 | 200 | %91,5 | AKP | %50,6 |
| Küçükkolpınar Mah. | 17 | 6.263 | %91,9 | CHP | %33,6 |
| Mevlana Mah. | 34 | 12.790 | %91,1 | CHP | %34,1 |
| Meyvalı Mah. | 2 | 383 | %92,4 | AKP | %62,4 |
| Mimarsinan Mah. | 42 | 15.593 | %90,5 | CHP | %38,8 |
| Sarayköy Mah. | 1 | 200 | %94,0 | AKP | %51,7 |
| Sarıışık Mah. | 1 | 267 | %96,3 | AKP | %53,9 |
| Sarıtaş Mah. | 1 | 276 | %90,6 | AKP | %42,3 |
| Sarıyusuf Mah. | 1 | 93 | %101,1 | AKP | %54,4 |
| Taflan Merkez Mah. | 2 | 721 | %92,2 | AKP | %52,2 |
| Yalı Mah. | 2 | 680 | %94,1 | AKP | %40,2 |
| Yenimahalle Mah. | 110 | 41.330 | %90,6 | CHP | %33,2 |
| Yeşildere Mah. | 7 | 2.660 | %91,2 | CHP | %33,1 |
| Yeşiltepe Mah. | 1 | 306 | %89,9 | AKP | %67,9 |
| Yeşilyurt Mah. | 4 | 1.390 | %91,7 | AKP | %42,9 |
| Yukarıaksu Mah. | 1 | 212 | %92,5 | AKP | %50,0 |
| Çakırlar Mah. | 1 | 339 | %94,4 | AKP | %52,7 |
| Çakırlar Yalı Mah. | 7 | 2.359 | %92,5 | AKP | %35,3 |
| Çamlıyazı Mah. | 1 | 270 | %93,0 | AKP | %48,7 |
| Çatmaoluk Mah. | 1 | 224 | %95,5 | AKP | %61,3 |
| Çobanlı Mah. | 5 | 1.682 | %91,5 | CHP | %38,9 |
| Çobanözü Mah. | 1 | 218 | %97,3 | AKP | %48,7 |
| Özören Mah. | 1 | 325 | %88,6 | AKP | %51,3 |
| İncesu Mah. | 2 | 458 | %96,1 | AKP | %53,6 |
| İncesu Yalı Mah. | 4 | 1.398 | %86,8 | CHP | %33,6 |
| İstiklal Mah. | 22 | 8.283 | %91,0 | CHP | %30,8 |
| Şenyurt Mah. | 1 | 60 | %100,0 | AKP | %58,2 |