Sapanca · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiSapanca ilçesi
%42,6
AK PARTİ birinci
29.942 geçerli oy · katılım %92,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sapanca ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %42,6 ile birinci; 29.942 geçerli oy, katılım %92,4.
Sapanca
Kayıtlı seçmen 32.977 · Oy kullanan 30.474 (katılım %92,4) · Geçerli 29.942 · Geçersiz 532
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 12.744 | %42,6 |
| CHP | 6.939 | %23,2 |
| MHP | 2.863 | %9,6 |
| İYİ | 2.849 | %9,5 |
| YRP | 1.860 | %6,2 |
| ZAFER | 651 | %2,2 |
| DEM | 604 | %2,0 |
| BBP | 359 | %1,2 |
| MEMLEKET | 250 | %0,8 |
| TİP | 225 | %0,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 191 | %0,6 |
| GENÇPARTİ | 100 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 79 | %0,3 |
| AP | 73 | %0,2 |
| VATAN | 29 | %0,1 |
| MİLLET | 25 | %0,1 |
| AB | 23 | %0,1 |
| TKP | 22 | %0,1 |
| SOL | 11 | %0,0 |
| HKP | 11 | %0,0 |
| HAK-PAR | 10 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 10 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 6 | %0,0 |
| YP | 3 | %0,0 |
| TKH | 2 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçay Mah. | 2 | 570 | %97,2 | AKP | %52,3 |
| Balkaya Mah. | 1 | 66 | %95,5 | AKP | %43,6 |
| Camicedit Mah. | 3 | 1.000 | %91,5 | AKP | %44,0 |
| Fevziye Mah. | 1 | 184 | %98,4 | CHP | %38,0 |
| Gazipaşa Mah. | 15 | 5.460 | %91,0 | AKP | %46,1 |
| Göl Mah. | 9 | 3.293 | %92,1 | AKP | %40,0 |
| Güldibi Mah. | 7 | 2.325 | %93,6 | AKP | %55,1 |
| Hacımercan Mah. | 2 | 653 | %93,6 | CHP | %34,0 |
| Kırkpınar Hasanpaşa Mah. | 4 | 1.460 | %93,1 | AKP | %33,7 |
| Kırkpınar Soğuksu Mah. | 4 | 1.455 | %93,5 | CHP | %50,7 |
| Kırkpınar Tepebaşı Mah. | 4 | 1.173 | %93,3 | AKP | %42,3 |
| Kurtköy Dibektaş Mah. | 1 | 267 | %89,1 | AKP | %55,6 |
| Kurtköy Fatih Mah. | 2 | 623 | %94,1 | AKP | %57,8 |
| Kurtköy Yavuzselim Mah. | 3 | 1.006 | %94,3 | AKP | %41,3 |
| Kuruçeşme Mah. | 1 | 174 | %98,9 | AKP | %40,4 |
| Mahmudiye Mah. | 2 | 423 | %92,0 | AKP | %57,8 |
| Memnuniye Mah. | 1 | 203 | %93,1 | AKP | %55,4 |
| Muradiye Mah. | 1 | 73 | %100,0 | AKP | %52,8 |
| Nailiye Mah. | 1 | 69 | %102,9 | AKP | %47,8 |
| Rüstempaşa Mah. | 14 | 4.817 | %91,2 | AKP | %39,1 |
| Uzunkum Mah. | 1 | 322 | %92,6 | AKP | %44,4 |
| Yanık Mah. | 3 | 922 | %93,6 | AKP | %36,2 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.445 | %94,2 | AKP | %51,1 |
| Çayiçi Mah. | 12 | 4.232 | %90,5 | AKP | %39,3 |
| Ünlüce Mah. | 1 | 245 | %96,3 | AKP | %37,1 |
| İkramiye Mah. | 1 | 108 | %98,2 | AKP | %60,4 |
| İlmiye Mah. | 1 | 96 | %101,0 | AKP | %57,3 |
| İstanbuldere Mah. | 1 | 88 | %101,1 | AKP | %53,4 |
| Şükriye Mah. | 1 | 225 | %96,9 | AKP | %58,9 |