Arifiye · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiArifiye ilçesi
%48,0
AK PARTİ birinci
31.623 geçerli oy · katılım %92,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Arifiye ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %48,0 ile birinci; 31.623 geçerli oy, katılım %92,1.
Arifiye
Kayıtlı seçmen 34.994 · Oy kullanan 32.244 (katılım %92,1) · Geçerli 31.623 · Geçersiz 621
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 15.180 | %48,0 |
| CHP | 4.246 | %13,4 |
| MHP | 3.531 | %11,2 |
| İYİ | 2.659 | %8,4 |
| YRP | 2.211 | %7,0 |
| DEM | 1.316 | %4,2 |
| ZAFER | 832 | %2,6 |
| BBP | 391 | %1,2 |
| MEMLEKET | 310 | %1,0 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 246 | %0,8 |
| TİP | 190 | %0,6 |
| GENÇPARTİ | 154 | %0,5 |
| AP | 111 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 64 | %0,2 |
| VATAN | 37 | %0,1 |
| AB | 30 | %0,1 |
| MİLLET | 26 | %0,1 |
| HAK-PAR | 19 | %0,1 |
| SOL | 17 | %0,1 |
| TKP | 14 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 12 | %0,0 |
| HKP | 11 | %0,0 |
| YP | 6 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 4 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 4 | %0,0 |
| TKH | 2 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adliye Mah. | 3 | 782 | %90,7 | AKP | %42,0 |
| Ahmediye Mah. | 2 | 460 | %96,5 | AKP | %48,0 |
| Arifbey Mah. | 26 | 9.472 | %91,3 | AKP | %43,3 |
| Aşağı Kirazca Mah. | 3 | 924 | %91,1 | AKP | %50,2 |
| Boğazköy Mah. | 1 | 189 | %91,0 | CHP | %37,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.579 | %93,6 | AKP | %63,5 |
| Fatih Mah. | 14 | 4.978 | %93,4 | AKP | %49,8 |
| Hacıköy Mah. | 2 | 429 | %95,1 | AKP | %53,0 |
| Hanlı Merkez Mah. | 5 | 1.524 | %92,8 | AKP | %47,9 |
| Hanlı Sakarya Mah. | 2 | 652 | %80,2 | AKP | %53,2 |
| Hanlıköy Mah. | 5 | 1.702 | %91,6 | AKP | %44,0 |
| Karaaptiler Mah. | 3 | 881 | %94,9 | AKP | %44,4 |
| Karaçomaklar Mah. | 1 | 139 | %99,3 | AKP | %52,2 |
| Kemaliye Mah. | 3 | 790 | %94,7 | AKP | %55,0 |
| Kışlaçay Mah. | 1 | 242 | %90,1 | AKP | %33,6 |
| Kumbaşı Mah. | 1 | 111 | %98,2 | AKP | %51,4 |
| Kirazca Mah. | 2 | 478 | %94,4 | AKP | %48,8 |
| Mollaköy Mah. | 1 | 329 | %93,9 | AKP | %57,5 |
| Neviye Mah. | 15 | 5.617 | %91,3 | AKP | %47,7 |
| Semerciler Mah. | 1 | 149 | %94,0 | AKP | %51,8 |
| Türkçaybaşı Mah. | 1 | 189 | %94,7 | AKP | %57,5 |
| Yukarıkirazca Mah. | 5 | 1.706 | %92,4 | AKP | %43,3 |
| Çaybaşı Fuadiye Mah. | 2 | 428 | %95,1 | AKP | %59,6 |
| Çınardibi Mah. | 1 | 244 | %89,3 | AKP | %47,9 |