%52,7
AK PARTİ birinci
99.247 geçerli oy · katılım %89,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Rize Merkez ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %52,7 ile birinci; 99.247 geçerli oy, katılım %89,9.
Kayıtlı seçmen 112.457 · Oy kullanan 101.129 (katılım %89,9) · Geçerli 99.247 · Geçersiz 1.882
Rize Merkez Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 52.255 | %52,7 |
| CHP | 18.859 | %19,0 |
| MHP | 13.960 | %14,1 |
| YRP | 6.520 | %6,6 |
| BBP | 2.026 | %2,0 |
| ZAFER | 2.022 | %2,0 |
| MEMLEKET | 1.133 | %1,1 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 522 | %0,5 |
| ANAP | 480 | %0,5 |
| AP | 316 | %0,3 |
| TİP | 294 | %0,3 |
| DEM | 202 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 138 | %0,1 |
| MİLLET | 106 | %0,1 |
| HAK-PAR | 95 | %0,1 |
| VATAN | 63 | %0,1 |
| TKP | 52 | %0,1 |
| GBP | 48 | %0,1 |
| HKP | 45 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 45 | %0,1 |
| SOL | 20 | %0,0 |
| TKH | 17 | %0,0 |
| YP | 14 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 8 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 6 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Rize Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akarsu Köyü | 1 | 249 | %94,4 | AKP | %73,4 |
| Akpınar Köyü | 2 | 684 | %90,4 | AKP | %54,7 |
| Aktaş Köyü | 1 | 116 | %93,1 | AKP | %60,4 |
| Alipaşa Mah. | 2 | 702 | %88,9 | AKP | %37,2 |
| Ambarlık Köyü | 3 | 1.046 | %95,6 | AKP | %68,0 |
| Atmeydanı Mah. | 10 | 3.634 | %90,7 | AKP | %52,4 |
| Ayane Köyü | 1 | 137 | %96,4 | AKP | %56,5 |
| Azaklıhoca Köyü | 2 | 415 | %86,3 | AKP | %57,0 |
| Balıkçılar Köyü | 1 | 365 | %86,3 | CHP | %40,0 |
| Balsu Mah. | 1 | 256 | %92,2 | AKP | %60,1 |
| Bağdatlı Mah. | 6 | 2.073 | %90,8 | AKP | %50,2 |
| Beştepe Köyü | 1 | 157 | %87,9 | AKP | %55,1 |
| Bıldırcınköy | 1 | 243 | %89,3 | AKP | %53,6 |
| Bozkale Mah. | 1 | 231 | %91,3 | CHP | %49,5 |
| Boğaz Köyü | 1 | 119 | %91,6 | AKP | %57,0 |
| Boğaz Mah. | 6 | 1.938 | %87,9 | AKP | %44,7 |
| Camidağı Köyü | 1 | 381 | %90,8 | AKP | %62,8 |
| Camiönü Mah. | 6 | 2.105 | %89,2 | AKP | %48,1 |
| Canpolat Mah. | 1 | 204 | %94,6 | AKP | %51,6 |
| Dağınıksu Mah. | 3 | 901 | %90,0 | AKP | %58,9 |
| Dağsu Mah. | 2 | 535 | %90,5 | AKP | %52,4 |
| Derebaşı Köyü | 1 | 371 | %83,8 | AKP | %65,1 |
| Dereüstü Mah. | 1 | 251 | %94,8 | AKP | %47,0 |
| Değirmendere Mah. | 2 | 426 | %88,5 | AKP | %53,7 |
| Dörtyol Köyü | 1 | 390 | %89,0 | AKP | %57,6 |
| Düzköy | 1 | 308 | %90,9 | AKP | %52,4 |
| Ekmekçiler Mah. | 1 | 306 | %91,8 | AKP | %53,8 |
| Ekrem Orhon Mah. | 7 | 2.638 | %89,5 | AKP | %51,1 |
| Elmalı Köyü | 2 | 537 | %89,4 | AKP | %69,7 |
| Eminettin Mah. | 4 | 1.467 | %88,1 | AKP | %46,6 |
| Engindere Mah. | 4 | 1.506 | %92,0 | AKP | %51,8 |
| Erenköy | 1 | 190 | %84,2 | AKP | %66,9 |
| Fatih Mah. | 1 | 256 | %90,2 | AKP | %55,6 |
| Fener Mah. | 11 | 3.937 | %88,8 | AKP | %42,1 |
| Gölgeli Köyü | 1 | 167 | %92,8 | AKP | %64,5 |
| Gülbahar Mah. | 23 | 8.638 | %90,4 | AKP | %46,7 |
| Güzelköy | 1 | 243 | %88,1 | AKP | %75,2 |
| Güzelyurt Köyü | 1 | 181 | %92,8 | AKP | %75,6 |
| Halatçılar Mah. | 1 | 203 | %90,6 | AKP | %57,7 |
| Hamzabey Mah. | 2 | 485 | %85,2 | AKP | %54,6 |
| Hamidiye Mah. | 6 | 2.206 | %88,6 | AKP | %52,2 |
| Hayrat Mah. | 2 | 405 | %88,6 | AKP | %54,4 |
| Kale Mah. | 5 | 1.722 | %88,9 | AKP | %52,7 |
| Kanbursırt Mah. | 1 | 257 | %92,2 | AKP | %54,6 |
| Kaplıca Mah. | 4 | 1.440 | %89,2 | AKP | %54,4 |
| Karasu Köyü | 2 | 778 | %89,1 | AKP | %65,9 |
| Karayemiş Köyü | 1 | 292 | %91,8 | AKP | %75,7 |
| Kavaklı Mah. | 1 | 339 | %87,0 | AKP | %59,2 |
| Kendirli-Asmalık Mah. | 2 | 551 | %88,2 | AKP | %51,3 |
| Kendirli-Düz Mah. | 1 | 266 | %89,5 | AKP | %65,3 |
| Kendirli-Halaslar Mah. | 2 | 420 | %88,3 | AKP | %57,3 |
| Kendirli-Orta Mah. | 1 | 348 | %96,0 | AKP | %61,0 |
| Kendirli-Sırt Mah. | 2 | 558 | %92,5 | AKP | %73,5 |
| Ketenli Köyü | 1 | 290 | %92,4 | AKP | %65,0 |
| Kırklartepesi Köyü | 1 | 214 | %91,1 | AKP | %58,1 |
| Kocatepe Köyü | 1 | 131 | %90,1 | AKP | %65,8 |
| Kurtuluş Köyü | 1 | 283 | %94,4 | AKP | %65,0 |
| Köprülü Köyü | 1 | 274 | %92,7 | AKP | %66,8 |
| Küçükköy | 1 | 257 | %92,2 | AKP | %58,7 |
| Küçükçayır Köyü | 2 | 748 | %89,8 | AKP | %56,5 |
| Melek Köyü | 1 | 215 | %94,4 | AKP | %67,7 |
| Mermerdelen Mah. | 4 | 1.486 | %87,8 | AKP | %41,2 |
| Mezra Mah. | 1 | 91 | %93,4 | AKP | %68,2 |
| Muradiye-Kömürcüler Mah. | 1 | 368 | %89,1 | AKP | %60,7 |
| Muradiye-Köprübaşı Mah. | 1 | 289 | %93,8 | AKP | %70,0 |
| Muradiye-Mesudiye Mah. | 2 | 694 | %92,2 | AKP | %58,9 |
| Muradiye-Orta Muradiye Mah. | 2 | 479 | %96,5 | AKP | %51,7 |
| Muradiye-Soğuksu Mah. | 1 | 159 | %95,0 | AKP | %80,8 |
| Muradiye-Yeşildere Mah. | 1 | 275 | %93,8 | AKP | %60,3 |
| Müftü Mah. | 22 | 8.036 | %90,7 | AKP | %50,5 |
| Ortapazar Köyü | 2 | 409 | %90,7 | AKP | %56,9 |
| Pazarköy | 2 | 686 | %92,1 | MHP | %47,2 |
| Paşakuyu Mah. | 5 | 1.582 | %88,9 | AKP | %58,3 |
| Pehlivan Mah. | 2 | 504 | %93,9 | AKP | %56,2 |
| Pehlivantaşı Mah. | 2 | 426 | %90,1 | AKP | %54,0 |
| Pekmezli Köyü | 2 | 638 | %93,4 | AKP | %81,0 |
| Pınarbaşı Köyü | 1 | 229 | %90,0 | AKP | %68,6 |
| Portakallık Mah. | 7 | 2.339 | %89,7 | AKP | %46,0 |
| Pilavdağı Mah. | 1 | 328 | %87,8 | AKP | %53,1 |
| Piriçelebi Mah. | 8 | 2.981 | %89,3 | AKP | %53,3 |
| Reşadiye Mah. | 7 | 2.450 | %90,4 | AKP | %45,6 |
| Salarha-Güneşli Mah. | 1 | 54 | %101,9 | AKP | %59,6 |
| Salarha-Güneştepe Mah. | 1 | 69 | %94,2 | AKP | %46,2 |
| Salarha-Kasarcılar Mah. | 1 | 281 | %91,1 | AKP | %69,7 |
| Salarha-Kokulukaya Mah. | 1 | 350 | %94,6 | AKP | %54,2 |
| Salarha-Kireçhane Mah. | 1 | 208 | %92,3 | AKP | %60,1 |
| Salarha-Müderrisler Mah. | 2 | 427 | %89,7 | AKP | %49,2 |
| Salarha-Sırt Kasarcılar Mah. | 1 | 159 | %92,5 | AKP | %66,0 |
| Salarha-Yeşilılıca Mah. | 1 | 148 | %91,9 | AKP | %48,5 |
| Salarha-Üzümlü Mah. | 1 | 174 | %92,5 | AKP | %50,3 |
| Selimiye Köyü | 1 | 267 | %87,3 | AKP | %53,3 |
| Soğukçeşme Köyü | 1 | 113 | %89,4 | AKP | %46,5 |
| Söğütlü Köyü | 1 | 250 | %87,2 | AKP | %55,0 |
| Sütlüce Köyü | 1 | 395 | %86,1 | AKP | %59,7 |
| Taşköprü Köyü | 1 | 376 | %93,6 | AKP | %79,8 |
| Taşlıdere Mah. | 9 | 3.310 | %89,8 | AKP | %48,0 |
| Taşlık Köyü | 2 | 402 | %91,8 | AKP | %58,2 |
| Taşpınar Köyü | 1 | 296 | %92,2 | AKP | %68,2 |
| Tekke Köyü | 1 | 296 | %88,9 | AKP | %59,4 |
| Tophane Mah. | 16 | 5.984 | %88,9 | AKP | %54,8 |
| Topkaya Köyü | 1 | 250 | %88,8 | AKP | %69,0 |
| Tuğlalı Köyü | 1 | 170 | %93,5 | AKP | %53,9 |
| Uzunköy | 1 | 185 | %93,5 | AKP | %69,4 |
| Veliköy | 2 | 727 | %91,2 | AKP | %57,0 |
| Yağlıtaş Mah. | 2 | 488 | %91,8 | AKP | %57,8 |
| Yemişlik Köyü | 1 | 397 | %91,9 | AKP | %66,4 |
| Yenidoğan Köyü | 1 | 94 | %103,2 | AKP | %61,9 |
| Yenigüzel Köyü | 1 | 241 | %94,6 | AKP | %64,7 |
| Yenikale Köyü | 1 | 134 | %93,3 | AKP | %66,4 |
| Yenikasarcılar Köyü | 1 | 123 | %97,6 | AKP | %66,1 |
| Yeniköy Mah. | 16 | 5.705 | %88,4 | AKP | %55,1 |
| Yeniselimiye Köyü | 1 | 128 | %84,4 | AKP | %51,9 |
| Yeşildere Köyü | 2 | 453 | %94,9 | AKP | %72,9 |
| Yolveren Köyü | 1 | 138 | %93,5 | AKP | %74,4 |
| Yolüstü Köyü | 1 | 204 | %93,1 | AKP | %62,4 |
| Zincirliköprü Köyü | 1 | 391 | %91,6 | AKP | %57,7 |
| Çamlıbel Mah. | 5 | 1.816 | %89,3 | AKP | %54,3 |
| Çarşı Mah. | 13 | 4.794 | %87,8 | AKP | %51,2 |
| Çaybaşı Köyü | 1 | 219 | %96,4 | AKP | %71,4 |
| Çaycılar Köyü | 1 | 256 | %88,7 | AKP | %49,8 |
| Çorapçılar Mah. | 2 | 517 | %87,8 | AKP | %43,2 |
| Çiftekavak Mah. | 3 | 770 | %91,8 | AKP | %54,0 |
| Çimenli Köyü | 1 | 81 | %91,4 | AKP | %50,7 |
| Örnek Köyü | 1 | 115 | %91,3 | AKP | %65,4 |
| Üçkaya Köyü | 1 | 238 | %87,0 | AKP | %54,2 |
| İslampaşa Mah. | 13 | 4.830 | %89,2 | AKP | %44,1 |