Pazar · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiPazar ilçesi
%45,0
AK PARTİ birinci
21.817 geçerli oy · katılım %87,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Pazar ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %45,0 ile birinci; 21.817 geçerli oy, katılım %87,3.
Pazar
Kayıtlı seçmen 25.756 · Oy kullanan 22.471 (katılım %87,3) · Geçerli 21.817 · Geçersiz 654
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 9.818 | %45,0 |
| CHP | 6.856 | %31,4 |
| MHP | 2.728 | %12,5 |
| YRP | 713 | %3,3 |
| ZAFER | 395 | %1,8 |
| MEMLEKET | 253 | %1,2 |
| ANAP | 169 | %0,8 |
| DEM | 138 | %0,6 |
| AP | 122 | %0,6 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 118 | %0,5 |
| BBP | 113 | %0,5 |
| TİP | 83 | %0,4 |
| SOL | 60 | %0,3 |
| HAK-PAR | 48 | %0,2 |
| MİLLET | 36 | %0,2 |
| HKP | 33 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 31 | %0,1 |
| GBP | 25 | %0,1 |
| TKP | 24 | %0,1 |
| VATAN | 22 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 12 | %0,1 |
| TKH | 8 | %0,0 |
| YP | 7 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 5 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akbucak Köyü | 1 | 204 | %76,5 | AKP | %38,8 |
| Akmescit Köyü | 1 | 212 | %90,6 | AKP | %46,3 |
| Aktaş Köyü | 1 | 242 | %86,0 | AKP | %45,9 |
| Aktepe Köyü | 1 | 143 | %87,4 | AKP | %49,2 |
| Alçılı Köyü | 2 | 329 | %90,9 | AKP | %58,3 |
| Balıkçı Köyü | 1 | 265 | %88,3 | AKP | %69,5 |
| Başköy | 1 | 244 | %84,0 | AKP | %57,1 |
| Beyaztaş Mah. | 1 | 109 | %90,8 | AKP | %34,3 |
| Boğazlı Köyü | 1 | 366 | %89,3 | AKP | %54,5 |
| Bucak Köyü | 1 | 182 | %78,0 | AKP | %47,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 989 | %89,5 | AKP | %38,0 |
| Darılı Köyü | 1 | 133 | %92,5 | AKP | %52,1 |
| Dağdibi Köyü | 1 | 114 | %89,5 | CHP | %39,8 |
| Derebaşı Köyü | 1 | 339 | %86,4 | AKP | %55,4 |
| Dernek Köyü | 2 | 466 | %88,2 | AKP | %47,9 |
| Derinsu Köyü | 1 | 166 | %94,0 | CHP | %46,3 |
| Elmalık Köyü | 1 | 302 | %90,4 | AKP | %53,8 |
| Gazi Mah. | 1 | 118 | %93,2 | AKP | %57,6 |
| Güneyköy | 1 | 313 | %86,9 | AKP | %68,8 |
| Güzelyalı Mah. | 4 | 1.084 | %88,8 | AKP | %40,6 |
| Hamidiye Köyü | 4 | 1.163 | %87,4 | AKP | %41,2 |
| Handağı Köyü | 1 | 203 | %89,2 | AKP | %53,6 |
| Hasköy | 1 | 57 | %96,5 | AKP | %63,0 |
| Hisarlı Köyü | 1 | 176 | %90,3 | AKP | %61,8 |
| Irmakköy | 2 | 484 | %86,4 | AKP | %53,8 |
| Irmakyeniköy | 1 | 128 | %90,6 | AKP | %50,4 |
| Kayağantaş Köyü | 1 | 37 | %86,5 | CHP | %46,9 |
| Kesikköprü Köyü | 1 | 387 | %85,0 | AKP | %42,2 |
| Kocaköprü Mah. | 2 | 709 | %85,2 | CHP | %37,2 |
| Kuzayca Köyü | 1 | 256 | %91,8 | AKP | %65,8 |
| Kirazlık Mah. | 9 | 3.398 | %85,1 | AKP | %38,9 |
| Merdivenli Köyü | 1 | 203 | %86,2 | AKP | %53,5 |
| Ocak Mah. | 3 | 847 | %88,2 | AKP | %42,1 |
| Ortaırmak Köyü | 1 | 164 | %93,3 | AKP | %61,1 |
| Ortayol Köyü | 1 | 138 | %81,2 | CHP | %50,9 |
| Papatya Köyü | 1 | 222 | %87,8 | AKP | %41,1 |
| Pazar Mah. | 12 | 3.907 | %86,7 | AKP | %43,5 |
| Sahilköy | 1 | 394 | %84,3 | AKP | %42,4 |
| Sessizdere Köyü | 2 | 404 | %89,1 | AKP | %42,7 |
| Soğuksu Mah. | 4 | 1.233 | %86,9 | AKP | %41,4 |
| Subaşı Köyü | 2 | 441 | %89,3 | CHP | %43,0 |
| Sulak Köyü | 1 | 89 | %87,6 | AKP | %47,9 |
| Suçatı Köyü | 2 | 318 | %90,6 | AKP | %52,3 |
| Sivrikale Köyü | 1 | 132 | %87,9 | AKP | %62,3 |
| Sivritepe Köyü | 1 | 114 | %87,7 | AKP | %60,2 |
| Tektaş Köyü | 1 | 192 | %86,5 | AKP | %45,1 |
| Topluca Köyü | 1 | 135 | %90,4 | AKP | %54,2 |
| Tütüncüler Köyü | 1 | 364 | %85,4 | AKP | %62,8 |
| Uğrak Köyü | 1 | 113 | %82,3 | AKP | %41,1 |
| Yavuzköy | 1 | 133 | %93,2 | AKP | %70,3 |
| Yemişli Köyü | 1 | 328 | %86,3 | AKP | %40,3 |
| Yeşilköy | 1 | 78 | %87,2 | CHP | %42,9 |
| Yukarı Soğuksu Mah. | 1 | 207 | %88,4 | AKP | %42,5 |
| Yücehisar Köyü | 1 | 203 | %88,7 | AKP | %47,1 |
| Zafer Mah. | 5 | 1.046 | %87,7 | AKP | %46,4 |
| Örnek Köyü | 1 | 230 | %87,8 | AKP | %38,8 |
| İkiztepe Mah. | 2 | 349 | %85,1 | AKP | %53,1 |
| Şehitlik Köyü | 1 | 306 | %88,9 | AKP | %50,6 |
| Şendere Köyü | 1 | 108 | %89,8 | AKP | %59,6 |
| Şentepe Köyü | 1 | 40 | %82,5 | CHP | %43,8 |