Fındıklı · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiFındıklı ilçesi
%43,3
CHP birinci
11.368 geçerli oy · katılım %88,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Fındıklı ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %43,3 ile birinci; 11.368 geçerli oy, katılım %88,7.
Fındıklı
Kayıtlı seçmen 13.243 · Oy kullanan 11.748 (katılım %88,7) · Geçerli 11.368 · Geçersiz 380
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 4.926 | %43,3 |
| AKP | 4.453 | %39,2 |
| MHP | 637 | %5,6 |
| YRP | 350 | %3,1 |
| ZAFER | 167 | %1,5 |
| MEMLEKET | 152 | %1,3 |
| DEM | 150 | %1,3 |
| BBP | 77 | %0,7 |
| AP | 77 | %0,7 |
| ANAP | 66 | %0,6 |
| TİP | 60 | %0,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 52 | %0,5 |
| SOL | 41 | %0,4 |
| GENÇPARTİ | 29 | %0,3 |
| GBP | 19 | %0,2 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 19 | %0,2 |
| HAK-PAR | 18 | %0,2 |
| MİLLET | 14 | %0,1 |
| VATAN | 14 | %0,1 |
| TKP | 13 | %0,1 |
| HKP | 13 | %0,1 |
| TKH | 7 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 6 | %0,1 |
| YP | 4 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 4 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aksu Mah. | 6 | 1.842 | %87,8 | CHP | %60,1 |
| Arılı Köyü | 1 | 260 | %92,3 | CHP | %58,9 |
| Aslandere Köyü | 1 | 224 | %90,6 | AKP | %48,1 |
| Avcılar Köyü | 1 | 190 | %93,2 | AKP | %42,7 |
| Beydere Köyü | 1 | 329 | %90,0 | AKP | %63,3 |
| Cennet Köyü | 1 | 83 | %90,4 | AKP | %51,4 |
| Derbent Köyü | 1 | 302 | %87,4 | AKP | %55,9 |
| Doğanay Köyü | 1 | 44 | %106,8 | CHP | %45,5 |
| Düzköy | 1 | 78 | %100,0 | AKP | %69,4 |
| Gürsu Köyü | 1 | 110 | %89,1 | CHP | %67,4 |
| Haraköy | 1 | 148 | %91,9 | AKP | %45,5 |
| Hürriyet Mah. | 1 | 212 | %91,5 | AKP | %47,3 |
| Ihlamurlu Köyü | 1 | 338 | %85,5 | AKP | %63,4 |
| Ilıca Mah. | 2 | 173 | %92,5 | CHP | %40,9 |
| Karaali Köyü | 1 | 34 | %105,9 | AKP | %51,4 |
| Kıyıcık Köyü | 1 | 179 | %93,9 | CHP | %62,0 |
| Liman Mah. | 2 | 443 | %86,2 | CHP | %55,0 |
| Merkez Mah. | 10 | 3.187 | %87,6 | CHP | %43,7 |
| Meyvalı Köyü | 1 | 225 | %91,6 | CHP | %48,5 |
| Saatköy | 1 | 135 | %91,9 | AKP | %63,5 |
| Sahil Mah. | 5 | 1.526 | %87,6 | CHP | %49,2 |
| Sulak Köyü | 1 | 258 | %90,3 | AKP | %41,5 |
| Sümer Köyü | 2 | 637 | %88,5 | AKP | %49,1 |
| Tatlısu Mah. | 1 | 284 | %87,7 | AKP | %41,2 |
| Tepecik Köyü | 1 | 87 | %89,7 | AKP | %42,3 |
| Yaylacılar Köyü | 1 | 142 | %98,6 | AKP | %45,3 |
| Yeni Mah. | 3 | 908 | %89,1 | AKP | %44,5 |
| Yeniköy | 1 | 262 | %87,8 | CHP | %48,9 |
| Yenişehitlik Köyü | 1 | 67 | %86,6 | AKP | %42,1 |
| Çağlayan Köyü | 1 | 372 | %85,5 | AKP | %48,3 |
| Çınarlı Köyü | 1 | 164 | %92,7 | CHP | %57,2 |