%35,0
AK PARTİ birinci
82.197 geçerli oy · katılım %88,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kadirli ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %35,0 ile birinci; 82.197 geçerli oy, katılım %88,7.
Kayıtlı seçmen 94.684 · Oy kullanan 83.949 (katılım %88,7) · Geçerli 82.197 · Geçersiz 1.752
Kadirli Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 28.759 | %35,0 |
| MHP | 18.881 | %23,0 |
| İYİ | 16.534 | %20,1 |
| CHP | 12.717 | %15,5 |
| ZAFER | 1.537 | %1,9 |
| YRP | 828 | %1,0 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 569 | %0,7 |
| MEMLEKET | 539 | %0,7 |
| BBP | 412 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 294 | %0,4 |
| DEM | 249 | %0,3 |
| TİP | 166 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 158 | %0,2 |
| VATAN | 139 | %0,2 |
| AB | 101 | %0,1 |
| HKP | 71 | %0,1 |
| MİLLET | 63 | %0,1 |
| HAK-PAR | 58 | %0,1 |
| TKP | 37 | %0,1 |
| SOL | 23 | %0,0 |
| TKH | 19 | %0,0 |
| YP | 17 | %0,0 |
| Yunus Dindar (bağımsız) | 16 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 9 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kadirli mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 7 Mart Mah. | 10 | 3.668 | %85,5 | AKP | %42,6 |
| Akköprü Köyü | 1 | 161 | %93,8 | AKP | %31,1 |
| Akova Köyü | 1 | 88 | %94,3 | CHP | %55,4 |
| Anberinarkı Köyü | 2 | 428 | %94,2 | AKP | %28,8 |
| Aydınlar Köyü | 3 | 880 | %90,3 | AKP | %37,4 |
| Azaplı Köyü | 2 | 452 | %90,3 | CHP | %48,3 |
| Aşağıbozkuyu Köyü | 1 | 397 | %87,2 | MHP | %31,3 |
| Aşağıçiyanlı Köyü | 1 | 337 | %89,0 | AKP | %38,9 |
| Bahadırlı Köyü | 1 | 394 | %91,6 | AKP | %36,4 |
| Bağ Mah. | 7 | 2.308 | %87,4 | AKP | %34,1 |
| Bekereci Köyü | 1 | 175 | %94,9 | AKP | %57,1 |
| Cemalpaşa Mah. | 30 | 10.562 | %88,8 | AKP | %29,1 |
| Cengiz Topel Mah. | 15 | 5.431 | %89,2 | AKP | %34,4 |
| Cığcık Köyü | 2 | 492 | %94,3 | AKP | %29,7 |
| Coşkunlar Köyü | 1 | 150 | %94,0 | MHP | %45,7 |
| Dere Mah. | 3 | 1.031 | %87,4 | İYİ | %25,9 |
| Dervişpaşa Mah. | 5 | 1.772 | %86,7 | AKP | %34,6 |
| Değirmendere Köyü | 2 | 471 | %90,7 | AKP | %44,2 |
| Durmuşsofular Köyü | 1 | 198 | %93,9 | AKP | %45,9 |
| Erdoğdu Köyü | 1 | 290 | %95,2 | MHP | %33,7 |
| Göztaşı Köyü | 1 | 360 | %86,4 | AKP | %50,5 |
| Hacıhaliloğlu Köyü | 1 | 145 | %98,6 | AKP | %37,7 |
| Halitağalar Köyü | 1 | 254 | %94,9 | İYİ | %30,4 |
| Hardallık Köyü | 2 | 425 | %90,8 | MHP | %28,8 |
| Harkaçtığı Köyü | 2 | 580 | %93,6 | AKP | %48,8 |
| Kabayar Köyü | 1 | 186 | %85,5 | MHP | %47,1 |
| Karabacak Köyü | 1 | 196 | %96,9 | MHP | %37,8 |
| Karakütük Köyü | 4 | 992 | %90,5 | AKP | %44,6 |
| Karatepe Köyü | 2 | 531 | %95,3 | MHP | %49,3 |
| Kayasuyu Köyü | 2 | 567 | %87,7 | AKP | %39,2 |
| Kerimli Köyü | 1 | 238 | %93,7 | MHP | %38,2 |
| Kesikkeli Köyü | 1 | 242 | %97,5 | AKP | %61,5 |
| Kesim Köyü | 1 | 330 | %87,9 | AKP | %40,8 |
| Kızyusuflu Köyü | 3 | 804 | %92,7 | AKP | %48,0 |
| Koçlu Köyü | 2 | 759 | %89,7 | AKP | %42,3 |
| Kurtuluş Mah. | 4 | 1.486 | %88,1 | AKP | %33,6 |
| Kösepınarı Köyü | 2 | 458 | %92,8 | AKP | %41,7 |
| Kümbet Köyü | 2 | 461 | %89,6 | AKP | %33,4 |
| Kiremitli Köyü | 1 | 266 | %90,6 | CHP | %37,8 |
| Mecidiye Köyü | 1 | 208 | %89,4 | AKP | %28,3 |
| Mehedinli Köyü | 1 | 243 | %94,2 | AKP | %47,6 |
| Mezretli Köyü | 1 | 260 | %93,1 | AKP | %34,4 |
| Narlıkışla Köyü | 1 | 139 | %99,3 | AKP | %44,1 |
| Oruçbey Köyü | 1 | 309 | %90,9 | AKP | %49,1 |
| Pazar Mah. | 4 | 1.498 | %86,9 | CHP | %32,4 |
| Sarıtanışmanlı Köyü | 1 | 206 | %90,3 | AKP | %65,8 |
| Savrun Mah. | 2 | 575 | %88,4 | İYİ | %26,1 |
| Sofular Köyü | 1 | 292 | %88,7 | AKP | %33,1 |
| Söğütlüdere Köyü | 2 | 545 | %87,5 | AKP | %38,3 |
| Tahta Köyü | 1 | 363 | %84,6 | AKP | %42,5 |
| Tatarlı Köyü | 1 | 244 | %93,4 | MHP | %39,5 |
| Tekeli Köyü | 1 | 158 | %94,9 | AKP | %37,0 |
| Topraktepe Köyü | 2 | 515 | %92,8 | MHP | %40,7 |
| Tozlu Köyü | 1 | 268 | %89,9 | MHP | %47,5 |
| Tufanpaşa Mah. | 4 | 1.152 | %88,8 | CHP | %34,3 |
| Vayvaylı Köyü | 1 | 204 | %94,6 | MHP | %26,3 |
| Yalnızdut Köyü | 1 | 171 | %91,8 | AKP | %27,5 |
| Yeni Mah. | 10 | 3.530 | %88,4 | AKP | %34,9 |
| Yenigün Köyü | 2 | 447 | %90,6 | AKP | %55,2 |
| Yeniköy | 1 | 120 | %94,2 | AKP | %40,0 |
| Yeşiltepe Mah. | 4 | 1.392 | %79,7 | CHP | %42,4 |
| Yoğunoluk Köyü | 3 | 853 | %87,2 | MHP | %31,5 |
| Yukarıbozkuyu Köyü | 1 | 272 | %93,8 | MHP | %37,7 |
| Yukarıçiyanlı Köyü | 2 | 663 | %93,4 | AKP | %42,6 |
| Yusufizzettin Köyü | 2 | 590 | %93,1 | AKP | %33,7 |
| Çaygeçit Köyü | 1 | 233 | %93,6 | MHP | %34,4 |
| Çınar Köyü | 1 | 264 | %94,3 | CHP | %34,7 |
| Çukurköprü Köyü | 2 | 500 | %84,0 | AKP | %35,6 |
| Çiğdemli Köyü | 1 | 393 | %90,1 | AKP | %32,7 |
| Öksüzlü Köyü | 1 | 190 | %94,2 | MHP | %31,1 |
| İlbistanlı Köyü | 3 | 1.032 | %90,1 | AKP | %40,9 |
| Şabaplı Köyü | 2 | 661 | %90,2 | AKP | %42,8 |
| Şehit Halis Şişman Mah. | 10 | 3.605 | %88,5 | AKP | %37,0 |
| Şehit Kansu Küçükateş Mah. | 31 | 11.222 | %88,0 | AKP | %30,7 |
| Şehit Mehmet Delikuş Mah. | 7 | 2.342 | %89,2 | AKP | %35,2 |
| Şehit Mehmet Hallaç Mah. | 10 | 3.506 | %86,3 | AKP | %45,5 |
| Şehit Mustafa Yağız Mah. | 13 | 4.830 | %89,1 | AKP | %47,3 |
| Şehit Orhan Gök Mah. | 16 | 6.026 | %87,3 | AKP | %37,5 |
| Şehit Vedat Kocadallı Mah. | 9 | 3.373 | %88,9 | AKP | %27,9 |
| Şehit İbrahim Kundakçı Mah. | 7 | 2.325 | %86,2 | AKP | %45,8 |