Korgan · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKorgan ilçesi
%61,3
AK PARTİ birinci
17.176 geçerli oy · katılım %86,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Korgan ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %61,3 ile birinci; 17.176 geçerli oy, katılım %86,1.
Korgan
Kayıtlı seçmen 20.858 · Oy kullanan 17.959 (katılım %86,1) · Geçerli 17.176 · Geçersiz 783
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 10.523 | %61,3 |
| CHP | 1.799 | %10,5 |
| MHP | 1.771 | %10,3 |
| İYİ | 1.117 | %6,5 |
| YRP | 575 | %3,4 |
| BBP | 520 | %3,0 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 198 | %1,2 |
| ZAFER | 158 | %0,9 |
| AP | 87 | %0,5 |
| HAK-PAR | 86 | %0,5 |
| MEMLEKET | 74 | %0,4 |
| ANAP | 53 | %0,3 |
| VATAN | 30 | %0,2 |
| HKP | 28 | %0,2 |
| MİLLET | 25 | %0,2 |
| DEM | 24 | %0,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 23 | %0,1 |
| TİP | 21 | %0,1 |
| GBP | 19 | %0,1 |
| TKP | 14 | %0,1 |
| TKH | 10 | %0,1 |
| YP | 9 | %0,1 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 6 | %0,0 |
| SOL | 3 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aşağıkozpınar Mah. | 1 | 272 | %90,1 | AKP | %70,0 |
| Aşağıyaylacık Mah. | 1 | 254 | %81,9 | AKP | %56,4 |
| Belalan Mah. | 2 | 643 | %89,9 | AKP | %67,8 |
| Beypınarı Mah. | 1 | 235 | %90,2 | AKP | %73,0 |
| Büyükakçakese Mah. | 1 | 210 | %85,2 | AKP | %58,8 |
| Durali Mah. | 1 | 144 | %95,1 | AKP | %75,2 |
| Dip Mah. | 6 | 2.218 | %79,4 | AKP | %56,4 |
| Karakışla Mah. | 1 | 354 | %85,3 | AKP | %70,3 |
| Karakoyunlu Mah. | 2 | 608 | %83,2 | AKP | %63,4 |
| Koçcuğaz Mah. | 2 | 667 | %87,1 | AKP | %72,4 |
| Sarıalıç Mah. | 2 | 582 | %87,6 | AKP | %82,9 |
| Soğukpınar Mah. | 1 | 291 | %88,0 | AKP | %71,6 |
| Tatarcık Mah. | 1 | 304 | %81,9 | AKP | %50,4 |
| Tepe Mah. | 11 | 3.230 | %85,3 | AKP | %51,7 |
| Tepealan Mah. | 7 | 1.910 | %86,9 | AKP | %66,3 |
| Terzili Mah. | 2 | 381 | %93,7 | AKP | %85,4 |
| Yazıcı Mah. | 2 | 531 | %83,8 | AKP | %57,6 |
| Yazlık Mah. | 1 | 131 | %87,8 | AKP | %65,2 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 348 | %86,5 | AKP | %61,5 |
| Yenipınar Mah. | 3 | 830 | %85,9 | AKP | %59,3 |
| Yeşilalan Mah. | 2 | 441 | %90,0 | AKP | %75,4 |
| Yeşildere Mah. | 1 | 128 | %87,5 | AKP | %62,0 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 259 | %81,9 | AKP | %54,8 |
| Yukarıkozpınar Mah. | 1 | 263 | %87,5 | AKP | %71,0 |
| Yukarıyaylacık Mah. | 2 | 516 | %83,5 | AKP | %74,2 |
| Çamlı Mah. | 3 | 997 | %82,5 | AKP | %58,8 |
| Çayırkent Mah. | 7 | 2.304 | %89,4 | AKP | %71,9 |
| Çiftlik Mah. | 4 | 1.153 | %91,2 | CHP | %78,3 |
| Çitlice Mah. | 2 | 654 | %87,8 | AKP | %83,7 |