Altınordu · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiAltınordu ilçesi
%33,8
AK PARTİ birinci
152.952 geçerli oy · katılım %89,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Altınordu ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %33,8 ile birinci; 152.952 geçerli oy, katılım %89,4.
Altınordu
Kayıtlı seçmen 175.035 · Oy kullanan 156.511 (katılım %89,4) · Geçerli 152.952 · Geçersiz 3.559
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 51.621 | %33,8 |
| CHP | 50.699 | %33,2 |
| MHP | 22.627 | %14,8 |
| İYİ | 16.762 | %11,0 |
| ZAFER | 2.535 | %1,7 |
| YRP | 2.088 | %1,4 |
| MEMLEKET | 1.260 | %0,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1.001 | %0,7 |
| TİP | 778 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 627 | %0,4 |
| BBP | 599 | %0,4 |
| ANAP | 554 | %0,4 |
| AP | 465 | %0,3 |
| DEM | 442 | %0,3 |
| HAK-PAR | 145 | %0,1 |
| TKP | 128 | %0,1 |
| VATAN | 125 | %0,1 |
| MİLLET | 124 | %0,1 |
| SOL | 112 | %0,1 |
| GBP | 99 | %0,1 |
| HKP | 65 | %0,0 |
| TKH | 44 | %0,0 |
| YP | 26 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 17 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 5 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 4 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akkise Mah. | 1 | 348 | %87,6 | AKP | %35,6 |
| Akyazı Mah. | 34 | 12.230 | %89,6 | CHP | %43,0 |
| Akçatepe Mah. | 2 | 695 | %91,2 | AKP | %37,5 |
| Alembey Mah. | 1 | 174 | %94,3 | CHP | %37,1 |
| Alınca Mah. | 2 | 415 | %88,2 | AKP | %58,4 |
| Altunyurt Mah. | 2 | 504 | %90,3 | AKP | %42,8 |
| Alisayvan Mah. | 1 | 94 | %94,7 | AKP | %40,2 |
| Arpaköy Mah. | 1 | 327 | %89,9 | AKP | %42,2 |
| Artıklı Mah. | 1 | 304 | %93,8 | CHP | %46,4 |
| Ataköy Mah. | 1 | 108 | %92,6 | AKP | %47,4 |
| Aydınlık Mah. | 1 | 264 | %95,5 | AKP | %71,5 |
| Aziziye Mah. | 3 | 797 | %89,3 | CHP | %48,3 |
| Bahariye Mah. | 1 | 177 | %87,6 | AKP | %66,0 |
| Bahçelievler Mah. | 14 | 5.226 | %91,4 | CHP | %46,1 |
| Bayadı Mah. | 3 | 785 | %89,0 | CHP | %40,4 |
| Bayramlı Mah. | 1 | 340 | %86,8 | AKP | %39,1 |
| Boztepe Mah. | 2 | 541 | %88,5 | AKP | %45,2 |
| Bucak Mah. | 35 | 13.174 | %88,0 | AKP | %36,9 |
| Burhanettinköy Mah. | 1 | 246 | %95,5 | AKP | %46,9 |
| Cumhuriyet (KÖY) Mah. | 1 | 319 | %90,3 | AKP | %49,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 28 | 10.323 | %89,1 | CHP | %38,6 |
| Dedeli Mah. | 1 | 324 | %93,5 | AKP | %41,8 |
| Delikkaya Mah. | 2 | 381 | %90,8 | CHP | %35,9 |
| Durugöl Mah. | 18 | 6.562 | %90,7 | CHP | %41,4 |
| Düz Mah. | 4 | 1.218 | %89,4 | CHP | %54,7 |
| Düzköy Mah. | 1 | 143 | %95,1 | AKP | %39,7 |
| Dikence Mah. | 1 | 295 | %89,2 | AKP | %48,8 |
| Emen Mah. | 1 | 106 | %88,7 | AKP | %62,0 |
| Erenli Mah. | 1 | 343 | %90,4 | AKP | %65,7 |
| Eskipazar Mah. | 12 | 4.524 | %88,9 | AKP | %39,1 |
| Eyüplü Mah. | 2 | 739 | %87,8 | CHP | %38,4 |
| Gerce Mah. | 1 | 276 | %85,1 | AKP | %69,8 |
| Gökömer Mah. | 2 | 652 | %89,4 | AKP | %48,9 |
| Gümüşköy Mah. | 1 | 173 | %86,7 | AKP | %44,9 |
| Günören Mah. | 3 | 693 | %92,5 | AKP | %63,8 |
| Güzelyalı (UZUNİSA) Mah. | 1 | 219 | %91,8 | AKP | %48,5 |
| Güzelyalı Mah. | 6 | 2.260 | %90,9 | CHP | %55,6 |
| Hacılar Mah. | 2 | 452 | %84,7 | AKP | %34,3 |
| Hatipli Mah. | 1 | 264 | %92,8 | CHP | %46,0 |
| Hürriyet Mah. | 1 | 164 | %92,1 | AKP | %55,9 |
| Işıklı Mah. | 2 | 351 | %87,5 | AKP | %52,9 |
| Karaağaç Mah. | 1 | 272 | %86,4 | AKP | %44,6 |
| Karacaömer Mah. | 11 | 3.723 | %90,0 | AKP | %41,4 |
| Karaoluk Mah. | 1 | 312 | %91,0 | AKP | %52,6 |
| Karapınar Mah. | 8 | 2.736 | %91,2 | CHP | %43,8 |
| Karşıyaka Mah. | 37 | 13.739 | %89,2 | AKP | %35,2 |
| Kayabaşı Mah. | 6 | 1.922 | %91,2 | AKP | %48,2 |
| Kayadibi Mah. | 2 | 472 | %88,8 | AKP | %41,8 |
| Kısacık Mah. | 1 | 289 | %93,4 | AKP | %54,0 |
| Kızılhisar Mah. | 2 | 558 | %84,1 | AKP | %43,3 |
| Kovancı Mah. | 1 | 314 | %84,1 | AKP | %31,3 |
| Kumbaşı Mah. | 5 | 1.873 | %89,3 | CHP | %41,6 |
| Kurtulmuş Mah. | 1 | 243 | %87,7 | AKP | %49,0 |
| Kuylu Mah. | 2 | 384 | %88,3 | AKP | %38,7 |
| Kökenli Mah. | 4 | 1.170 | %91,0 | AKP | %36,7 |
| Kirazlimanı Mah. | 3 | 864 | %91,4 | CHP | %58,3 |
| Mubarek Mah. | 1 | 356 | %86,8 | AKP | %38,2 |
| Nizamettin Mah. | 10 | 3.670 | %90,8 | CHP | %37,4 |
| Orhaniye Mah. | 1 | 217 | %87,1 | AKP | %35,7 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 270 | %91,5 | AKP | %61,4 |
| Osmaniye Mah. | 1 | 177 | %95,5 | AKP | %71,5 |
| Oğmaca Mah. | 1 | 329 | %83,9 | AKP | %42,4 |
| Pelitli Mah. | 1 | 68 | %101,5 | AKP | %64,7 |
| Saray Mah. | 3 | 1.016 | %88,1 | CHP | %42,7 |
| Saraycık Mah. | 7 | 1.480 | %91,1 | AKP | %39,0 |
| Sağırlı Mah. | 1 | 194 | %95,4 | CHP | %39,7 |
| Selimiye Mah. | 19 | 6.917 | %89,1 | CHP | %42,4 |
| Subaşı Mah. | 15 | 5.432 | %89,0 | AKP | %38,4 |
| Taşbaşı Mah. | 3 | 1.061 | %89,6 | CHP | %59,0 |
| Terzili Mah. | 2 | 519 | %91,1 | CHP | %35,1 |
| Teyneli Mah. | 3 | 830 | %88,0 | AKP | %33,0 |
| Topluca Mah. | 1 | 267 | %90,3 | AKP | %37,5 |
| Uzunmusa Mah. | 1 | 293 | %88,7 | CHP | %44,8 |
| Uzunisa Mah. | 1 | 283 | %92,2 | CHP | %42,0 |
| Yaraşlı Mah. | 2 | 440 | %91,4 | AKP | %34,9 |
| Yağızlı Mah. | 1 | 332 | %89,5 | MHP | %38,7 |
| Yemişli Mah. | 2 | 724 | %88,8 | AKP | %32,3 |
| Yeni Mah. | 27 | 10.058 | %88,4 | CHP | %35,7 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 177 | %91,5 | MHP | %44,6 |
| Yıldızlı Mah. | 2 | 535 | %89,5 | AKP | %40,0 |
| Yukarıtepe Mah. | 3 | 783 | %92,1 | AKP | %42,0 |
| Zafer Mah. | 1 | 256 | %94,9 | AKP | %39,8 |
| Zaferimilli Mah. | 3 | 895 | %88,7 | CHP | %55,9 |
| Çavuşlar Mah. | 2 | 539 | %91,1 | CHP | %35,4 |
| Öceli Mah. | 5 | 1.653 | %89,4 | AKP | %36,8 |
| Örencik Mah. | 1 | 201 | %90,1 | AKP | %57,0 |
| Övündük Mah. | 1 | 107 | %100,0 | İYİ | %35,2 |
| Şahincili Mah. | 61 | 22.948 | %89,1 | AKP | %35,7 |
| Şarkiye Mah. | 6 | 2.164 | %88,6 | CHP | %45,1 |
| Şenköy Mah. | 1 | 172 | %87,8 | AKP | %41,0 |
| Şenocak Mah. | 1 | 287 | %94,1 | AKP | %51,0 |
| Şirinevler Mah. | 35 | 12.984 | %89,1 | AKP | %37,6 |