%33,0
AK PARTİ birinci
140.700 geçerli oy · katılım %89,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Niğde Merkez ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %33,0 ile birinci; 140.700 geçerli oy, katılım %89,1.
Kayıtlı seçmen 161.579 · Oy kullanan 143.905 (katılım %89,1) · Geçerli 140.700 · Geçersiz 3.205
Niğde Merkez Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 46.424 | %33,0 |
| CHP | 33.647 | %23,9 |
| MHP | 29.593 | %21,0 |
| İYİ | 19.074 | %13,6 |
| YRP | 4.203 | %3,0 |
| ZAFER | 2.206 | %1,6 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1.006 | %0,7 |
| MEMLEKET | 911 | %0,7 |
| BBP | 830 | %0,6 |
| DEM | 726 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 417 | %0,3 |
| AP | 341 | %0,2 |
| TİP | 306 | %0,2 |
| ANAP | 147 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 129 | %0,1 |
| GBP | 111 | %0,1 |
| VATAN | 110 | %0,1 |
| MİLLET | 109 | %0,1 |
| HAK-PAR | 100 | %0,1 |
| HKP | 83 | %0,1 |
| TKP | 66 | %0,1 |
| SOL | 45 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 33 | %0,0 |
| TKH | 26 | %0,0 |
| YP | 25 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 16 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 12 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 4 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Niğde Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahipaşa Mah. | 1 | 125 | %100,0 | AKP | %28,9 |
| Aktaş-Cumhuriyet Mah. | 2 | 515 | %91,1 | İYİ | %50,6 |
| Aktaş-Devlet Mah. | 2 | 540 | %91,7 | İYİ | %50,5 |
| Aktaş-Yeni Mah. | 2 | 529 | %94,7 | MHP | %30,6 |
| Alaaddin Mah. | 1 | 18 | %105,6 | MHP | %42,1 |
| Alay-Cumhuriyet Mah. | 3 | 766 | %84,6 | CHP | %32,8 |
| Alay-Hürriyet Mah. | 3 | 788 | %87,7 | CHP | %34,7 |
| Alay-Milliyet Mah. | 2 | 632 | %85,1 | CHP | %35,7 |
| Ağcaşar Köyü | 5 | 1.674 | %82,7 | AKP | %36,1 |
| Aşağı Kayabaşı Mah. | 69 | 25.769 | %90,9 | CHP | %33,4 |
| Aşlama Köyü | 2 | 549 | %90,2 | AKP | %43,0 |
| Balhasan Mah. | 1 | 188 | %84,6 | CHP | %28,2 |
| Ballı Köyü | 1 | 58 | %93,1 | MHP | %51,9 |
| Bağlama-Cumhuriyet Mah. | 3 | 898 | %88,8 | CHP | %41,1 |
| Bağlama-Hürriyet Mah. | 2 | 648 | %86,1 | AKP | %37,0 |
| Burhan Mah. | 3 | 946 | %85,1 | AKP | %32,1 |
| Dere Mah. | 13 | 4.706 | %89,0 | AKP | %28,7 |
| Değirmenli-Aşağı Mah. | 2 | 584 | %89,0 | MHP | %46,3 |
| Değirmenli-Orta Mah. | 1 | 272 | %88,2 | MHP | %48,9 |
| Değirmenli-Yukarı Mah. | 1 | 361 | %86,7 | MHP | %37,7 |
| Dündarlı-Cumhuriyet Mah. | 1 | 270 | %90,0 | AKP | %47,9 |
| Dündarlı-Fatih Mah. | 1 | 206 | %92,7 | CHP | %48,6 |
| Dündarlı-Yenice Mah. | 2 | 479 | %94,6 | AKP | %37,8 |
| Dündarlı-Zafer Mah. | 3 | 853 | %93,2 | AKP | %35,6 |
| Dikilitaş Köyü | 2 | 567 | %92,8 | AKP | %34,8 |
| Edikli-Cumhuriyet Mah. | 3 | 1.089 | %86,5 | AKP | %34,2 |
| Edikli-Fevzipaşa Mah. | 2 | 581 | %89,0 | AKP | %33,0 |
| Edikli-Hürriyet Mah. | 2 | 540 | %93,2 | AKP | %38,2 |
| Edikli-Yeni Mah. | 4 | 1.333 | %89,2 | AKP | %39,5 |
| Efendibey Mah. | 46 | 17.052 | %89,6 | AKP | %34,2 |
| Elmalı Köyü | 2 | 637 | %89,0 | MHP | %42,0 |
| Esenbey Mah. | 2 | 607 | %89,3 | AKP | %35,1 |
| Eskisaray Mah. | 5 | 1.810 | %86,3 | AKP | %30,0 |
| Fertek Mah. | 7 | 2.493 | %86,7 | AKP | %36,6 |
| Fesleğen Köyü | 1 | 376 | %91,5 | AKP | %65,9 |
| Gösterli Köyü | 2 | 714 | %87,4 | AKP | %56,3 |
| Güllüce Köyü | 2 | 498 | %91,4 | AKP | %55,3 |
| Gümüşler-Eski Gümüş Mah. | 3 | 1.103 | %92,1 | AKP | %39,2 |
| Gümüşler-Yeni Gümüş Mah. | 4 | 1.149 | %92,8 | AKP | %35,0 |
| Hacıabdullah-Yeni Mah. | 4 | 1.470 | %89,6 | MHP | %49,3 |
| Hacıbeyli Köyü | 2 | 579 | %91,7 | MHP | %34,9 |
| Hamamlı Mah. | 1 | 156 | %95,5 | AKP | %31,5 |
| Hançerli Köyü | 1 | 205 | %85,9 | AKP | %36,2 |
| Hasaköy | 2 | 684 | %89,2 | CHP | %35,6 |
| Himmetli Köyü | 2 | 466 | %91,6 | AKP | %42,5 |
| Kale Mah. | 1 | 37 | %78,4 | AKP | %48,3 |
| Karaatlı-Dumlupınar Mah. | 2 | 503 | %92,6 | AKP | %53,6 |
| Karaatlı-Fatih Mah. | 2 | 569 | %92,6 | AKP | %46,9 |
| Karaatlı-Zafer Mah. | 3 | 958 | %92,3 | AKP | %45,1 |
| Kayırlı Köyü | 2 | 788 | %88,6 | AKP | %57,3 |
| Kırkpınar Köyü | 2 | 435 | %95,9 | AKP | %61,3 |
| Kızılören Köyü | 1 | 220 | %87,7 | AKP | %44,2 |
| Konaklı-Cumhuriyet Mah. | 3 | 908 | %91,9 | AKP | %34,2 |
| Konaklı-Hürriyet Mah. | 3 | 971 | %91,8 | AKP | %38,1 |
| Konaklı-Hüyük Mah. | 1 | 241 | %92,5 | AKP | %49,1 |
| Koyunlu Köyü | 2 | 560 | %80,0 | AKP | %55,1 |
| Kumluca Mah. | 4 | 1.163 | %91,1 | CHP | %28,4 |
| Kömürcü Köyü | 3 | 1.193 | %74,8 | CHP | %83,4 |
| Küçükköy | 1 | 20 | %110,0 | AKP | %38,1 |
| Kiledere-Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.275 | %73,2 | AKP | %37,6 |
| Kiledere-Hürriyet Mah. | 6 | 2.187 | %76,6 | AKP | %39,3 |
| Nar Mah. | 7 | 2.300 | %88,7 | AKP | %43,9 |
| Narköy | 1 | 128 | %101,6 | AKP | %49,2 |
| Orhanlı-Fatih Mah. | 3 | 935 | %88,7 | AKP | %36,0 |
| Orhanlı-Yavuz Mah. | 3 | 787 | %91,1 | AKP | %38,6 |
| Ovacık Köyü | 2 | 627 | %91,4 | AKP | %46,9 |
| Pınarcık Köyü | 2 | 537 | %84,7 | AKP | %50,5 |
| Saruhan Mah. | 2 | 697 | %85,1 | CHP | %43,9 |
| Sazlıca-Aşağı Mah. | 4 | 1.187 | %92,0 | AKP | %43,3 |
| Sazlıca-Yeni Mah. | 3 | 1.073 | %89,8 | AKP | %41,0 |
| Sazlıca-Yukarı Mah. | 2 | 667 | %91,2 | AKP | %47,4 |
| Selçuk Mah. | 41 | 15.020 | %90,0 | AKP | %29,2 |
| Sırali Mah. | 2 | 442 | %82,6 | AKP | %31,6 |
| Songur Mah. | 1 | 291 | %87,6 | CHP | %30,6 |
| Taşlıca Köyü | 1 | 129 | %94,6 | AKP | %49,2 |
| Tepeköy | 1 | 239 | %84,5 | AKP | %55,5 |
| Tırhan Köyü | 1 | 225 | %88,0 | MHP | %31,0 |
| Uluağaç Köyü | 1 | 240 | %91,3 | İYİ | %38,6 |
| Yarhisar Köyü | 1 | 165 | %94,6 | AKP | %47,4 |
| Yaylayolu Köyü | 1 | 172 | %86,6 | AKP | %35,2 |
| Yenice Mah. | 11 | 4.006 | %88,6 | CHP | %31,5 |
| Yeşilburç Köyü | 2 | 409 | %91,2 | CHP | %42,1 |
| Yeşilgölcük-Aşağı Mah. | 2 | 598 | %80,3 | AKP | %47,2 |
| Yeşilgölcük-Cumhuriyet Mah. | 2 | 723 | %89,9 | CHP | %37,3 |
| Yeşilgölcük-Hürriyet Mah. | 3 | 960 | %89,4 | CHP | %32,6 |
| Yeşilgölcük-Yeni Mah. | 2 | 694 | %88,3 | AKP | %41,2 |
| Yeşilgölcük-Yukarı Mah. | 2 | 640 | %82,0 | AKP | %34,1 |
| Yeşilova Köyü | 1 | 154 | %91,6 | AKP | %43,5 |
| Yıldıztepe-Bahçelievler Mah. | 2 | 743 | %85,7 | AKP | %33,6 |
| Yıldıztepe-Yeni Mah. | 2 | 697 | %87,5 | CHP | %31,8 |
| Yukarı Kayabaşı Mah. | 10 | 3.756 | %88,4 | CHP | %36,0 |
| Çarıklı Köyü | 2 | 543 | %87,3 | AKP | %51,4 |
| Çavdarlı Köyü | 2 | 791 | %90,4 | AKP | %32,6 |
| Çayır Mah. | 3 | 860 | %87,4 | AKP | %36,0 |
| Çayırlı Köyü | 3 | 889 | %95,8 | AKP | %56,0 |
| Özyurt Köyü | 1 | 71 | %98,6 | AKP | %45,7 |
| İlhanlı Mah. | 40 | 14.536 | %89,1 | AKP | %39,3 |
| İnönü Mah. | 14 | 5.087 | %89,8 | AKP | %30,0 |
| İçmeli Köyü | 2 | 658 | %89,2 | AKP | %39,3 |
| Şahsüleyman Mah. | 8 | 2.842 | %89,1 | AKP | %36,1 |
| Şahinali Mah. | 14 | 5.147 | %88,3 | AKP | %34,4 |
| Şehitler Mah. | 7 | 2.403 | %87,9 | AKP | %32,4 |