Çiftlik · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiÇiftlik ilçesi
%29,6
AK PARTİ birinci
13.603 geçerli oy · katılım %82,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çiftlik ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %29,6 ile birinci; 13.603 geçerli oy, katılım %82,2.
Çiftlik
Kayıtlı seçmen 17.319 · Oy kullanan 14.237 (katılım %82,2) · Geçerli 13.603 · Geçersiz 634
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 4.023 | %29,6 |
| CHP | 3.676 | %27,0 |
| MHP | 3.182 | %23,4 |
| İYİ | 1.546 | %11,4 |
| YRP | 320 | %2,4 |
| ZAFER | 174 | %1,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 164 | %1,2 |
| MEMLEKET | 115 | %0,9 |
| BBP | 89 | %0,7 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 55 | %0,4 |
| AP | 42 | %0,3 |
| HAK-PAR | 33 | %0,2 |
| GBP | 24 | %0,2 |
| DEM | 22 | %0,2 |
| TİP | 21 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 20 | %0,2 |
| HKP | 19 | %0,1 |
| MİLLET | 14 | %0,1 |
| ANAP | 13 | %0,1 |
| TKP | 12 | %0,1 |
| VATAN | 10 | %0,1 |
| TKH | 9 | %0,1 |
| SOL | 9 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 7 | %0,1 |
| YP | 3 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Asmasız Mah. | 2 | 507 | %76,9 | CHP | %38,8 |
| Azatlı-Küllüce Mah. | 2 | 606 | %85,0 | MHP | %34,3 |
| Azatlı-Sağırgöl Mah. | 2 | 674 | %85,6 | MHP | %43,7 |
| Azatlı-Yeni Mah. | 2 | 739 | %84,8 | CHP | %34,3 |
| Azatlı-Yeşilkent Mah. | 1 | 205 | %86,8 | CHP | %45,6 |
| Azatlı-Çayır Mah. | 1 | 198 | %84,3 | AKP | %30,2 |
| Bozköy-Yenice Mah. | 1 | 351 | %80,6 | AKP | %34,2 |
| Bozköy-Yenikent Mah. | 4 | 1.314 | %79,5 | AKP | %31,0 |
| Bozköy-Yeşilyurt Mah. | 2 | 739 | %80,7 | AKP | %37,4 |
| Divarlı-Alpaslan Mah. | 4 | 1.395 | %83,2 | CHP | %28,2 |
| Divarlı-Fatih Mah. | 2 | 561 | %86,5 | CHP | %30,6 |
| Divarlı-Yeni Mah. | 2 | 578 | %86,2 | CHP | %31,0 |
| Kula Köyü | 4 | 1.489 | %81,1 | CHP | %47,9 |
| Kitreli Köyü | 3 | 1.014 | %84,5 | CHP | %43,0 |
| Mahmutlu Köyü | 2 | 430 | %83,7 | AKP | %52,4 |
| Murtazaköy | 2 | 417 | %78,2 | AKP | %55,6 |
| Ovalıbağ Köyü | 2 | 754 | %81,0 | AKP | %35,3 |
| Sultanpınarı Köyü | 1 | 300 | %85,0 | AKP | %44,0 |
| Yeni Mah. | 2 | 417 | %87,3 | CHP | %34,4 |
| Çardak Köyü | 3 | 1.137 | %73,4 | AKP | %52,4 |
| Çarşı Mah. | 4 | 1.308 | %82,7 | CHP | %41,5 |
| Çınarlı Köyü | 1 | 283 | %86,9 | AKP | %46,8 |
| Çiftçi Mah. | 3 | 966 | %84,3 | CHP | %42,5 |
| Şeyhler Köyü | 3 | 937 | %81,0 | CHP | %37,2 |