%40,2
AK PARTİ birinci
95.285 geçerli oy · katılım %91,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Nevşehir Merkez ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %40,2 ile birinci; 95.285 geçerli oy, katılım %91,5.
Kayıtlı seçmen 106.237 · Oy kullanan 97.199 (katılım %91,5) · Geçerli 95.285 · Geçersiz 1.914
Nevşehir Merkez Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 38.274 | %40,2 |
| MHP | 20.512 | %21,5 |
| İYİ | 16.702 | %17,5 |
| CHP | 12.050 | %12,7 |
| YRP | 2.454 | %2,6 |
| ZAFER | 1.309 | %1,4 |
| BBP | 1.168 | %1,2 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 596 | %0,6 |
| DEM | 584 | %0,6 |
| MEMLEKET | 447 | %0,5 |
| TİP | 239 | %0,3 |
| AP | 225 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 220 | %0,2 |
| ANAP | 152 | %0,2 |
| VATAN | 65 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 62 | %0,1 |
| HAK-PAR | 50 | %0,1 |
| MİLLET | 48 | %0,1 |
| TKP | 34 | %0,0 |
| HKP | 31 | %0,0 |
| TKH | 23 | %0,0 |
| SOL | 17 | %0,0 |
| YP | 13 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 5 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Nevşehir Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 15 Temmuz Mah. | 26 | 9.257 | %91,8 | AKP | %34,6 |
| 20 Temmuz Mah. | 4 | 1.397 | %88,9 | AKP | %36,4 |
| 2000 Evler Mah. | 29 | 10.705 | %88,7 | AKP | %31,4 |
| 350 Evler Mah. | 8 | 2.727 | %90,1 | AKP | %39,6 |
| Alacaşar Köyü | 2 | 724 | %94,8 | AKP | %59,8 |
| Bahçelievler Mah. | 4 | 1.344 | %90,0 | AKP | %40,2 |
| Balcın Köyü | 1 | 141 | %97,9 | AKP | %59,4 |
| Basansarnıç Köyü | 1 | 238 | %97,1 | AKP | %79,3 |
| Bekdik Mah. | 21 | 7.661 | %91,2 | AKP | %47,8 |
| Boğaz Köyü | 3 | 829 | %96,6 | AKP | %70,7 |
| Camicedit Mah. | 1 | 121 | %111,6 | AKP | %43,7 |
| Cevher Dudayev Mah. | 32 | 11.342 | %92,0 | AKP | %38,3 |
| Emek Mah. | 9 | 3.217 | %90,2 | AKP | %33,6 |
| Esentepe Mah. | 15 | 5.347 | %93,5 | AKP | %36,9 |
| Fatih Sultan Mehmet Mah. | 4 | 1.447 | %91,7 | AKP | %44,2 |
| Göre-Afetevleri Mah. | 4 | 1.351 | %90,5 | AKP | %43,7 |
| Göre-Kasapoğlu Mah. | 2 | 646 | %92,1 | AKP | %43,0 |
| Göreme-Aydınlı-Orta Mah. | 2 | 635 | %90,9 | AKP | %35,7 |
| Göreme-İsali-Gaferli-Avcılar Mah. | 3 | 966 | %92,8 | AKP | %35,6 |
| Güvercinlik Köyü | 1 | 375 | %92,3 | AKP | %52,5 |
| Güzelyurt Mah. | 37 | 13.315 | %91,8 | AKP | %36,6 |
| Hacırüştü Mah. | 1 | 282 | %93,6 | AKP | %44,6 |
| Herikli Mah. | 1 | 323 | %86,1 | AKP | %37,4 |
| Kapucubaşı Mah. | 1 | 326 | %86,2 | AKP | %38,1 |
| Karasoku Mah. | 1 | 311 | %90,0 | AKP | %40,8 |
| Kavak-Aşağı Mah. | 3 | 1.083 | %97,0 | AKP | %57,3 |
| Kavak-Yukarı Mah. | 3 | 842 | %95,8 | AKP | %54,1 |
| Kaymaklı-Bekirağa Mah. | 3 | 952 | %92,1 | AKP | %43,5 |
| Kaymaklı-Camikebir Mah. | 3 | 1.046 | %92,8 | AKP | %39,5 |
| Kaymaklı-Hatipoğlu Mah. | 4 | 1.235 | %92,3 | AKP | %35,4 |
| Kıratlıoğlu Mah. | 6 | 2.131 | %91,0 | AKP | %44,2 |
| M.Akif Ersoy Mah. | 12 | 4.234 | %92,4 | AKP | %51,3 |
| Nar-Aşağı Mah. | 2 | 709 | %91,5 | AKP | %34,6 |
| Nar-Baş Mah. | 4 | 1.393 | %92,8 | AKP | %36,9 |
| Nar-Orta Mah. | 2 | 395 | %92,4 | AKP | %51,0 |
| Nar-Yeni Mah. | 4 | 1.375 | %94,5 | AKP | %38,7 |
| Raşitbey Mah. | 1 | 181 | %89,0 | AKP | %45,0 |
| Sulusaray-Cumhuriyet Mah. | 3 | 786 | %93,3 | AKP | %46,0 |
| Sulusaray-Sultan Aladdin Mah. | 1 | 279 | %91,4 | AKP | %38,2 |
| Sulusaray-Yeni Mah. | 2 | 527 | %94,1 | AKP | %53,2 |
| Sümer Mah. | 10 | 3.499 | %91,3 | AKP | %47,9 |
| Uçhisar-Aşağı Mah. | 2 | 563 | %95,2 | AKP | %30,9 |
| Uçhisar-Tekelli Mah. | 1 | 305 | %90,5 | AKP | %37,1 |
| Uçhisar-Yukarı Mah. | 5 | 1.656 | %89,7 | AKP | %36,9 |
| Yeni Mah. | 6 | 1.798 | %86,7 | AKP | %32,0 |
| Çardak Köyü | 4 | 1.363 | %95,7 | AKP | %48,6 |
| Çat-15 Temmuz Mah. | 2 | 565 | %94,7 | AKP | %53,8 |
| Çat-Cumhuriyet Mah. | 2 | 494 | %94,7 | AKP | %53,2 |
| Çat-İstiklal Mah. | 2 | 489 | %96,5 | AKP | %50,8 |
| Çiftlik Köyü | 1 | 291 | %95,2 | AKP | %45,3 |
| Özyayla Köyü | 3 | 848 | %92,1 | AKP | %56,3 |
| İbrahimpaşa Mah. | 3 | 1.003 | %89,3 | AKP | %42,4 |
| İcik Köyü | 3 | 1.168 | %82,9 | MHP | %38,7 |