Kozaklı · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKozaklı ilçesi
%38,2
AK PARTİ birinci
8.984 geçerli oy · katılım %88,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kozaklı ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %38,2 ile birinci; 8984 geçerli oy, katılım %88,1.
Kozaklı
Kayıtlı seçmen 10.512 · Oy kullanan 9.262 (katılım %88,1) · Geçerli 8.984 · Geçersiz 278
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 3.435 | %38,2 |
| CHP | 2.274 | %25,3 |
| İYİ | 1.495 | %16,6 |
| MHP | 1.179 | %13,1 |
| ZAFER | 129 | %1,4 |
| YRP | 117 | %1,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 45 | %0,5 |
| AP | 42 | %0,5 |
| MEMLEKET | 41 | %0,5 |
| ANAP | 41 | %0,5 |
| BBP | 38 | %0,4 |
| DEM | 36 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 35 | %0,4 |
| VATAN | 29 | %0,3 |
| TİP | 14 | %0,2 |
| MİLLET | 8 | %0,1 |
| TKP | 6 | %0,1 |
| HAK-PAR | 5 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 5 | %0,1 |
| HKP | 4 | %0,0 |
| YP | 2 | %0,0 |
| TKH | 1 | %0,0 |
| SOL | 1 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abdi Köyü | 1 | 163 | %85,9 | MHP | %39,4 |
| Akpınar Köyü | 1 | 342 | %91,2 | AKP | %32,0 |
| Altunsu Mah. | 3 | 950 | %83,4 | AKP | %31,6 |
| Aylı Köyü | 1 | 43 | %100,0 | AKP | %50,0 |
| Bahçelievler Mah. | 3 | 1.007 | %89,2 | AKP | %36,3 |
| Bağlıca Mah. | 3 | 828 | %87,9 | AKP | %37,9 |
| Belekli Köyü | 1 | 129 | %94,6 | AKP | %67,5 |
| Boğaziçi Köyü | 1 | 190 | %92,1 | MHP | %36,1 |
| Buruncuk Mah. | 1 | 188 | %93,1 | CHP | %44,1 |
| Büyükyağlı Köyü | 1 | 59 | %103,4 | CHP | %43,3 |
| Doyduk Köyü | 1 | 71 | %93,0 | CHP | %29,2 |
| Dörtyol Köyü | 1 | 186 | %81,7 | AKP | %38,5 |
| Emek Mah. | 3 | 894 | %85,6 | AKP | %36,7 |
| Gerce Köyü | 1 | 101 | %85,2 | İYİ | %33,7 |
| Hacıfakılı Köyü | 1 | 43 | %102,3 | CHP | %53,5 |
| Hamamorta Mah. | 1 | 322 | %90,7 | AKP | %29,2 |
| Hızıruşağı Köyü | 1 | 31 | %87,1 | AKP | %52,0 |
| Hoca Ahmet Yesevi Mah. | 3 | 1.045 | %88,1 | AKP | %37,8 |
| Kalecik Köyü | 1 | 376 | %90,2 | AKP | %55,5 |
| Kanlıca Köyü | 1 | 380 | %92,4 | CHP | %54,2 |
| Kapaklı Köyü | 1 | 61 | %96,7 | CHP | %46,6 |
| Karahasanlı Köyü | 3 | 865 | %84,5 | AKP | %47,2 |
| Karasenir Köyü | 2 | 557 | %87,1 | CHP | %41,6 |
| Kaşkışla Köyü | 1 | 35 | %97,1 | CHP | %45,5 |
| Kızılkoyunlu Mah. | 1 | 107 | %86,9 | AKP | %48,3 |
| Kuruağıl Köyü | 1 | 57 | %91,2 | AKP | %42,0 |
| Küllüce Köyü | 1 | 101 | %90,1 | AKP | %62,1 |
| Küçükyağlı Köyü | 1 | 10 | %120,0 | CHP | %50,0 |
| Merdanali Köyü | 1 | 17 | %111,8 | CHP | %42,1 |
| Taşlıhüyük Köyü | 1 | 112 | %81,3 | AKP | %40,5 |
| Yabanlı Mah. | 1 | 21 | %166,7 | AKP | %33,3 |
| Yassıca Köyü | 1 | 97 | %97,9 | CHP | %41,1 |
| Yeni Mah. | 2 | 513 | %85,8 | AKP | %36,2 |
| Çayiçi Köyü | 1 | 382 | %83,0 | AKP | %81,9 |
| Çağşak Köyü | 1 | 82 | %95,1 | AKP | %45,2 |
| Özce Köyü | 1 | 66 | %93,9 | AKP | %37,1 |
| İmran Köyü | 1 | 81 | %97,5 | AKP | %45,5 |