%27,8
AK PARTİ birinci
21.960 geçerli oy · katılım %88,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Avanos ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %27,8 ile birinci; 21.960 geçerli oy, katılım %88,5.
Kayıtlı seçmen 25.480 · Oy kullanan 22.557 (katılım %88,5) · Geçerli 21.960 · Geçersiz 597
Avanos Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 6.110 | %27,8 |
| CHP | 5.704 | %26,0 |
| MHP | 5.434 | %24,7 |
| İYİ | 3.093 | %14,1 |
| YRP | 268 | %1,2 |
| ZAFER | 256 | %1,2 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 157 | %0,7 |
| TİP | 156 | %0,7 |
| DEM | 154 | %0,7 |
| MEMLEKET | 147 | %0,7 |
| BBP | 109 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 94 | %0,4 |
| AP | 69 | %0,3 |
| ANAP | 47 | %0,2 |
| SOL | 41 | %0,2 |
| VATAN | 32 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 19 | %0,1 |
| HAK-PAR | 15 | %0,1 |
| MİLLET | 13 | %0,1 |
| TKP | 13 | %0,1 |
| HKP | 12 | %0,1 |
| TKH | 11 | %0,1 |
| YP | 4 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Avanos mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akarca Köyü | 2 | 780 | %71,3 | AKP | %34,2 |
| Aktepe Köyü | 1 | 47 | %106,4 | MHP | %26,1 |
| Alaaddin Mah. | 2 | 526 | %96,6 | CHP | %29,6 |
| Altıpınar Köyü | 1 | 185 | %87,0 | AKP | %54,6 |
| Bahçelievler Mah. | 9 | 2.929 | %91,5 | CHP | %32,5 |
| Bozca Köyü | 2 | 508 | %92,3 | CHP | %27,5 |
| Büyükayhan Köyü | 2 | 502 | %94,6 | CHP | %83,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 6 | 2.261 | %92,6 | CHP | %32,8 |
| Göynük Köyü | 3 | 896 | %82,9 | AKP | %27,5 |
| Kalaba-50.Yıl Mah. | 2 | 590 | %91,2 | MHP | %51,6 |
| Kalaba-Hürriyet Mah. | 3 | 977 | %87,0 | MHP | %54,2 |
| Kalaba-Karayusuf Mah. | 2 | 564 | %87,8 | MHP | %53,7 |
| Kalaba-Yeni Mah. | 3 | 1.001 | %90,3 | MHP | %49,7 |
| Karacauşağı Köyü | 1 | 86 | %100,0 | AKP | %51,8 |
| Karaseki Mah. | 8 | 2.488 | %92,2 | CHP | %32,8 |
| Kuyulukışla Köyü | 1 | 75 | %89,3 | AKP | %49,2 |
| Küçükayhan Köyü | 1 | 318 | %92,1 | CHP | %79,4 |
| Mahmat Köyü | 3 | 888 | %70,5 | AKP | %42,0 |
| Orta Mah. | 1 | 300 | %88,7 | CHP | %34,8 |
| Paşalı Köyü | 1 | 323 | %90,4 | AKP | %28,0 |
| Sarılar Köyü | 2 | 583 | %78,0 | CHP | %29,8 |
| Topaklı Köyü | 3 | 841 | %78,8 | CHP | %28,6 |
| Türkeli-Aşağı Mah. | 2 | 708 | %90,1 | AKP | %56,3 |
| Türkeli-Orta Mah. | 1 | 363 | %92,3 | AKP | %51,3 |
| Türkeli-Yukarı Mah. | 2 | 392 | %93,1 | AKP | %50,1 |
| Yeni Mah. | 3 | 1.033 | %91,0 | CHP | %28,1 |
| Yukarı Mah. | 6 | 1.894 | %91,5 | CHP | %29,4 |
| Çavuşin Köyü | 1 | 372 | %94,6 | MHP | %45,5 |
| Özkonak-Cami-Kebir Mah. | 3 | 974 | %84,4 | CHP | %38,3 |
| Özkonak-Camicedit Mah. | 3 | 869 | %86,1 | AKP | %39,2 |
| Özkonak-Orta Mah. | 4 | 835 | %86,4 | AKP | %42,9 |
| Üçkuyu Köyü | 1 | 106 | %94,3 | İYİ | %30,9 |
| İğdelikışla Köyü | 1 | 266 | %88,7 | AKP | %55,4 |