Acıgöl · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiAcıgöl ilçesi
%56,7
AK PARTİ birinci
12.433 geçerli oy · katılım %91,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Acıgöl ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %56,7 ile birinci; 12.433 geçerli oy, katılım %91,3.
Acıgöl
Kayıtlı seçmen 14.023 · Oy kullanan 12.799 (katılım %91,3) · Geçerli 12.433 · Geçersiz 366
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 7.044 | %56,7 |
| MHP | 2.709 | %21,8 |
| İYİ | 1.382 | %11,1 |
| CHP | 551 | %4,4 |
| YRP | 335 | %2,7 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 90 | %0,7 |
| BBP | 87 | %0,7 |
| ZAFER | 71 | %0,6 |
| AP | 39 | %0,3 |
| MEMLEKET | 24 | %0,2 |
| DEM | 14 | %0,1 |
| ANAP | 14 | %0,1 |
| HAK-PAR | 13 | %0,1 |
| VATAN | 13 | %0,1 |
| HKP | 11 | %0,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 11 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 7 | %0,1 |
| TKP | 5 | %0,0 |
| YP | 4 | %0,0 |
| MİLLET | 3 | %0,0 |
| SOL | 3 | %0,0 |
| TİP | 3 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ağıllı Köyü | 2 | 551 | %85,3 | AKP | %58,3 |
| Bahçeli Mah. | 2 | 758 | %89,3 | AKP | %54,5 |
| Bağlıca Köyü | 1 | 67 | %94,0 | AKP | %80,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.488 | %92,2 | AKP | %55,9 |
| Karacaören Köyü | 5 | 1.697 | %92,0 | AKP | %52,2 |
| Karapınar-Bahçeli Evler Mah. | 5 | 1.603 | %97,3 | AKP | %68,8 |
| Karapınar-Mustafapaşa Mah. | 2 | 485 | %96,9 | AKP | %67,5 |
| Kozluca Köyü | 1 | 362 | %87,9 | AKP | %36,9 |
| Kurugöl Köyü | 2 | 679 | %87,0 | AKP | %57,0 |
| Tatların-Ballık Mah. | 4 | 1.283 | %89,0 | AKP | %50,1 |
| Tatların-Kale Mah. | 1 | 293 | %90,8 | AKP | %42,2 |
| Tepeköy | 2 | 689 | %87,8 | AKP | %51,5 |
| Topaç Köyü | 2 | 796 | %93,3 | AKP | %77,3 |
| Yukarı Mah. | 4 | 1.394 | %90,8 | AKP | %57,0 |
| Yuva Köyü | 1 | 354 | %90,4 | AKP | %68,8 |
| Çayırlık Mah. | 2 | 673 | %92,9 | AKP | %52,7 |
| Çullar Köyü | 1 | 108 | %90,7 | AKP | %53,2 |
| İnallı Köyü | 2 | 743 | %87,8 | İYİ | %44,9 |