%74,7
YEŞİL SOL PARTİ birinci
20.162 geçerli oy · katılım %76,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Malazgirt ilçesinde Milletvekili oylamasında YEŞİL SOL PARTİ %74,7 ile birinci; 20.162 geçerli oy, katılım %76,3.
Kayıtlı seçmen 27.457 · Oy kullanan 20.957 (katılım %76,3) · Geçerli 20.162 · Geçersiz 795
Malazgirt Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 15.058 | %74,7 |
| AKP | 2.580 | %12,8 |
| MHP | 919 | %4,6 |
| İYİ | 743 | %3,7 |
| YRP | 197 | %1,0 |
| SOL | 175 | %0,9 |
| MEMLEKET | 98 | %0,5 |
| ANAP | 64 | %0,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 55 | %0,3 |
| BBP | 50 | %0,3 |
| VATAN | 42 | %0,2 |
| AP | 33 | %0,2 |
| TKP | 26 | %0,1 |
| HKP | 26 | %0,1 |
| HAK-PAR | 24 | %0,1 |
| TKH | 21 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 14 | %0,1 |
| GBP | 14 | %0,1 |
| MİLLET | 13 | %0,1 |
| YP | 10 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Malazgirt mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adaksu Köyü | 2 | 667 | %75,9 | DEM | %87,3 |
| Adalar Mah. | 2 | 514 | %84,2 | DEM | %69,6 |
| Afşin Mah. | 1 | 160 | %80,0 | DEM | %75,8 |
| Akalan Köyü | 1 | 89 | %79,8 | DEM | %91,3 |
| Aksungur Mah. | 4 | 1.242 | %79,9 | DEM | %60,2 |
| Aktuzla Köyü | 1 | 104 | %65,4 | DEM | %57,4 |
| Altuntaş Mah. | 1 | 223 | %83,0 | DEM | %64,8 |
| Alyar Köyü | 1 | 45 | %108,9 | AKP | %42,2 |
| Alikalkan Köyü | 1 | 90 | %68,9 | DEM | %76,8 |
| Alişan Mah. | 2 | 523 | %78,4 | DEM | %65,7 |
| Aradere Köyü | 1 | 52 | %82,7 | DEM | %69,2 |
| Arslankaya Köyü | 2 | 404 | %76,0 | DEM | %82,6 |
| Aynalıhoca Köyü | 1 | 199 | %70,9 | DEM | %62,6 |
| Ağılbaşı Köyü | 1 | 159 | %73,6 | DEM | %86,8 |
| Aşağıkıcık Köyü | 1 | 80 | %75,0 | DEM | %84,8 |
| Bahçe Köyü | 1 | 201 | %67,7 | DEM | %84,5 |
| Balkaya Köyü | 1 | 156 | %75,0 | DEM | %72,2 |
| Beypınar Köyü | 1 | 110 | %74,6 | DEM | %82,3 |
| Beşdam Köyü | 1 | 211 | %67,8 | DEM | %58,0 |
| Beşçatak Köyü | 2 | 489 | %83,2 | DEM | %71,7 |
| Bostankaya Köyü | 1 | 267 | %74,9 | DEM | %90,8 |
| Boyçapkın Köyü | 2 | 439 | %69,9 | DEM | %88,1 |
| Danışmentgazi Mah. | 4 | 1.229 | %77,5 | DEM | %71,0 |
| Dolabaş Köyü | 1 | 143 | %87,4 | DEM | %77,7 |
| Doğantaş Köyü | 1 | 137 | %77,4 | DEM | %78,1 |
| Dirimpınar Köyü | 1 | 137 | %91,2 | DEM | %90,9 |
| Erence Köyü | 1 | 145 | %81,4 | DEM | %64,2 |
| Güleç Köyü | 1 | 90 | %78,9 | DEM | %84,3 |
| Gülkoru Köyü | 3 | 900 | %73,2 | DEM | %80,9 |
| Hancağız Köyü | 1 | 128 | %88,3 | DEM | %86,2 |
| Hasanpaşa Köyü | 2 | 445 | %68,8 | DEM | %82,8 |
| Hasretpınar Köyü | 2 | 537 | %76,5 | DEM | %85,9 |
| Karaali Köyü | 1 | 278 | %67,6 | DEM | %82,2 |
| Karahasan Köyü | 1 | 238 | %68,9 | DEM | %50,0 |
| Karakaya Köyü | 1 | 332 | %81,3 | DEM | %73,8 |
| Karakoç Köyü | 1 | 108 | %65,7 | DEM | %34,8 |
| Kardeşler Köyü | 1 | 113 | %85,8 | DEM | %47,1 |
| Karıncalı Köyü | 1 | 93 | %86,0 | AKP | %88,6 |
| Kazgöl Köyü | 1 | 183 | %70,0 | DEM | %91,4 |
| Kılıççı Köyü | 1 | 251 | %67,3 | DEM | %61,4 |
| Kızılyusuf Köyü | 1 | 132 | %75,8 | DEM | %52,6 |
| Konakkuran-Atatürk Mah. | 1 | 328 | %72,0 | DEM | %92,6 |
| Konakkuran-Murat Mah. | 1 | 192 | %81,8 | DEM | %92,2 |
| Konakkuran-Yeni Mah. | 1 | 100 | %84,0 | DEM | %92,9 |
| Konakkuran-Ziyaret Mah. | 1 | 268 | %79,5 | DEM | %94,3 |
| Koçali Köyü | 1 | 97 | %80,4 | DEM | %70,0 |
| Kulcak Köyü | 1 | 86 | %75,6 | DEM | %35,0 |
| Mağalcık Köyü | 1 | 76 | %90,8 | DEM | %66,7 |
| Mengüçgazi Mah. | 6 | 2.175 | %73,4 | DEM | %51,7 |
| Mezraaköy | 1 | 337 | %78,3 | DEM | %93,5 |
| Mollabaki Köyü | 1 | 298 | %75,5 | DEM | %88,0 |
| Molladerman Köyü | 1 | 222 | %79,7 | DEM | %82,9 |
| Murat Mah. | 2 | 578 | %83,2 | DEM | %73,9 |
| Muratkolu Köyü | 1 | 47 | %91,5 | AKP | %47,6 |
| Nurettin Köyü | 2 | 572 | %81,3 | DEM | %87,9 |
| Okçuhan Köyü | 1 | 377 | %74,5 | DEM | %76,5 |
| Oğuzhan Köyü | 1 | 248 | %69,4 | DEM | %71,5 |
| Saftekingazi Mah. | 4 | 1.363 | %77,6 | DEM | %77,4 |
| Saltukgazi Mah. | 5 | 1.866 | %76,7 | DEM | %74,6 |
| Sarıdavut Köyü | 1 | 282 | %77,7 | DEM | %85,3 |
| Selekutlu Köyü | 1 | 227 | %77,5 | DEM | %82,6 |
| Selçuklu Mah. | 4 | 1.390 | %76,3 | DEM | %66,5 |
| Sırtdüzü Köyü | 1 | 94 | %61,7 | AKP | %48,2 |
| Söğütlü Köyü | 1 | 70 | %90,0 | DEM | %72,4 |
| Tatargazi Köyü | 2 | 441 | %82,5 | DEM | %94,3 |
| Tatlıca Köyü | 1 | 224 | %82,1 | DEM | %92,8 |
| Tıkızlı Köyü | 1 | 117 | %78,6 | DEM | %63,5 |
| Uyanık Köyü | 1 | 85 | %82,4 | DEM | %91,0 |
| Yapraklı Köyü | 1 | 46 | %91,3 | DEM | %85,7 |
| Yaramış Köyü | 2 | 447 | %64,9 | DEM | %88,4 |
| Yolgözler Köyü | 1 | 216 | %66,2 | DEM | %88,8 |
| Yukarıkıcık Köyü | 1 | 82 | %85,4 | DEM | %79,1 |
| Yurtseven Köyü | 1 | 176 | %84,1 | DEM | %82,8 |
| Çayırdere Köyü | 2 | 655 | %78,8 | DEM | %94,9 |
| Çiçekveren Köyü | 2 | 365 | %70,7 | DEM | %78,5 |
| Örenşar Köyü | 1 | 251 | %63,8 | DEM | %74,7 |
| İyikomşu Köyü | 2 | 533 | %72,6 | DEM | %94,7 |
| Şekerbulak Mah. | 2 | 483 | %71,4 | DEM | %59,6 |